تاثیر طب سوزنی بر کم شنوایی
تأثیر طب سوزنی در درمان کم شنوایی
17 بهمن 1398
خرید سمعک‌های ریک
سمعک ریک RIC
17 بهمن 1398

سمعک Rexton رکستون

استفاده از سمعک رکستون

سمعک رکستون Rexton چیست؟ شرکت رکستون بر یك قانون پایبند می باشد : قابلیت در دسترس بودن فن آوری های پیشرفته برای همه اقشار جامعه . ویژگی هایی همچون درك گفتار خوب ،  دوام عالی  و راحتی در پوشیدن سمعك در محصولات ركستون در نظر گرفته شده است.  گفتنی است تمامی این ویژگی ها با قیمت كاملا اقتصادی و به صرفه برای مشتریان و مصرف كننده نهایی در نظر گرفته شده است ، اما همه چیز به فروش سمعك ختم نمی شود . شركت Rexton  و نمایندگی های این شركت در ایران خدمات پس از فروش بی نظیری را در اختیار كاربران قرار می دهند.  به همین دلیل با جرات می توان گفت که Rexton انتخاب هوشمندانه ای است . بر هیچ کس نقشی که سمعک ‌ها در بهبود کیفیت زندگی افراد کم ‌شنوا ایفا می‌ کنند پوشیده نیست.

وظیفه اصلی سمعک ‌ها این است که اصوات را از طریق میکروفن از محیط دریافت نموده و توسط بُرد یا آمپلی فایر تحلیل و پردازش نمایند . سمعک‌ها هم‌ چنین  اصوات را به سیگنال ‌هایی که از طریق رسیور یا بلند گو به داخل گوش منتقل می شوند تبدیل ‌می‌کنند و برای فرد کم‌ شنوا قابل شنیدن می ‌شود . با پیشرفت علم و فن آوری ، بر کارآیی سمعک‌ها روز به روز افزوده می شود  و مدل‌ های مختلف سمعک متناسب با انواع مشکلات کم شنوایی به بازار وارد می گردد.

گفتنی است سمعک ‌ها با لحاظ کردن فن آوری به کار رفته در ساختارشان به چند دسته تقسیم می ‌شوند که شامل سمعک‌ های آنالوگ تا سمعک‌ های هوشمند و بلوتوثی می باشند . نام یکی از معروف‌ ترین و بهترین برندهای سمعک ، Rexton  می باشد . گفتنی است این برند توسط شرکت « رکستوندر » شهر زوریخ سوئیس برای اولین بار در سال 1955 میلادی محصولات شنیداری خود را تولید و عرضه نمود .  اين سمعک ها بيش از پنجاه سال سابقه بين المللی دارند . به دلیل شفافیت عالی و طرز استفادۀ آسان ، محصولات  کمپانی رکستون با استقبال زیادی از سوی مشتریان مواجه شدند .  در ایران سمعک رکستون از دهه 40 و 50 شناخته شده است .  لازم به ذکر است بعدها شرکت زیمنس آلمان امتیاز شرکت رکستون را خرید و از آن پس سمعک رکستون به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت زیمنس و زیر نظر آن شرکت فعالیت نمود .  با این حال می توان عنوان نمود سمعک‌ های زیمنس و ریکستون کاملا یکی نبوده و هنوز دو برند جداگانه محسوب می ‌شوند.

در حال حاضر کشور ایالات متحده امریکا به عنوان بزرگترین بازار عرضه سمعک های رکستون شناخته می شود. می توان گفت که محصولات رکستون، نمادی از اوج خلاقیت و دقت مهندسی آلمانی است که با حفظ روح ظرافت و نکته بینی بنیانگذاران سوئیسی آن ساخته شده است. برند رکستون ، مجموعۀ سمعک ‌هایی در انواع شکل ‌ها و مدل ‌های مختلفِ داخل گوشی،  پشت ‌گوشی، دیجیتالی و…  عرضه می دارد.  این سمعک ‌ها در بهترین سطح از کیفیت و قدرت بوده که مشتریان کم‌ شنوای خود را قادر به درک گفتار در محیط های شلوغ می کند.

قیمت سمعک های رکستون:

با توجه به کارآیی بالا و مجهز بودن به نوین ترین فناوری‌ها،  سمعک های رکستون قیمت مناسبی دارند .  البته لازم به ذکر است در  قیمت مدل‌های رکستون عوامل مختلفی دخیل‌ اند از جمله می توان به سطح فن آوری به کار رفته در آن ‌ها ،  موادی که سمعک از آن ساخته شده و میزان کم ‌شنوایی کاربر ( که سطح قدرت مورد نیاز سمعک‌ را برای دریافت اصوات تعیین می‌ کند  ) اشاره نمود .  با در نظر گرفتن همۀ این موارد ، سمعک‌ رکستون در سطح قیمت 800 هزار تومان به بالا در بازار عرضه می شود .  به منظور آنکه فرد بداند باید چه نوع سمعکی و با چه قیمتی تهیه کند ،  لازم است به متخصص شنوایی سنجی مراجعه نماید تا نوع کم‌ شنوایی‌ و مدل سمعک مناسب برای وی با توجه به شرایط جانبی اش تجویز گردد.

