اینفوگرافیک سمک آنالوگ
5 تیر 1400
اختلال یادگیری کودکان دبستانی
اختلالات یادگیری در کودکان دبستانی چیست و چه درمانی دارد؟
5 تیر 1400

معرفی 5 تا از بهترین سمعک های نامرئی

سمعک نامرئی

تجویز کردن سمعک‌های نامرئی با سایر انواع سمعک‌ها کمی متفاوت‌تر است، زیرا بهترین سمعک نامرئی دنیا برای فرد زمانی انتخاب می‌شود که هماهنگی و تناسب کاملی با شرایط فرد داشته باشد. برای اینکه یک سمعک نامرئی خوب انتخاب شود باید به عوامل شخصی فرد استفاده کننده بسیار توجه شود. برای مثال باید به میزان کم‌شنوایی فرد، اندازه‌ی مجرای داخلی گوش، و شکل و حالت آن توجه شود تا بعدها هیچ مشکلی از این بابت‌ها پیش نیاید؛ زیرا علاوه بر سختیِ طی کردن دوباره‌ی این مراحل، هزینه‌های به نسبت سنگین سمعک‌های نامرئی نسبت به سایر انواع سمعک‌ها تجربه‌ی خوشایندی را به استفاده کنندگان نخواهد داد.

سمعک‌های نامرئی CIC و IIC

اکثر افرادی که دچار کم‌شنوایی هستند، ترجیح می‌دهند برای درمان کم‌شنوایی‌شان از سمعک‌های نامرئی استفاده کنند. و حتی برخی از این افراد به دلیل اینکه به هر دلیلی نمی‌توانند از سمعک‌های نامرئی استفاده کنند، ترجیح می‌دهند به طور کلی از سمعک استفاده نکنند، زیرا دوست ندارند کسی آنها را با سمعک ببیند.

سمعک‌های نامرئی انواع مختلفی دارند که هرکدام از آنها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. اگر قصد دارید برای خودتان یا نزدیکانتان سمعک بخرید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید سمعک به مطالعه‌ی این مطالب بپردازید و اطلاعات جامعی را در این خصوص پیدا کنید.

به سمعکی که کاملا در مجرای داخلی گوش قرار می‌گیرد (Completely in canal) و سمعکی که در داخل مجرای گوش نامرئی است (Invisible in canal) سمعک نامرئی می‌گویند. و همچنین لازم به ذکر است که به‌صورت مخفف به این سمعک‌ها CIC و IIC می‌گویند.

سمعک‌های IIC از سمعک‌های CIC مخفی‌تر و کوچک‌تر هستند؛ بنابراین عنوان نامرئی برای این نوع از سمعک‌ها مناسب‌تر به‌نظر می‌رسد. قبل از اینکه سمعک IIC تولید شود، سمعک CIC کوچکترین سمعکی بود که به تولید رسیده بود؛ به همین علت به این سمعک‌ها هم با وجود اینکه دیده می‌شوند نامرئی می‌گویند.

به هر حال در حال حاضر سمعک IIC کوچکترین سمعک و سمعک CIC قوی‌ترین و کوچکترین سمعکی هستند که در داخل گوش قرار می‌گیرند. بعضی از سمعک‌های CIC که دارای رسیور قوی‌تر هستند، برای کم‌شنوایانی که ناشنوایی‌شان در حد 100 دسی‌بل است بسیار مناسب هستند. قالب‌گیری درست و همچنین در نظر گرفتن عوامل بسیار دیگر در تجویز سمعک‌ها تاثیرگذار هستند. برای بسیاری از افراد، خصوصا خانم‌ها بسیار مهم است که سمعک‌ها زیبایی‌شان را خدشه‌دار نکند.

بهترین سمعک نامرئی CIC
بهترین سمعک نامرئی IIC

در مورد مزایا و معایب سمعک نامرئی مقاله

 مزایا و معایب سمعک‌های نامرئیبخوانید.

اگر کسی را می‌شناسید که کم‌شنوایی آن در حد متوسط یا حتی شدید قرار دارد و ترجیح می‌دهد از سمعک‌های نامرئی استفاده کند، بهترین سمعک نامرئی برای آن، سمعک‌های نوعِ CIC هستند، زیرا به قدری مخفی هستند که به اندازه‌ی لازم فضا را برای رسیورهای بسیار قوی و آمپلی‌فایر باقی می‌گذارند. و همچنین علاوه بر این ویژگی‌ها، می‌توانند به بلوتوث متصل شوند.

سمعک‌های CIC قابلیتی دارند که می‌توانند بسیار کوچک ساخته شوند، اما نمی‌توانند به‌صورتی باشند که کاملا مخفی باشند و اصلا دیده نشوند. اما اگر مجرای گوش شخصی بسیار بزرگ باشد، احتمال دیده نشدن سمعک CIC وجود دارد.

