سمعک هوشمند دیجیتال چیست؟ کاربرد سمعک هوشمند

تفاوت اختلال نقص توجه و بیش فعالی
تفاوت اختلال کمبود توجه و اختلال بیش فعالی چیست؟
9 آذر 1401
پیشگیری از اختلالات یادگیری
راه های پیشگیری از اختلالات یادگیری
9 آذر 1401

سمعک هوشمند دیجیتال چیست؟ کاربرد سمعک هوشمند

سمعک دیجیتال چیست و کاربرد آن

سمعک هوشمند دستگاه کوچک دیجیتالی با تکنولوژی بالا است. سمعک‌های هوشمند می‌توانند به تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌ها متصل شوند و بنابراین عملکردهای اضافی را ارائه می‌دهند. در حقیقت سمعک‌ها به طور پیوسته در حال پیشرفت هستند تا به سیستم‌های شنوایی هوشمند تبدیل شوند. در آینده نزدیک، سمعک‌ها از طریق اینترنت به انواع لوازم خانگی و برنامه‌های کاربردی تحت وب متصل خواهند شد. این موضوع به نوبه خود باعث می‌شود سمعک‌ها بسیاری از ویژگی‌های جدید را داشته باشند.

از سمعک هوشمند تا شنوایی هوشمند

اولین قدم‌ها برای هوشمند ساختن سمعک قبلا برداشته شده است؛ برای مثال سمعک می‌تواند از طریق بلوتوث با گوشی هوشمند ارتباط برقرار کند، کاربر می‌تواند صدا را کنترل کند و از طریق اپلیکیشن‌ها تنظیمات را تغییر دهد. علاوه بر این، سمعک می‌تواند به تلویزیون متصل شود تا صدای تلویزیون را مستقیماً به کانال‌های شنوایی منتقل کند. وجود باتری‌های لیتیوم یون مدرن نیز در سمعک‌های هوشمند به این معنی است که به تعویض باتری نیازی نیست. اما ارتباط سمعک با سایر وسایل خانه و به اصطلاح اینترنت اشیا قدم بعدی یعنی شنوایی هوشمند است.

جهت خرید سمعک هوشمند با طنین سمعک تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: ٢ -٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

شنوایی هوشمند چه تأثیری در زندگی روزمره دارد؟

اصطلاح اینترنت اشیا به معنای شبکه سازی جامع دستگاه‌ها با یکدیگر و از طریق وب است. در اینترنت اشیا اجاق گاز با هود استخراج کننده ارتباط برقرار می‌کند، یخچال از حسگرها برای ضبط محتویات خود استفاده می‌کند و پیام مربوطه را به تلفن هوشمند ارسال می‌کند. بنابراین هنگام خرید هیچ چیزی فراموش نمی‌شود.

شنوایی هوشمند به معنای ادغام سمعک در این سیستم است و امکان عملکردهای کاملاً جدید اضافی را ایجاد می‌کند که استفاده کنندگان از سمعک بتوانند در زندگی روزمره از این امکانات استفاده کنند. هنگامی که باتری سمعک هوشمند رو به اتمام است، پیامی بر روی تلفن هوشمند دریافت می‌شود. بنابراین استفاده کنندگان از سمعک می‌توانند باتری‌ها را به موقع شارژ کنند. شنوایی هوشمند از این هم فراتر می‌رود و در سیستم شنوایی هوشمند پیام‌ها مستقیما به سمعک مانند یک هشدار ارسال می‌شوند. همچنین ممکن است پیام‌هایی مبنی بر به صدا درآمدن زنگ در یا اتمام کار لباسشویی به سمعک ارسال شوند. بنابراین سمعک‌های هوشمند و یا شنوایی هوشمند طیف وسیعی از کاربردها را پوشش می‌دهند و سمعک‌های آینده راحتی و ایمنی زیادی را به کاربران خود خواهند داد.

امروزه دنیا از طریق ارتباطات دیجیتال و گوشی‌های هوشمند به هم متصل شده است. در خانه، خود را با تلویزیون دیجیتال، پخش کننده رسانه دیجیتال یا سیستم صوتی دیجیتال یا ترکیبی از آنها سرگرم می‌کنید. شما همچنین در هنگام رانندگی به GPS دیجیتال خود متکی هستید. ما در یک محیط دیجیتال زندگی می‌کنیم، پس آیا راه حل‌های موجود برای کاهش شنوایی نیز نباید دیجیتال باشد؟

سمعک هوشمند نامرئی در دنیای دیجیتال

سمعک‌ها انواع مختلف و فناوری‌های زیادی دارند و امروزه سمعک‌های دیجیتالی برای تکمیل سبک زندگی دیجیتالی به وجود آمده‌اند. این سمعک‌ها هوشمند هستند و با سایر دستگاه‌های دیجیتال تعامل دارند. سمعک‌های دیجیتال فواید سلامتی نیز دارند، زیرا سلامت شنوایی خوب با کیفیت زندگی مرتبط است. آنها قدرت صدا و تجربه شنوایی شما را به سطوح جدیدی می‌برند، بنابراین می‌توانید احساس قدرت کنید و مسئولیت کم شنوایی خود را بر عهده بگیرید. این نوع همان طور که در عکس سمعک هوشمند مشخص است، غیر قابل دیدن است.

سمعک‌های دیجیتال در مقابل آنالوگ

فناوری‌های سمعک در طول سال‌ها تغییر کرده است. قبل از ظهور سمعک‌های دیجیتال، سمعک ها تنها بر اساس فناوری آنالوگ تولید می‌شدند.

سیگنال‌های صوتی سمعک‌های آنالوگ دارای جریان مداوم و یکنواخت هستند. به همین دلیل انطباق با محیط‌های صوتی مختلف در سمعک‌های آنالوگ فقط به معنای افزایش صدا است که بسیار ناراحت کننده است. همچنین، با سمعک‌های آنالوگ، شما توانایی کاهش صدای پس زمینه را ندارید و با افزایش صدا، صدای پس زمینه نیز تقویت می‌شود.

سمعک‌های دیجیتال نشانه‌های صوتی متفاوتی دارند و فردی هستند و گفتار و صدای طبیعی غنی شده با عمق و تنوع بیشتری را ارائه می‌دهند. بنابراین، شما واقعا می توانید با صدا و حجم صدای سمعک‌های دیجیتال بازی کنید و آن را با مشخصات شخصی خود و تمام تنظیمات مورد نیاز خود تنظیم کنید.

سمعک‌های دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

هنگام خرید سمعک هوشمند بد نیست بدانید در سمعک، یک میکروفون، یک تقویت کننده، یک گوشی و یک باتری یا یک باتری قابل شارژ وجود داردو در سمعک‌های دیجیتال، تقویت کننده واقعاً در مرکز قرار می‌گیرد.

تقویت کننده سمعک دیجیتال مانند یک مغز کامپیوتری عمل می‌کند. در سمعک‌های آنلالوگ هنگامی که گفتار و صدای گرفته شده توسط میکروفون پردازش می‌شود، این صدا به شکل بلندتر به گیرنده‌های گوش فرستاده می‌شود. اما سمعک دیجیتال هوشمندانه عمل می‌کند تا تمام تفاوت‌های ظریف و کیفیت صدا را بر‌اساس تنظیمات مختلف زنده کند، بنابراین می‌توانید آن‌ها را به شیوه‌ای شخصی‌شده و راحت کنترل کنید و از آن لذت ببرید.

مزایای سمعک هوشمند دیجیتال

در بهترین سمعک هوشمند صرفاً افزایش صدا برای شنیدن بهتر انجام نمی‌شود. به لطف فناوری دیجیتال، با سمعک‌های دیجیتال می‌توانید تجربه شنوایی خود را بر اساس نوع کم شنوایی خود شخصی سازی کنید و راحتی و احساس اطمینان خود را بهبود ببخشید.

به علاوه، از آنجا که سمعک‌های دیجیتال می‌توانند به روش‌های مختلفی با سایر دستگاه‌های دیجیتال جفت شوند – مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها – می‌توانید به طور کامل به دنیای دیجیتال نیز متصل شوید، تماس‌ها و سرگرمی‌ها را پخش کنید و صدا را بدون لمس کردن گوش‌هایتان به طور محتاطانه کنترل کنید. هیچ کس نمی داند واقعا به چه چیزی یا چه کسی گوش می‌دهید! و می‌توانید کم شنوایی خود را فراموش کنید.

  1. سمعک‌های دیجیتالی تقریبا نامرئی هستند

سمعک‌های دیجیتال معمولا کوچک و سبک هستند. وقتی سمعک‌های هوشمند را می‌پوشید، به دلیل سبک و کوچک بودن آن، احتمالا فراموش خواهید کرد که سمعک دارید. به همین دلیل است که عنوان سمعک هوشمند نامرئی را روی سمعک‌های دیجیتالی گذاشته‌اند.

  1. با سمعک‌های هوشمند می‌توانید به زندگی عادی برگردید

یکی از ترس‌های افراد مبتلا به مشکلات شنوایی این است که دیگر نتوانند با استفاده از سمعک زندگی “عادی” داشته باشند. ترس از مورد توجه قرار گرفتن یا ترس از تجربه دردسرهای کوچک روزانه از جمله موانع استفاده از سمعک هستند. اما به لطف پیشرفت‌های تکنولوژیکی در شنوایی، بیمارانی که از سمعک‌های هوشمند استفاده می‌کنند، دیگر لازم نیست در این مورد نگران باشند. زیرا نسل جدید سمعک‌های سازگار با گوشی هوشمند زندگی آنها را تغییر خواهد داد.

جهت خرید سمعک هوشمند با طنین سمعک تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: ٢ -٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

۳.سمعک‌های هوشمند سازگار با تلفن همراه هستند

سمعک‌های هوشمند این امکان را دارند که به گوشی هوشمند متصل شوند. بنابراین بیمار می‌تواند صدای تلفن را مستقیماً در سمعک دریافت کند. با این ارتباط بین گوشی‌های هوشمند و سمعک‌های دیجیتال دیگر نیازی به دست زدن به سمعک وجود ندارد.