نمایندگی خرید سمعک رکستون در ایران

اگر علاقه مند به خرید سمعک رکستون در ایران هستید، می توانید به کلینیک طنین سمعک مراجعه و برای تهیه سمعک رکستون قیمت مناسب اقدام فرمایید.

انواع مدل‌ های سمعک رکستون :

با توجه به نیاز مشتریان و جدیدترین فناوری‌ها ، سمعک رکستون در انواع مدل‌ها ارائه شده است .  این مدل ها عبارتند از:

سمعک S RIC یا سمعک‌ های رسیور در کانال گوش:

این سمعک‌ها از نوع داخل گوشی و کاملا هوشمند بوده و اندازۀ بسیار ظریف و کوچکی دارند .  از نظر قدرت عمل ، سمعک ‌های ریک رکستون عالی بوده و استفاده از آن‌ ها بسیار آسان است .  گرچه این سمعک‌ها خیلی کوچک ‌اند اما از فن آوری وایرلس برخوردارند و می‌ توانند به انواع سیستم‌ های گوشی همراه ،  تبلت ،  لپ ‌تاپ و  …  متصل گردند .

سمعک Mosaic رکستون:

این مدل سمعک ‌ها نیز از نوع پشت گوشی بوده و بر اساس سطح تکنولوژی ‌شان در اندازه‌ ها و مدل ‌های مختلفی موجود می باشند .  کوچکترین نوع سمعک رکستون با سایز باتری 312 ،  Mosaic S  نام دارد .  سمعک رکستون Mosaic M برای کم‌ شنوایی در سطح متوسط مناسب است .  Mosaic P قادر است کم‌ شنوایی‌های شدید را پوشش ‌دهد و سمعک Mosaic HP برای کم ‌شنوایی‌های بیش از حدّ شدید مناسب است .  این سمعک ‌ها نیز به فن آوری وایرلس مجهز هستند .

سمعک Sterling رکستون :

این سمعکِ داخل گوشی ، بسیار هوشمند می باشد .  این سمعک دارای دکمۀ فشاری بوده و کاربران قادر هستند با توجه به نیازشان کم‌ و زیادی صداها را تنظیم کنند.

سمعک inoX رکستون:

این نوعی سمعک کاملا نامرئی بوده و به گونه ‌ای است که نیازی به قالب ‌گیری از گوش کاربران ندارد و برای هر گوشی مناسب است .  این سمعک نیز کاملا هوشمند و مجهز به فن آوری وایرلس است .

سمعک stellar Li :

از ویژگی های ممتاز این سمعک قابل شارژ بودن آن است به این معنا که نیازی به تعویض مداوم باتری ندارد.

سمعک های سری Targa S 5 :

از نوع سمعک پشت گوشی ظریف هستند که برای افت شنوایی ملایم تا متوسط مناسب اند . در آنها قابلیت استفاده از تیوب نازك و تیوب معمولی و امكان تنظیم توسط كامپیوتر وجود دارد . همچنین امكان استفاده از سخت افزار ریموت (smart remote) یا نرم افزار ریموت (smart remote app) برای آن ها مهیا شده است . این سمعك ها در رده اقتصادی قرار دارند ،  قیمت آن ها بدون در نظر گرفتن هزینه تست ،  قالب گیری و تنظیم بین 17 میلیون ریال تا 19 میلیون ریال می باشد .

سمعک های سری Targa P 5 :

از نوع سمعك پشت گوشی ظریف بوده که برای افت شنوایی ملایم تا متوسط مناسب می باشند ،  این سمعک ها قابلیت استفاده از تیوب نازك و تیوب معمولی و امكان تنظیم توسط كامپیوتر كه امكان استفاده از سخت افزار ریموت(smart remote) یا نرم افزار ریموت (smart remote app) را دارند . این سمعك ها نیز در رده اقتصادی قرار دارند و  قیمت آن ها بدون در نظر گرفتن هزینه تست ،  قالب گیری و تنظیم بین 17 میلیون ریال تا 19 میلیون ریال می باشد.

 

سمعک های سری Targa HP 5:

این سمعك ها از نوع پشت گوشی قدرتمند بوده و برای افت شنوایی شدید تا عمیق مناسب است .آنها  بسیار پر قدرت هستند و جوابگوی كاربرانی می باشد كه نیازمند شنوایی خوب اما در شدت های خیلی بلند می باشند . در آنها امكان تنظیم با كامپیوتر وجود دارد و می تواند از ریموت (smart remote) یا نرم افزار ریموت (smart remote app)  استفاده كند . این سمعك ها نیز بسیار مقرون به صرفه هستند و  قیمت آن ها بدون در نظر گرفتن هزینه تست ،  قالب گیری و تنظیم بین 17 میلیون ریال تا 19 میلیون ریال می باشد.