سمعک‌های CIC و IIC به دلیل اینکه در مجرای داخلی گوش قرار می‌گیرند، در معرض جرم و رطوبت بیشتری قرار دارند، به همین دلیل آسیب‌پذیری بیشتری دارند و زودتر از سایر انواع خراب می‌شوند. همچنین اگر بخواهیم یک عیب دیگر برای این سمعک در نظر بگیریم، باید بگوییم که طول عمر باتریِ این سمعک‌ها بسیار کمتر از طول عمر باتری دیگر سمعک‌ها است.

سمعک نامرئی برای گوش
سمعک نامرئی برای گوش

سمعک‌های IIC در عمیق‌ترین قسمتِ مجرای گوش قرار می‌گیرند، به این صورت که قسمت خارجی‌شان در اکثر موارد دیده نمی‌شود و به همین دلیل به آنها نامرئی می‌گویند. سمعک‌های نامرئی، در چند میلیمتریِ پرده‌ی گوش یعنی عمیق‌ترین قسمت استخوانی مجرای داخلیِ گوش قرار داده می‌شوند. معمولا یک نخِ بی‌رنگ به این سمعک‌ها متصل است تا برداشتن و گذاشتن آن راحت‌تر باشد.

هم‌ اکنون بسیاری از شرکت‌ها به تولید این نوع از سمعک‌ها پرداخته‌اند، و عناوین متفاوتی برای این سمعک‌ها در نظر گرفته‌اند، مانند لیریک (Lyric) ، ساندلنز (SoundLens) ، نانو (Nano) و… . همه‌ی این سمعک‌ها به شدت شبیه به یکدیگر هستند و در مجرای داخلی گوش قرار می‌گیرند.

سمعک‌های CIC و IIC اگر به‌صورت درست قالب‌گیری نشوند و به درستی در مجرای گوش قرار نگیرند، ممکن است در حین غذاخوردن و صحبت کردن از گوش خارج شوند و سوت بزنند، همچنین ممکن است فرد فقط صدای محیط را به خوبی بشنود و ممکن است صداهای گفتاری به درستی و واضح تقویت نشوند.

معرفی بهترین سمعک نامرئی 

بهترین و جدیدترین سمعک‌های نامرئیِ مدلِ  IIC که توسط 5 برند از برترین برندهای بزرگ دنیا به تولید رسیده‌اند عبارت‌اند از:

1- سمعک نامرئی اتیکن

کمپانی بزرگ اتیکن به طراحی و تولید یک مجموعه‌‌ی عالی از سمعک‌های نامرئی IIC، با عناوینِ Ria2 pro IIC- Nera2 pro -Alta2 pro IIC- Siya IIC و OPN IIC پرداخته است. زمانی که از این سمعک‌ها استفاده می‌کنیم، چون دیده نمی‌شوند هیچ جلب توجهی نمی‌کنند، این ویژگی باعث شده است که بسیاری از افراد این مدل از سمعک را انتخاب کنند.

سمعک‌های نامرئی اتیکن این امکان را در اختیار فرد قرار می‌دهند که بتواند علاوه بر مخفی نگه‌داشتن سمعک خود، از رابط موبایل (استریمر)، ریموت کنترل و تلویزیون استفاده کنند. کوچکترین نوع این سمعک طوری طراحی شده است که به راحتی در عمق مجرای گوش قرار بگیرد و فرد اگر دارای حساسیت است بتواند ناشنوایی‌اش را از بقیه پنهان کند. این سمعک‌ها می‌توانند در مکان‌های مختلف سطح صدا را در به صورت اتوماتیک با سطح صدای محیط هماهنگ کنند.

این سمعک‌ها طوری به تقویت صدا پرداخته‌اند که فرد همیشه صداهای شفاف و واضح را بشنود و فرد همیشه دارای اعتماد به‌نفس زیاد باشد.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

شماره تماس: ٢ – ٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

2- سمعک نامریی ریساند

نام جدیدترین سمعک نامرئی کمپانی ریساند، LINX 3D IIC است که این سمعک درواقع سمعک ارتقاء یافته‌ی سمعک LINX2 اولین سمعکی است که برای آیفون ساخته شده است. این سمعک فقط مخصوص افرادی است که کم‌شنوایی‌شان حداکثر در حد 60 دسی‌بل است و در فرکانس‌های بالاتر می‌تواند 75 دسی‌بل هم باشد؛ زیرا رسیوری که در این نوع سمعک قابل استفاده است، رسیور LP است.

با انتخاب این سمعک نمی‌توان از برخی از مزایا بهره‌مند شد. برای مثال در این سمعک نامرئی تله‌کویل نیست، نمی‌توان صدا را کم و زیاد کرد و همچنین امکان ارتباط آیفون و سمعک و امکان ارتباط وایرلس بین گوش راست و چپ و لوازم جانبی دیگر ممکن نیست.

سمعک نامرئی ریساند
سمعک نامرئی ریساند

3- سمعک نامرئی ویدکس

سمعک نامرئی ویدکس به قدری ریز است که به راحتی در مجرای داخلی گوش قرار می‌گیرد و معلوم نیست. کیفیت و ظرافت سمعک ویدکس، این سمعک را بهترین سمعک نامرئی این کمپانی معرفی می‌کند. این سمعک در سه سطح تکنولوژیِ  IIC +5 و IIC 3 و همچنین IIC 10 تولید شده است.

