اختلال در یادگیری کودکان
اختلال یادگیری در خواندن چیست؟
25 خرداد 1400
سمعک نامرئی
معرفی 5 تا از بهترین سمعک های نامرئی
25 خرداد 1400

اینفوگرافیک سمک آنالوگ

سمعک یک وسیله الکترونیکی است که به افراد ناشنوا کمک می‌کند صداهای محیط اطراف را با شفافیت و وضوح بیشتری بشنوند. سمعک‌ها انواع مختلفی دارند که افراد ناشنوا هنگام مراجعه به پزشک می‌توانند از آن استفاده کنند. سمعک دیجیتال و سمعک آنالوگ از مهمترین انواع سمعک هستند که هنگام خرید باید به آن توجه کنید.

یکی از اشتباهات افراد هنگام خرید سمعک، تنها توجه به وجه ظاهری آن است و توجهی به کارکرد و خصوصیات سمعک ندارند. به همین دلیل این افراد هنگام مراجعه به متخصص شنوایی و ادیولوژیست، می‌خواهند از سمعکی استفاده بکنند که به صورت نامریی در گوش آن‌ها قرار بگیرد. این گونه افرد ناشنوا ممکن است اطلاعات زیادی درباره ویژگی سمعک آنالوگ و کارکرد آن نداشته باشند و هنگام استفاده از سمعک دچار مشکلات زیادی بشوند. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که اطلاعات کافی درباره سمعک آنالوگ و دیجیتال داشته باشید تا بتوانید خرید صحیح و مناسبی و مطابق با نیاز خود داشته باشید.

سمعک آنالوگ با سمعک دیجیتال تفاوت‌های زیادی دارد. با پیشرفت تکنولوژي ساخت سمعک، سمعک‌های دیجیتال امروزه بسیار بهتر از انواع سمعک آنالوگ کار می‌کنند. بر خلاف سمعک آنالوگ، در سمعک دیجیتال شما می‌توانید سمعک را در شرایط مختلف شنیداری تنظیم بکنید. همچنین صدا در سمعک دیجیتال در مقایسه با نوع آنالوگ آن، با وضوح و دقت بسیار بیشتری شنیده می‌شود. سمعک دیجیتال می‌تواند صدا را به گونه‌ای تنظیم بکند که جلوی رسیدن نویزها و صداهای اضافی به گوش گرفته بشود، در حالی که سمعک آنالوگ این قابلیت را ندارد.

ویژگی سمعک آنالوگ

در ادامه انواع ویژگی سمعک آنالوگ را بیان کرده‌ایم:

۱- این سمعک بر خلاف سمعک دیجیتال این قابلیت را ندارد که انواع صداهای مزاحم و نویزها را از بین ببرد. از این روست که با استفاده از این نوع سمعک، همه صداها به صورت واضح و رسا به گوش شما نمی‌رسد.

۲- سمعک آنالوگ این امکان را ندارد که بر روی صدای وارد شده به سمعک، پردازش یا تغییرات بسیار زیادی ایجاد بکند و صداهای محیط بیرون به همان شکل واقعی خود به گوش می‌رسند.

۳- این امکان را ندارد که بتوان انواع صدا را بر روی آن کنترل و تنظیم کرد.

۴- دیگر ویژگی آن، این است که نمی‌تواند صدا را از حالت آکوستیکی خارج بکند. به همین جهت لازم است که تغییرات بسیار کمی بر روی سمعک آنالوگ صورت بگیرد و نیاز به تغییرات زیاد نمی‌باشد.

اگر می‌خواهید اطلاعات کامل‌تری در مورد سمعک آنالوگ بدست بیاورید

مقاله، سمعک آنالوگ چیست؟را مطالعه کنید.

انواع سمعک آنالوگ

از بهترین و مهم‌ترین انواع این سمعک در بازار می‌توان به سمعک‌های زیر اشاره کرد:

۱- سمعک فوناک: این شرکت یکی از بهترین و قوی‌ترین کمپانی‌های دنیا است و سمعک‌های بسیار مناسب مخصوص کودکان کم‌شنوا تولید می‌کند.

۲- سمعک ریساند: شرکت ریساند یک شرکت مشهور است که سمعک‌های دیجیتالی و آنالوگی بسیار مناسب تهیه می‌کند. برند ریساند باعث تحول بسیار زیادی در حوزه سمعک شده است.

۳- سمعک آنالوگ زیمنس: زیمنس یکی از کمپانی‌های آلمانی معروف است که از سال ۱۹۱۳ اقدام به تولید سمعک نموده است. کیفیت‌ سمعک‌های این برند بسیار مناسب است.

۴- سمعک سیگنیا

۵- سمعک استارکی

۶- سمعک اتیکون

۷- سمعک ویدکس

شما با توجه به ویژگی سمعک آنالوگ و نیازی که به سمعک دارید، می‌توانید انواع سمعک آنالوگ را تهیه کنید. با استفاده از امکانات این سمعک، مشکلات شنوایی خود را کاهش بدهید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

شماره تماس: ٢ – ٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

✅ارزیابی شنوایی

✅ مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

✅مشاوره کودک و خانواده

✅اختلالات یادگیری

✅اختلالات گفتار و زبان

✅مشکلات وسواس و اضطراب

✅مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
✅ و ...