بهترین مارک های سمعک
بهترین مارک های سمعک چیست؟
10 دی 1399
راهنمای خرید سمعک
راهنمای خرید سمعک
10 دی 1399

مهمترین ویژگی های سمعک های مدرن

ویژگی های سمعک ها

 مهمترین ویژگی های سمعک های مدرن – سمعک ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که برای کمک به شندین صداها در افراد مبتلا به مشکل کم شنوایی ، روی گوش یا درون گوش مورد استفاده قرار میگیرند . در حالی که برخی از افراد برای شنیدن بهتر صداهای محیطی از سمعک استفاده می کنند ، هدف اصلی بیشتر وسالی کمک شنوایی (سمعک)  بهبود ارتباطات کلامی و اجتماعی با دوستان ، خانواده و همکاران است . ویژگی های سمعک ها بسیار متفاوت است که در ادامه به توضیح و بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت .

سمعک های دیجیتال مدرن نه تنها صدا را تقویت می کنند ، بلکه نویز ناخواسته را نیز کاهش می دهند . از طریق جادوی پردازش صدا ، آنها می توانند صدای افرادی که در کنار شما صحبت میکنند را برای شنیدن راحت فراهم کنند قابل توجه است که این کار را با کاهش سر و صدا در محیط های شلوغ و افزایش  درک گفتار دیگران میسر می کنند .

سمعک چگونه کار می کند ؟

ویژگ های سمعک ها متفاوت است . سمعک ها با استفاده از میکروفون ، صدا را جمع آوری می کنند و صدای جمع آوری شده را با استفاده از فن آوری های پیشرفته پردازش سیگنال دیجیتال تقویت و پردازش می کنند و سپس صدای تقویت شده یا پردازش شده را از طریق یک بلندگو کوچک به داخل گوش فرد استفاده کننده از سمعک می دهند . در ابتدایی ترین سطح ، سمعک ها از چهار قسمت اصلی تشکیل شده اند :

میکروفون

میکروفون صداهای صوتی محیط را گرفته و آن صداها را به سیگنال الکترونیکی تبدیل می کند . سیگنال الکترونیکی میکروفون به پردازنده صدای سمعک ارسال می شود .

پردازشگر صدا

پردازشگر صدا سیگنال الکترونیکی را از میکروفون می گیرد و آن را به قالب دیجیتالی تبدیل می کند . صدای نمایشی دیجیتالی توسط پردازنده سمعک تقویت می شود و قبل از ارسال به بلندگو به سیگنال الکترونیکی تبدیل می گردد .

بلندگو

گاهی اوقات به عنوان “فرستنده” شناخته می شود ، بلندگو بخشی است که امواج صوتی تقویت شده را وارد گوش شما می کند و موجب تحریک و لرزش پرده گوش شما میشود .

باتری

برای فعال کردن عملکرد میکروفون ، پردازنده صدا و بلندگو ، نوعی منبع تغذیه مورد نیاز است که باتری سمعک این وظیفه را به عهده دارد .

این چهار قسمت ویژگی های سمعک ها از نظر قطعات مورد نیاز برای تشکیل سمعک دیجیتالی کاربردی  حداقل را نشان می دهند . سمعک ها معمولاً دارای بسیاری از ویژگی های سخت افزاری اضافی مانند تله کویل ، رادیو بی سیم و کنترل دستی هستند .

بررسی ویژگی های مهم سمعک های مدرن

سمعک های مدرن شگفتی کوچک سازی تکنولوژیکی و قدرت پردازش صدا هستند . پیشرفت در پردازش صدا و میکروفون های جهت دار ، درک گفتار در محیط های پر سر و صدا مانند رستوران ها را برای کاربران سمعک بسیار آسان کرده است و کوچک سازی مداوم ، دوره جدیدی از ویژگی های سمعک های نامرئی را برای بسیاری از مصرف کنندگان که هنوز نگران بحث زیبایی مرتبط با استفاده از سمعک هستند ، آغاز کرده است .

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کافی و یا خرید سمعک های مدرن امروی با ویژگیهای یاد ده با کلینیک تخصصی شنوای و سمعک (( طنین سمعک ))  با تلفنهای 66952918-66962952-66962951-021 تماس بگیرید.

اتصال وایرلس با تلفنهای هوشمند

در چند سال گذشته ، تولیدکنندگان همچنین از ویژگی های اتصال یکپارچه بلوتوثی برخوردار بوده اند که ویژگی های سمعک ها را به اندازه گوشواره های پر فیبر و هدست های بسیار محبوب برای جریان موسیقی و تماس های تلفنی ، کاربردی می کند .

برخی از جدید ترین مدلهای سمعک ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی با تلفن های همراه هوشمند «آیفون» و «اندروید»  به راحتی متصل شده و بعنوان لوازم جانبی تلفن های هوشمند بی سیم و سمعک ها مورد استقبال فراوان  کاربران سمعک قرار گرفته اند .

برنامه های جدید شما را قادر می سازد تا از تلفن هوشمند خود برای کنترل گزینه های میزان صدا و سایر تنظیمات استفاده کنید ، همچنین این فن آوری استفاده موفقیت آمیز از سمعک ها را بیش از پیش آسان تر می کند .

باتری های قابل شارژ

باتری های قابل شارژ یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد سمعک های مدرن امروزی است که ارزش و سودمندی نسل بعدی را به دارندگان سمعک می رسانند .

باتری های لیتیوم یون قابل شارژ که برای اولین بار در سال 2016 معرفی شدند ، یک روز کامل استفاده از سمعک  را با یک بار شارژ در طول شب برای فرد امکان پذیر میکنند.

تسکین و درمان وزوز گوش

تولید کنندگان سمعک های مدرن همچنین ویژگی های اختیاری تسکین و درمان وزوز گوش را در سمعک های جدید ارائه می دهند . ناخودآگاه و خودکار صداهای ناخواسته در سر که باعث آزار و شیوع صدای زنگ ، زمزمه ، وزوز و سایر صداها در گوش فرد می شود را وزوز گوش می نامند. .

سرانجام ، شرکت های بزرگ سمعک همچنین مشغول توسعه فن آوری های حسگر هستند که داده های سلامتی را از پوشش کانال گوش برای ارائه اطلاعات دقیق سلامت و تناسب اندام جمع می کنند .

سمعک بلوتوث دار و اتصال بی سیم به لوازم صوتی و تصویری

این مورد یکی از بهترین ویژگی های سمعک ها جدید است . در صورت عدم اتصال آسان و یکپارچه با دنیای خارج از طریق انواع گزینه های بی سیم ، به احتمال زیاد در آینده نزدیک سمعک کاملاً غیر کاربردی محسوب می شود . برخی از تولیدکنندگان سمعک ها “اتصال آسان به تلفنهای هوشمند iPhone” را ارائه می دهند که جریان بی سیم مکالمات صوتی و تلفنی را از iPhone امکان پذیر می کند . همچنین برخی دیگر  از تولیدکنندگان در حال ساخت سمعک های بلوتوث داری هستند که  با تلفنهای هوشمند “اندروید” اتصال برقرار می کنند.

Phonak ، بزرگترین تولید کننده سمعک در جهان ، تکنولوژی سازگاری جهانی بلوتوث با سمعک های جدید را به شما ارائه می دهد که به شما امکان می دهد با هر نوع تلفن مجهز به سیستم بلوتوث ( هم آیفون و هم اندروید ) تماس بی سیم برقرار کرده و صدای کاملا طبیعی و شفافی از طرف مقابل دریافت کنید . این سمعک ها همچنین با میلیون ها دستگاه الکترونیکی دیگر مجهز به بلوتوث موجود جفت می شوند .

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کافی و یا خرید سمعک های مدرن امروزی با ویژگیهای یاد ده با کلینیک تخصصی شنوای و سمعک (( طنین سمعک ))  با تلفنهای 66952918-66962952-66962951-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *