چرا سمعك ها گران هستند ؟ دلیل آن را اینجا ببینید + عکس
3 اسفند 1396
لنز شنوایی یا لنز گوش چیست ؟ (توضیحات کامل)
3 اسفند 1396

حس شنوايى يك حس ماورايى است !!!!

حس شنوايى حس پيچيده اى است و سرشار از شگفتى! اين امر را مى توان در نتايج تحقيقاتى دريافت كه درباره ى شنيدن رخ داده است.

مثلا در يك تحقيقى جالبى كه از سوى محققان آلمانى در دانشگاه ورزبورگ و انستيتوى مكس پلانك انجام شده است و در ١٥ دسامبر سال ٢٠٠٩ در مجله ى current biology چاپ شده است، نشان داده شده است كه جنين درون رحم مادر نه تنها صداها را مى شنود، بلكه الگوى زير و بمى و لهجه ى زيانى والدينش را ياد مى گيرد و از آن الگو مى گيرد.

لهجه ى فرانسوى ها و آلمانى ها به گونه اى است كه كاملا از هم متفاوت هستند.

اين محققان صداى گريه نوزادان را در دو كشور آلمان و فرانسه در همان ساعات اوليه ى بعد از تولد ضبط كرده و الگوى زير و بمى گريه ى آن ها را با نرم افزار خاصى تعيين كردند. اين محققان ثابت كردند كه الگوى زير و بمى گريه ى نوزادان آلمانى شبيه به الگو و لهجه ى زبان آلمانى است و الگوى زير و بمى نوزادان فرانسوى شبيه به لهجه ى فرانسوى ها است. اين امر نشان مى دهد كه مغز ابتدا شكل كلى انرژى گفتارى را ياد مى گيرد و اين پديده اى است كه قبل از تولد رخ مى دهد.

به عبارت ديگر، انسان قبل از تولد مى تواند با دنياى بيرونى كه هرگز لمسش نكرده است و هيچ ايده اى درخصوص آن ندارد، ارتباط برقرار كند و از وقايع در حال اتفاق آن، نه تنها باخبر شود، بلكه از آن و الگوبردارى نيز كند.

به همين خاطر مى توان ادعا داشت كه شنيدن در قبل از تولد لازم است!

پس بياييد حس شنوايى نوزاد را جدى بگيريم و با يك تست ساده ى شنوايى كه در حد دو دقيقه و در حالتى انجام مى گيرد كه نوزاد خواب است، از سلامت شنوايى نوزاد مطمئن شنويم!

طنین سمعک: مرکز سمعک هوشمندسمعک ویدکسگفتار درمانیروانشناسی کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *