اختلال استرس پس از وقوع سانحه
اختلال استرس پس از سانحه
17 آذر 1399
سمعک های تقریباً نامرئی Silk X
سمعک های نامرئی Silk X از برند Signia
17 آذر 1399

مزایا و معایب سمعک های نامرئی

سمعک های نامرئی

در سالهای نه چندان دور برای بسیاری از افراد ظاهر سمعک یکی از عوامل اصلی در تصمیم گیری برای درمان یا عدم درمان کم شنوایی بوده است . علی رغم مزایایی که جدیدترین فناوری های سمعک و شنوایی ارائه می دهد ، افراد ممکن است نسبت به استفاده از سمعک بسیار حساس باشند و به همین دلیل مراجعه به شنوایی شناس را به تعویق بیندازند . خوشبختانه سمعک های مدرن یک راه حل منطقی برای کاهش شنوایی شما ارائه می دهند . اگر نگران تأثیر استفاده از سمعک بر ظاهر خود هستید ، حتما تاکید میکنیم سمعک های نامرئی ما را امتحان کنید .

سمعک نامرئی چیست؟

اصولا سمعک های نامرئی برای غیرقابل تشخیص بودن طراحی شده اند و کاملاً در مجرای گوش شما قرار می گیرند . از آنجا که هیچ یک از اجزای تشکیل دهنده سمعک روی گوش یا اطراف آن قرار ندارند ، اطرافیان شما حتی هنگام استفاده از آن متوجه وجود سمعک در داخل گوش شما نمی شوند .

بسیاری از افراد همچنان تصور می كنند كه سمعك های جدید و امروزی دستگاه های قدیمی ، بزرگ و قابل دیدی هستند كه توسط دیگران دیده می شوند . قابل درک است که دارندگان سمعک برای اولین بار اغلب تمایلی به استفاده از هر وسیله ای که در خارج از گوش قرار می گیرد ندارند . در واقع ، بسیاری ترجیح می دهند با کم شنوایی خود کنار بیایند تا اینکه از سمعک های قابل دید استفاده کنند .

سمعک های نامرئی مانند Signia Silk Nx به دارندگان آن کنترل کاملی بر ظاهر خود می دهند . Silk Nx یکی از کوچکترین سمعک های -موجود در بازار است که کاملاً در مجرای گوش شما قرار می گیرد و تقریباً قابل مشاهده نیست .

آیا سمعک های نامرئی برای شما مناسب هستند؟

 

مزایا و معایب سمعک های نامرئی

اگر برای استفاده از سمعک های پشت گوشی یا قابل مشاهده مشکل دارید ، سمعک های نامرئی یا داخل گوشی میتوانند راه حل مناسبی برای شما باشند . با قابلیت های استثنایی و طراحی تقریباً نامحسوس ، مطمئناً هیچ کس متوجه وجود سمعک در گوش شما نخواهد بود. اما توجه داشته باشید که سمعک های کوچک لزوما گزینه مناسبی برای همه افراد نیستند . اگرچه استفاده از سمعک های نامرئی بواسطه اینکه دیده نمیشوند مورد نظر اکثریت افراد قرار دارد اما مهم است که بدانید کدام نوع از سمعک های نامریی برای شما قابل استفاده است.

معایب سمعک های نامرئی

سمعک های نامریی معمولاً برای افرادی که کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​دارند مناسب است .
در نتیجه به دلیل اندازه محدود ، برای افرادی که مشکلات شنوایی شدیدتری دارند مفید نیستند .
علاوه بر این ، استفاده و نگهداری و نظافت از سمعک های نامریی نسبت به سمعک های پشت گوشی برای بسیاری از افراد مشکلتر است .
مثلاً درافراد مسن وقتی که تصمیم دارند باتری سمعک را تعویض کنند، کمی سخت تر از تعویض باتری در سمعک های بزرگتر است .
اگرچه سمعک های نامرئی برای استفاده بسیار راحت هستند ، اما ممکن است متناسب با فرم گوش شما نباشند . به عنوان مثال اگر مجرای گوش شما کوتاه یا باریک باشد، ممکن است یک سمعک نامریی داخل گوشی به راحتی در مجرای گوش شما قرار نگیرد . با مراجعه به متخصص شنوایی ، می توانید علاوه بر مشاوره تخصصی ودر تجویز سمعک تعدادی سمعک مختلف را نیز آزمایش کنید تا بهترین دستگاه مناسب را برای خود انتخاب کنید .

اگر می خواهید آخرین فن آوری شنوایی را امتحان کنید و سمعک نامرئی متناسب با نیازهای خود پیدا کنید ، می توانید به طنین سمعک مراجعه نمایید .

امکانات سمعک های نامرئی

در عین حال که طیف گسترده ای از سمعک های کوچک وجود دارد که شیک و چشمگیر هستند . برای افرادی که کاهش شنوایی شدیدتری دارند ، یک سمعک پشت گوش می تواند در افزایش تجربیات شنوایی موثرتر باشد .

یافتن دستگاه شنوایی مناسب برای شما

انتخاب یک سمعک مناسب کلید تقویت عملکرد شنوایی و احساس اعتماد به نفس بالایی به شما میدهد است . با وجود گزینه های فراوان ، بهتر است که از یک شنوایی شناس با تجربه مشاوره بگیرید . علاوه بر ارزیابی عملکرد شنوایی فعلی و تشخیص مشکلات شنوایی ، یک شنوایی شناس می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام نوع دستگاه شنوایی عملکرد و جذابیت بصری مورد نظر شما را ارائه می دهد .
برای خرید سمعک نامریی میتوانید به کلینیک طنین سمعک مراجعه کنید

مطالب مفید : انواع سمعک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه ها بسته شده است

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...