سمعک های سری Ino X 5 CIC:

این سمعک ها یك راه حل شنوایی بی نظیر برای افرادی می باشند كه به هر دلیلی امكان قالب گیری از گوش آن ها وجود ندارد. برای این افراد می توان با استفاده از این سمعك های داخل گوشی پیش ساخته به سرعت یك سمعك نامرئی CIC را به كاربر پیشنهاد داد .  این ها برای افت شنوایی ملایم تا متوسط مناسب بوده و با استفاده از كلاهك متناسب كانال گوش كاربر به راحتی می توان آن را به صورت پنهان داخل گوش بیمار جای داد . این سمعك ها نیز مقرون به صرفه هستند و  قیمت آن ها بدون در نظر گرفتن هزینه تست ،  قالب گیری و تنظیم بین 16 میلیون ریال تا 18 میلیون ریال می باشد.

سمعک های سری RIC :

سمعک XS RIC از نوع پنهان هستند . این سمعک ها اندازه کوچک و طراحی ظریفی دارند . آنها همچنین مجهز به دکمه فشاری به منظور تنظیمات دستی هستند . این سمعک در حالی که کاملا پنهان است اما بیشترین سطح راحتی شنوایی و راحتی قرارگیری را به همراه دارد . سمعک S RIC تعادلی ایده آل از عملکرد و ناپیدایی می باشد . در عین حال این سمعک کوچک قابلیت اتصال به صورت بی سیم , تلکویل و رسیور خارجی را دارا بوده و می تواند تا ۷۵ دسی بل بهره را فراهم آورد . بدین تریتب فن آوری پیشرفته می تواند به راحتی در یک مجموعه کوچک قرار گیرد.

سمعک های سری BTE:

این سمعک ها از نوع پشت گوشی ، بسیار شیک و با قیمتی مناسب هستند . این سمعک ها قابل استفاده با باتری ۳۱۲ بوده و با دارا بودن دکمه فشاری بر روی خود امکان کنترل آن توسط کاربر فراهم شده است . این سمعک دارای بدنه ای مقاوم می باشد و امکان کنترل میزان بلندی صدا و تغییر برنامه در هر محیط شنوایی از طریق کلید گهواره ای فراهم شده است . سمعک های HP BTE مناسب کاربرانی می باشد که خواستارصدایی رسا, پر قدرت و با طراحی مدرن هستند.  سمعک های P BTE برای کاربرانی با افت شنوایی عمیق مناسب است و می تواند با تقویت سطح بالایی از صدا, عملکرد بهینه ای را ارایه دهد . در سمعک های P BTE با امکان کنترل یکپارچه (کلید گهواره ای و دکمه فشاری) کاربران می توانند به صورت دستی برنامه شنوایی و میزان بلندی صدا را کنترل کنند .

سمعک های Instant-Fit :

این سمعک ها  جدید بوده و بی نیاز به قالب گیری از گوش هستند .

سمعک های Custom :

سمعک های سفارشی ( (ITE,BTE ,RIC می باشند که به جهت قرارگیری راحت به ویژگی های زیادی مجهز هستند . در آنها بسته به مدل شان ، امکان دسترسی به گزینه های انتخابی همچون قابلیت اتصال بی سیم , تلکوی ل, Autophone , دکمه فشاری , ولوم کنترل گهواره ای نیز وجود دارد. با سفارش ونت (سوراخ تهویه) در این نوع سمعک ها بر اساس نیاز گوش کاربران , راحتی و کاهش اثر انسداد را به ارمغان می آورد . در این سمعک ها با طراحی نوین درب باتری , امکان تغییر سریع , راحت و بدون دردسر باتری فراهم شده است .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

5 Comments

 1. طاها گفت:

  واقعا سمعکی هست که خیلی از دوستان و اشنایان به من توصیه اش کردن

 2. سارینا گفت:

  من این برند رو زیاد نشنیدم ولی با مطالبی که مطالعه کردم به نظرم باید یکی از بهترین گزینه های سمعک همین باشه

 3. میثمم گفت:

  سمعک رکستون مدل joy s چه سالی عرضه شده و آیا سمعک خوبی هست؟ ضمنا قیمتش چنده؟ ممنون

  • Mirzaie گفت:

   سلام بله سمعک خوبی هست اما در حال حاضر متاسفانه بدلیل تریمهای بانکی این سمعک موجود نیست

 4. امیر گفت:

  سلام سمعک رکستون inox 16 کانال دارین؟! من جفت خریدم سمت چپ خراب شد خواستم ببینم چنده الان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...