مزایای استفاده از سمعک های هوشمند وایرلس یا بلوتوث دار

سمعک سیگنیا Pure 312 NX  Signia
سمعک سیگنیا Pure 312 NX  Signia
14 مرداد 1399
خدمات طنین سمعک
خدمات طنین سمعک
14 مرداد 1399

مزایای استفاده از سمعک های هوشمند وایرلس یا بلوتوث دار

مزایای سمعک هوشمند وایرلس

در این مطلب به بررسی مزایای استفاده از سمعک های هوشمند وایرلس یا بلوتوث دار می پردازیم،اگر قصد خرید سمعک را دارید پیشنهاد میکنیم این متن را تا پایان بخوانید.

درسالهای نه چندان دور سمعک های آنالوگ با بهره گیری ازسه قطعه اصلی بکار رفته  در آنها ( میکروفن ، آمپلی فایر و بلندگو) تنها یک وسیله ای بود که برای بلند کردن هر نوع صدای موجود در محیط اطراف ما بکار میرفتند.

اما با روی کار آمدن سیستم های دیجیتال و پیشرفتهای شگرف در تکنولوژی هوش مصنویی یا همان (هوشمند دیجیتال) و کاربرد آن در سمعک های امروزی شاهد بهبود عملکردهای فوق العاده دراستفاده از سمعک توسط کاربران هستیم، بهبود عملکرد سمعک های هوشمند وایرلس در کنار  استفاده همزمان با انواع وسایل ارتباطی بی سیم  مثل (گوشی تلفن همراه ، تلوزیون ، کامپیوتر، تبلت ، ) سبب شده است افراد کم شنوا در برقراری ارتباط با  خانواده دوستان و محل کار خود بهتر و سریعتر ارتباط برقرار کرده و از شنیدن صدای آنها در سریعترین زمان ممکن لذت ببرند.

تکنولوژی سمعک های هوشمند وایرلس یا بلوتوث دار

با آمدن تکنولوژی وایرلس تغییرات زیادی در زندگی انسانها بوجود آمد، با استفاده از این تکنولوژی شاهد پیشرفت های چشمگیری در ساخت سمعک های جدید صورت گرفت و در نتیجه کیفیت سمعک ها نیز تغییرات زیادی کرد .

وسایل ارتباطی بلوتوث دار از طریق گیرنده های خاصی که در آنها تعبیه شده است بدون استفاده از هرگونه سیم، سیگنالهای را به گیرنده دستگاه مقابل ارسال میکنند که سبب  دریافت بی نقص سیگنال در سریعترین زمان ممکن میشود.

سمعک های هوشمند وایرلس توسط سیستم بلوتوث میتوانند با یکدیگر و یا وسایل صوتی تصویری ارتباط بی سیم برقرار کرده در نتیجه شاهد بهبود عملکرد شنوایی در فرد خواهیم بود .

در سمعک های آنالوگ قطعه ای بنام تله کویل وجود دارد که باعث شنیدن صدای تلفن در سمعک میشود، با پیشرفت تکنولوژی تله کویل استفاده شده در سمعک های هوشمند وایرلس عملکرد بهتری پیدا کرد سیگنال صوتی از گوشی تلفن نزدیک تله کویل سمعک  گوشی که  به آن نزدیک تر است به تله کویل سمعک گوش مقابل ارسال شده در نتیجه فرد کم شنوا صدای طرف مقابل را در هر دو سمعک به طور همزمان با کمترین نویز محیط میشنود .

در سمعک های هوشمند وایرلس بدلیل وجود سیستم هوشمند فوق العاده قوی، انتقال صدا بسیار سریع تر و با کیفیت بالاتری نسبت به سمعک های قدیمی انجام میشود این موضوع بخاطر عملکرد سریع و همزمان هر دو سمعک است که بجای  اینکه عملکرد مستقل داشته باشند، به طور همزمان اطلاعات ورودی را با یکدیگر مبادله نموده و یک صدای واحد را به هر دو گوش انتقال میدهند و در نهایت پردازش اطلاعات شنیداری براساس سیگنالهای ورودی از هر دو سمعک صورت میگیرد.

در نتیجه کیفیت صدای دریافتی برای کاربر سمعک به مراتب بالاتر از سمعک های معمولی است که از سیستم هوشمند وایرلس استفاده نمیکنند.

نکته قابل توجه در سمعک های با سیستم هوشمند وایرلس امکان تشخیص منبع صوتی (مکان یابی ) در سریعترین زمان ممکن است دقیقا مشابه سیستم شنوایی طبیعی انسان.

این سایت بعنوان نمایندگی سمعک برنافون در تهران آماده هرگونه مشاوره ، برای شما بازدیدکنندگان محترم می باشد.

از آنجایی که اکثر موجودات روی کره زمین دارای دو گوش میباشند، صدا با شدت و زمان متفاوت به هرکدام از گوشها منتقل میشود بنابراین ما میتوانیم جهت صدا را تشخیص داده و به سمت آن برگردیم اما در اکثر افراد کم شنوایی که هر دو گوش دچار آسیب شنوایی شده اند این امکان وجود ندارد بنابراین استفاده از سمعک های با سیستم هوشمند وایرلس این امکان را به فرد کم شنوا میدهد که جهت صدا را به درستی و در کمترین زمان ممکن تشخیص دهد.

نتیجه گیری مزایای استفاده از سمعک های هوشمند وایرلس

خلاصه کلام اینکه سیستم بلوتوث بکار رفته در سمعک ها دقیقا همانند کاربرد بلوتوث در تمامی سیستم های الکترونیک در دنیا است که از سیستم بلوتوث استفاده میکنند و سالهای سال روی آن تحقیق صورت گرفته و کاملا امن است در نتیجه فرد کم شنوایی که از سمعک بلوتوث دار یا سمعک وایرلس استفاده میکند، هیچگونه صدایی اضافی در سمعک خود نداشته و صدای فرد مقابل که با وی از طریق تلفن صحبت میکند را بدون کم و کاست و کاملا واضح دریافت میکند و یا میتواند موسیقی مورد علاقه خود را با کیفیت عالی از طریق سمعک بدون کوچکترین مزاحمت برای دیگران با ولوم دلخواه خود گوش کند .

امروز سیستم بلوتوث یا سمعک های وایرلس در تمامی کمپانی های ساخت سمعک یکی از اجزای جدایی ناپذیر در ساخت سمعک و وسایل کمک شنوایی میباشد و روز به روز بر کیفیت آن افزوده شده و امکانات جدیدی به آن اضافه میشود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...