سمعک های قابل شارژ
سمعک های قابل شارژ
5 آذر 1399
مزایای گفتار درمانی آنلاین
مزایای گفتار درمانی آنلاین
5 آذر 1399

با سمعک شکسته چه باید کرد؟

سمعک شکسته

با سمعک شکسته چه باید کرد؟ اگرچه سمعک ها معمولاً با دوام و دارای ماندگاری بالایی هستند ، اما گاه به گاه نیاز به تعمیر دارند . اکثر کاربران سمعک در بیشتر ساعات روزهای خود از آنها استفاده می کنند ، بنابراین جای تعجب نیست که آن ها ممکن است در معرض فرسایش قرار گیرند . اگرچه ممکن است هنگام حضور در خانه با مشکلات سمعک خود ناامید نشوید ، اما اگر مسافرت باشید ، اوضاع کمی پیچیده تر می شود . دسترسی به سرویس تعمیرات سمعک می تواند زمانبر باشد . ما در این مقاله میخواهیم به شما یاد دهیم که با سمعک شکسته چه باید بکنید .

هزینه تعمیر سمعک چقدر است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که تعمیر سمعک همیشه هزینه بر است ، اما همیشه اینطور نیست . در حقیقت ، اگر محصول شما هنوز تحت ضمانت نامه ارائه شده توسط طنین سمعک است ، ما خدمات تعمیر سمعک را به صورت رایگان ارائه می دهد .

بدون سمعک بودن می تواند استرس زا باشد ، خصوصاً اگر از کم شنوایی متوسط ​​یا شدید رنج می برید .

رایج ترین تعمیرات سمعک شکسته چیست؟

اگر سمعک شما کار نمی کند یا سمعک شکسته ای دارید ، ممکن است به یک قطعه تعویضی یا یک تعمیر ساده نیاز داشته باشد . در حقیقت ، اکثر قریب به اتفاق تعمیرات سمعک به دلیل موارد زیر است :

  • رطوبت

دستگاه های شنوایی شما (سمعک ها ) در برابر آب از خود واکنش خوبی نشان نخواهند داد . اگر رطوبت در دستگاه جمع شود ، می تواند کیفیت صدا را تحت تأثیر قرار دهد یا باعث شود که سمعک شما به طور کلی کار نکند . وقتی این اتفاق می افتد ، شنوایی شناسان می توانند به حذف رطوبت از دستگاه کمک کنند تا شما را قادر به شنیدن صدای واضح تر صدا کنید . اگر مدار داخل سمعک آسیب دیده باشد ، آن ها می توانند ترتیب دهند تا برای تعمیرات و معاینات اضافی به شرکت سازنده ارسال شود .

  • لوله شکسته

لوله یا شلنگ قالب سمعک ممکن است به راحتی آسیب ببیند و این غیرمعمول نیست که با گذشت زمان تخریب شود . اگر جرم در لوله گیر کند یا اگر بیش از حد کشیده شود ، صداها به خوبی انتقال نمی یابند . با این حال ، این یکی از ساده ترین مسائل برای حل و فصل است این کار در طنین سمعک به راحتی توسط یک متخصص شنوایی شناسی لوله های سمعک شما تعویض میشوند .

  • میکروفن شکسته

اگر میکروفون موجود در سمعک شما کار نکند ، نمی تواند صداها را دریافت کرده و برای شما پخش کند . وقتی این اتفاق می افتد ، شنوایی شناسان می توانند خود میکروفن را تعمیر کنند یا میکروفون جدیدی جایگزین آن کنند .

جلوگیری از تعمیرات سمعک شکسته

دقت در نظافت و نگهداری منظم سمعک می تواند به جلوگیری از نیاز به خدمات تعمیر آن کمک کند ، این خبر خوبی برای دارندگان سمعک است! به عنوان مثال ، با باز گذاشتن درب محفظه باتری می توانید رطوبت اضافی را تبخیر کنید ، بنابراین از جمع شدن آب درون خود سمعک جلوگیری می کنید .

به همین ترتیب ، تمیز کردن منظم سمعک و جلوگیری از ورود جرم گوش به داخل آن می تواند به جلوگیری از مشکلات دستگاه شنوایی کمک کند . وگس اضافی و تجمع آن به راحتی می تواند لوله و سایر اجزای سمعک شما را مسدود کند ، که ممکن است منجر به صداهای خفه یا قطع کامل صدا بشود .

با تمیز کردن منظم دستگاه های خود ، می توانید از این اتفاق جلوگیری کرده و از نیاز به تعمیرات تخصصی جلوگیری کنید . علاوه بر این ،متخصص شنوایی شناس شما ممکن است بتواند از ابزار تمیز کردن مخصوص برای انجام سریع تعمیرات در محل استفاده کند .

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد سمعک شکسته یا انواع مشکلات و تعمیرات سمعک ها می توانید با شرکت طنین سمعک تماس بگیرید تا کارشناسان خبره در این زمینه شما را راهنمایی کنند .

شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از قیمت سمعک با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

✅ارزیابی شنوایی

✅ مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

✅مشاوره کودک و خانواده

✅اختلالات یادگیری

✅اختلالات گفتار و زبان

✅مشکلات وسواس و اضطراب

✅مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
✅ و ...