سمعک هوشمند به کیت هندزفری تبدیل می‌شود و این موضوع از هرگونه دست زدن غیرضروری جلوگیری می‌کند و در عین حال تضمین می‌کند که صدای بدون تاخیر به طور همزمان به هر دو گوش منتقل شود. بنابراین بیماران کم شنوایی از مکالمات تلفنی با درک راحت‌تر لذت خواهند برد.

همچنین بیمار برای شنیدن صدای تماس گیرنده نیازی به نگه داشتن گوشی در کنار گوش خود ندارد، بلکه از سمعک خود به عنوان یک کیت هندزفری ساده استفاده می‌کند!

بنابراین می‌توانید به تمام برنامه‌های صوتی خود گوش دهید و ویدیوهای خود را با صدایی که مستقیماً به سمعک ارسال می‌شود تماشا کنید! بسته به ترجیحات شما، همه صداهای تلفن شما می‌توانند به سمعک متصل به گوشی هوشمند شما برسند .

۴.از اپلیکیشن‌های همراه می‌توانید برای کنترل سمعک هوشمند استفاده کنید.

به لطف اپلیکیشن‌های تلفن همراه می‌توانید کنترل سمعک‌های هوشمند را انجام دهید. اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند برای سمعک، زندگی روزمره افرادی که سمعک دارند را متحول می‌کند. اگر قبلاً برای استفاده از سمعک زدن دکمه فشاری الزامی بود، اکنون این کار را اپلیکیشن‌های رایگان سازنده سمعک انجام می‌دهند.

بسیاری از سمعک‌های متصل به تلفن هوشمند را می توان به صورت بی سیم و از راه دور با استفاده از برنامه‌های رایگان کنترل کرد. برای کنترل سمعک کافیست بیمار گوشی هوشمند خود را که به سمعک متصل است لمس کند تا صداها را شخصی سازی کند و مطابق نیاز خود آن را تنظیم و بهینه کند.

خلاصه ای از کاربردهای اپلیکیشن موبایل برای سمعک

  • مدیریت حجم صدا
  • انتخاب برنامه شنیداری
  • فعال سازی گزینه‌هایی مانند کاهش صدای باد و غیره
  • پیدا کردن دستگاه گم شده

سمعک هوشمند زیمنس چه ویژگی‌هایی دارد؟

سمعک هوشمند زیمنس از جدیدترین فناوری‌ها استفاده می‌کند و از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین سمعک‌هاست. شرکت آلمانی زیمنس سابقه‌ای بسیار طولانی در تولید سیستم‌های شنوایی دارد و این شرکت حتی پایه و اساس توسعه سیستم‌های شنوایی مدرن را بنا نهاده است. ورنر فون زیمنس اولین گیرنده تلفن را برای افراد ناشنوا در اوایل سال 1878 ساخت. اما سمعک‌ها به شکلی که الان آنها را می‌شناسیم در سال 1913 به وجود آمدند. داستان موفقیت سمعک زیمنس که به میکروفون، باتری و گیرنده مجهز شده بود، از اوایل قرن بیستم آغاز شد.

از آن زمان تاکنون اتفاقات زیادی افتاده است و امروزه سمعک زیمنس نه تنها از نظر بصری اصلاح شده‌ است، بلکه از نظر فنی نیز دنیایی دور از نمونه‌های اولیه آن زمان است. در سال 1997، این شرکت مدل Prisma را معرفی کرد که اولین سمعک دیجیتال با دو میکروفون در جهان بود. امروزه برند زیمنس فقط در بخش سیستم شنوایی موارد فوق العاده‌ای تولید می‌کند.

امکانات سمعک زیمنس

سمعک زیمنس در بیش از ده‌ها خط تولید مختلف و در همه طرح‌های رایج موجود مشغول به کار است. قیمت سمعک هوشمند زیمنس نیز متناسب با امکانات و ویژگی‌های خاص آن در نظر گرفته شده است. امکانات زیر در زمینه سمعک از برند زیمنس ارائه شده است.

سمعک زیمنس با طراحی کلاسیک پشت گوش که ورنر فون زیمنس قبلاً در اواخر دهه 1950 از آن استفاده می‌کرد، امروزه نیز کاربرد دارد. دستگاه‌های سمعک پشت گوش برای کم شنوایی خفیف، متوسط و شدید مناسب هستند.

جهت خرید سمعک هوشمند با طنین سمعک تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: ٢ -٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

سمعک‌های داخل گوش زیمنس نیز از دیگر دستگاه‌های طراحی شده توسط این شرکت هستند که البته قیمت بالاتری دارند و بسیار کوچک‌تر هستند. صدای این سمعک‌ها بسیار شفاف‌تر است و به آنها سمعک هوشمند نامرئی نیز می‌گویند. برخی از انواع این سمعک‌ها به طور کامل داخل کانال گوش قرار می‌گیرند.

سخن آخر

تقریباً هر متخصص شنوایی با سمعک زیمنس و انواع آن آشنایی دارد. متخصصان و مشاوران ما نیز می‌توانند برای خرید سمعک هوشمند به شما راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را بدهند. کافیست برای تعمیر سمعک و خرید آن با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...