خدمات طنین سمعک
خدمات طنین سمعک
1 مهر 1399
اصول سمعک ها
اصول سمعک ها
1 مهر 1399

همه چیز در مورد سمعک ها

همه چیز در مورد سمعک ها

سمعک ها متداول ترین روش برطرف کردن مشکل شنوایی هستند . سمعک های امروزی به سبک های مختلفی ارائه می شوند و ویژگی ها و فناوری هایی را ارائه می دهند که در سال های گذشته در دسترس نبوده اند .

برای میلیون ها نفر که مشکل شنوایی دارند ، سمعک ها معمولاً بهترین گزینه برای کمک به رفع این مشکل و تا حدودی برطرف کردن آن هستند . انواع و سبک های متنوعی با هر نوع ترجیح و سبک زندگی در دسترس است .

سمعک چیست ؟

سمعک چیست

سمعک دستگاه های الکترونیکی کوچکی است که می تواند برای رفع انواع مختلف مشکل شنوایی بسیار شخصی سازی شود . همه سمعک های دیجیتال حداقل یک میکروفون برای گرفتن صدا دارند ، یک تراشه رایانه ای که صدا را تقویت و پردازش می کند ، یک بلندگو که سیگنال را به گوش شما می فرستد و یک باتری برای شارژ آن . مدل های پیشرفته تر ویژگی های اضافی مانند اتصال مستقیم به تلفن هوشمند یا باتری های قابل شارژ را نیز ارائه می دهند .

سمعک چگونه به شکل شنوایی کمک می کند ؟

سمعک صداهای وارد شده به گوش را تقویت می کند . این وسایل اغلب برای افرادی تجویز می شوند که نوعی کم شنوایی دارند که به آن “حس عصبی” می گویند ، به این معنی که برخی از سلول های ریز موی گوش داخلی آسیب دیده اند . سلول های موی سالم که زنده مانده اند ، صدای منتقل شده توسط سمعک را می گیرند و از طریق عصب شنوایی به عنوان سیگنال های عصبی به مغز می فرستند .

برای افرادی که مشکل شنوایی خفیف تا متوسط ​​دارند ، سمعک های استاندارد بهترین عملکرد را ارائه می دهند . مدل های پیشرفته تر اغلب برای افرادی که مشکل شنوایی شدید تا عمیق دارند استفاده می شود .

چگونه متوجه شویم که به سمعک نیاز داریم ؟

اگر نتایج تست شنوایی شما نشان دهنده مشکل شنوایی در چندین سطح (یا فرکانس) باشد ، سمعک معمولاً توصیه می شود . سمعک در کلینیک های شنوایی و شنوایی سنجی و همچنین به صورت آنلاین فروخته می شود .

چه نوع سمعک برای من بهتر است ؟

سمعک ها را می توان به دو گروه اصلی تقسیم کرد : سبک های داخل گوش (ITE) و پشت گوش (BTE) .

راهنمای ما برای انواع و سبک های سمعک در مورد گزینه های زیادی که در دسترس شماست بحث می کند . اندازه ها از تقریباً نامرئی تا پر شدن كاسه گوش متغیر است . متخصص مراقبت از شنوایی شما یک سرمایه حیاتی در کمک به شما برای انتخاب بهترین سبک برای شما خواهد بود . همچنین ممکن است برای شما مفید باشد که قسمت های اساسی سمعک را مرور کنید . برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت طنین سمعک مراجعه کنید .

تولید کننده های برتر سمعک

پنج تولید کننده اصلی سمعک وجود دارد که جدیدترین فناوری سمعک را ارائه می دهند . شرکت های سمعک سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و توسعه انجام می دهند تا دستگاه هایی را به بازار عرضه کنند که نیازهای مختلف افراد کم شنوا را برطرف می کند . آن ها همچنین تلاش می کنند سمعک هایی ارائه دهند که بتواند بودجه تمام دارندگان را تأمین کند .

اکثر متخصصان مراقبت از شنوایی با محصولات چند تولید کننده آشنا هستند و تجهیزات و نرم افزارهای مورد نیاز برای نصب موفقیت آمیز دستگاه های خود را دارند . هنگامی که به یک متخصص شنیداری مراجعه می کنید ، در مورد نتایج آزمایش شنوایی ، نیازهای سبک زندگی و بودجه خود صحبت خواهید کرد . ارائه دهنده شما به شما کمک می کند مناسب ترین تولید کننده و بهترین محصول را دقیقاً برای خود انتخاب کنید .

فناوری سمعک

بسیاری از سمعک های تولید شده امروزه از مخابرات و فناوری بی سیم استفاده می کنند . مخابرات باعث بهبود شنوایی در محیط های عمومی مانند تئاترها و فرودگاه ها می شوند . در همین حال ، فناوری بی سیم به دو سمعک اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اساساً با هم به عنوان یک سیستم شنوایی کامل کار می کنند . همچنین به این معنی است که سمعک ها می توانند به منابع صوتی خارجی که به صورت بی سیم منتقل می شوند ، مانند بلوتوث متصل شوند .

اتصالات سمعک

هنگامی که یک متخصص مراقبت های بهداشتی شنوایی سمعک را به شما توصیه می کند ، هنگام انتخاب و نصب دستگاه ، عوامل مختلفی در نظر گرفته می شود . بهترین شرایط برای شما نه تنها به شدت و نوع کاهش شنوایی شما بستگی دارد بلکه به بودجه ، ترجیحات لوازم آرایشی ، خواسته های شغلی و سایر نگرانی ها نیز بستگی دارد .

از آنجا که سمعک ها شخصی هستند ، هر نوع مارک ، سبک یا فناوری سمعک برای همه مناسب نیست . حتی دو نفر با مشکل شنوایی یکسان ممکن است بر اساس سایر معیارهای انتخاب با سمعک های مختلفی روبرو شوند . این می تواند مقایسه سمعک ها را دشوار کند . بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شنوایی خود در مورد گزینه ها و ویژگی های مناسب برای شما صحبت کنید .

آیا با سمعک ، شنوایی بلافاصله بهتر می شود ؟

بله ، اما ممکن است عادت کردن به سمعک های جدید کمی طول بکشد . متخصصین مراقبت های بهداشتی در مواردی که ویژگی ها را دقیق تنظیم کرده و سطح را تنظیم می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیشترین بهره را از دستگاه ها می برید ، اتصالات اولیه را انجام می دهند . توجه به این نکته مهم است که هنگام استفاده از دستگاه های جدید ، یک دوره تنظیم وجود دارد و حتی اگر سال ها از نوعی سمعک استفاده کرده باشید ، عادت به سمعک جدید زمان می برد .

مطابق دستورالعمل های متخصص بهداشت شنوایی از سمعک استفاده کنید و آن ها را از هر چالشی که در این راه با آن روبرو هستید مطلع کنید .

آیا درست است که سمعک زوال عقل را به تأخیر می اندازد ؟

سمعک ها چیزی فراتر از تقویت صدا هستند . شنوایی یک فرایند عصبی پیچیده است که شما را با دنیا ارتباط می دهد . تحقیقات نشان می دهد که سمعک دارای مزایای سلامتی مانند کاهش تنهایی ، تأخیر در شروع زوال عقل و بهبود کیفیت زندگی و احساس امنیت است .

سمعک چقدر هزینه دارد ؟

سمعک ها گاهی اوقات به عنوان رایانه های کوچک برای گوش شما توصیف می شوند . به دلیل تکنولوژی پیشرفته و اندازه مینیاتور ، قیمت سمعک ها می تواند بسیار متفاوت باشد . ویژگی ها ، اندازه و سطح شخصی سازی می تواند تفاوت هزینه ها را در بر داشته باشد .

آیا بیمه سمعک من را پوشش می دهد ؟

بیشتر بزرگسالان از جیب خود برای سمعک پرداخت می کنند ، زیرا به طور معمول تحت بیمه پزشکی نیستند . با این حال ، بهتر است با ارائه دهنده بیمه خود مشورت کنید تا تخفیف ارائه دهند یا خیر . برای کودکان ، بیمه به احتمال زیاد سمعک را پوشش می دهد . با ارائه دهنده خود مشورت کنید تا بدانید چه چیزی در دسترس شما است .

گزینه های دیگر برای پرداخت هزینه سمعک شما ممکن است شامل تأمین مالی توسط متخصص شنوایی ، اعتبار از شخص ثالث ، موسسات خیریه یا کمک خانواده باشد .

برای دیگران ، برنامه هایی مانند برنامه مراقبت شنوایی AARP یا مزایای VA می توانند دسترسی مقرون به صرفه به مراقبت های شنوایی را فراهم کنند . اگر بیمه سلامت معمولی دارید و نه تکمیلی ، به طور کلی سمعک را پوشش نمی دهد ، اما ممکن است برخی از تست های شنوایی را پوشش دهد .

از کجا می توان سمعک ارزان قیمت خریداری کرد ؟

اگر سعی کرده اید اطلاعاتی در مورد سمعک های ارزان قیمت پیدا کنید ، ما می توانیم به شما کمک کنیم . بسیاری از افراد کنجکاو هستند که بدانند از کجا می توانند سمعک های مقرون به صرفه یا کم هزینه ای را که در بودجه آن ها متناسب است و هنوز هم دستگاه های با کیفیت هستند خریداری کنند . اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، ما شما را به دیدن یک متخصص مراقبت از شنوایی تشویق می کنیم . به آن ها بگویید که شما از درآمد ثابت برخوردار هستید و امیدوارید چه نوع قیمتی را بپردازید . در بسیاری از موارد ، آن ها تا آنجا که می توانند با پشتکار تلاش می کنند تا دستگاه شنوایی شما را پیدا کنند که برای شما مناسب باشد .

اصول نگهداری سمعک

در حالی که بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی شنوایی تمیز کردن دستگاه شنوایی را بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهند ، این یک عادت خوب است که از نگهداری و تمیز کردن روزانه برای محافظت از سرمایه گذاری خود یاد بگیرید .

عیب یابی بسیاری از مشکلات سمعک به راحتی در خانه یا با کمک ارائه دهنده مراقبت از شنوایی انجام می شود .

آیا واقعاً به سمعک نیاز دارم ؟

اگر تست شنوایی شما کاهش شنوایی را نشان می دهد ، بله . اگرچه پذیرفتن اینکه شما به سمعک نیاز دارید دشوار است ، اما بدون استفاده از آن ها خطر ابتلا به انبوهی از مشکلات اجتماعی و پزشکی از جمله گوشه گیری ، کاهش شناخت و افسردگی را افزایش می دهد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...