ویژگی‌های فوق‌العاده‌‌ی این سمعک مکان‌یابیِ خوب، دوام بالا، راحتی زیاد و قابل استفاده بودن این سمعک در هر مکانی است.

4- سمعک نامرئی زیمنس (سیگنیا)

سه مورد از بهترین نوع سمعک نامرئی کمپانی زیمنس عبارت‌اند از lnsio Nx IIC – Signia Insio Silk Nx – Insio Primax IIC.

کمپانی زیمنس، سمعک Insio Primax IIC که یک سمعک وایرلس است را در سال‌های پیش معرفی کرد. این سمعک جزو قوی‌ترین سمعک‌های آن زمان بود، به این صورت که کم‌شنوایی‌ها را از موارد سطحی تا شدید به طور کامل  پوشش دهی می‌کرد.  این سمعک نامریی در سه سطحِ  3px ،  5px و 7px طراحی شده است.

در مورد سمعک های ویدکس چقدر میدانیم؟ 

مقاله0 تا 100 هر آنچه که در مورد سمعک ویدکس باید بدانیدرا از دست ندهید.

سمعک نامرئی اتیکن
سمعک نامرئی اتیکن

سال ۲۰۱۸ سالی بود که کمپانی زیمنس، سمعک Nx را به عنوان یک سمعک نامرئی و یک محصول با پلتفرم جدید به تولید درآورد. همه‌ی مدل‌های  سمعک نامرئی Nx می‌توانند  به صورت مستقیم  از طریق بلوتوث به محصولات اپل متصل شوند اما سمعک Insio Nx ICC فاقد این ویژگی است و به عبارتی وایرلس نیست. سمعک‌های جدید نامرئی در سطح‌های 3Nx ، 5Nx و 7Nx تولید شده‌اند.

سمعک نامرئی Signia Insio Silk Nx اولین سمعک نامرئی ساخته شده در مدل CIC است. این سمعک به صورتی طراحی شده است که برای اکثریت افراد قابل تجویز است و دیده شدن یا دیده نشدن آن در گوش‌ها، بستگی به فرم گوش دارد که ممکن است در گوش برخی از افراد نامرئی باشد و در گوش برخی دیگر واضح دیده شود.

5- سمعک نامرئی یونیترون

یونیترون یکی از کمپانی‌های مطرح تولید سمعک است که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. این شرکت در سال ۱۹۶۴ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و از بزرگ‌ترین شرکت‌های طراح و تولید سمعک به شمار می‌رود؛ به این صورت که در حال صادر کردن محصولات خود به بیشتر از ۷۰ کشور دنیا است.

سمعک‌های کمپانی یونیترون بر اساس شکل ظاهری‌شان به ۴ نوع تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از سمعک‌های Moxi (ریک یا رسیور این سمعک‌ها در داخل کانال قرار می‌گیرد)، سمعک‌های Stride (این سمعک‌ها سمعک‌های پشتِ گوشیِ استاندارد هستند)، سمعک‌های  Max (این سمعک‌ها سمعک‌های پشت گوش قوی هستند) و سمعک‌های Insera (این سمعک‌ها سمعک‌های داخل گوشی هستند). سمعک‌های کمپانی یونیترون دارای گستردگی و تنوع بسیار زیادی هستند و هر کدام از آنها دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی هستند که می‌توانند یا توجه به تناسب و هماهنگی خاصشان، مورد تایید استفاده‌کنندگان قرار بگیرند.

یکی دیگر از مزیت‌های سمعک‌های یونیترون، وجود تکنولوژی‌هایی است که در ساخت آنها به کار رفته است. برخی از این پلتفرم‌های فوق‌العاده‌ی به کار رفته در این سمعک‌ها، تکنولوژی‌های Discover ، Tempus ، North و Era هستند که هر کدامشان می‌توانند دلیلی برای انتخاب‌شان باشند.

با توضیحاتی که در این مقاله ارائه شد به طور قطع با ویژگی‌ها و انواع بهترین سمعک نامرئی متناسب با شرایط‌تان آشنا شده‌اید. امیدواریم با استفاده از این سمعک‌ها مشکل کم‌شنوایی‌تان به طور کامل حل شود و نگرانی‌ نداشته باشید.  بهترین مارک سمعک نامرئی و قیمت بهترین سمعک نامرئی نیز بسته به شرایط و نیاز شما دارد.

نکته‌ی دیگری که نیازمند توجه است، این است که انواع و اقسام سمعک‌های مرئی و نامرئی دارای گستردگی‌ها و تنوع بسیاری هستند؛ این تنوع و گستردگی محصولات، ممکن است شناخت و انتخاب را برای برخی دشوار کند، به همین دلیل توصیه می‌شود استفاده کنندگان برای اینکه انتخاب خوب و درستی داشته باشند، با برقراری تماس با کارشناسان طنین سمعک از طریق شماره تماس زیر اطلاعات بیشتری در مورد انواع سمعک نامرئی کسب اطلاعات کنید. با ما همراه باشید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

شماره تماس: ٢ – ٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در ایام نوروز و تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...