سمعک شکسته
با سمعک شکسته چه باید کرد؟
7 آذر 1399
سنجش شنوایی در منزل
سنجش شنوایی و تجویز سمعک در منزل
7 آذر 1399

مزایای گفتار درمانی آنلاین

مزایای گفتار درمانی آنلاین

مزایای گفتار درمانی آنلاین – در شرایط حال حاضر که بیماری عالم گیر کرونا همه خانواده ها را درگیر خود کرده است هر چقدر که بتوانیم در منزل بمانیم و کارهای روزمره خود را به صورت آنلاین انجام دهیم هم به خود و هم به جامعه به منظور پیشگیری و انتشار این بیماری عام سوز خدمت کرده ایم .
بیمار بدون مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی تنها در محیط خانه و بر اساس تماس تصویری مورد ارزیابی قرار می گیرد . در زمان مراجعه حضوری به کلینیک گاهی ممکن کودک بدلیل عدم ارتباط مناسب با درمانگر و یا وجود هرگونه اضطراب و استرس در محیط غریبه با درمانگر خود همکاری نکند بنابراین گفتاردرمانی آنلاین می توانید جایگزین مناسبی برای این مشکل باشد.
حال سوال اصلی اینجاست که کدامیک از اختلالات گفتاری می توانند توسط گفتاردرمانی آنلاین مشاوره شوند؟

• لکنت زبان (کودکان و بزرگسالان)
• دیر حرف زدن کودک یا تاخیر کودک در صحبت کردن به موقع
• تمامی مشکلات تلفظی
• برخی از شکلات تولید صداها
• بیماری اتیسم ،کودکان بیش فعال و کودکانی که دچار مشکلات شناختی هستند
• مشکلات یادگیری (املا، ریاضی و خواندن و نوشتن)برای شروع جلسات آنلاین گفتاردرمانی به چه ابزارهایی نیاز است؟

خوشبختانه برای شروع جلسات گفتاردرمانی آنلاین نیاز به تهیه ابزارآلات خاصی ندارید. فقط کافی است یک خط اینترنت با کیفیت ، یک دستگاه لب تاپ یا تبلت و یا حتی یک دستگاه تلفن همراه هوشمند داشته باشید کافی است. در ادامه جلسات درمانگر ممکن است از شما بخواهد تصاویر ، وسایل یا کتب خاصی را تهیه کنید.

اما از بین وسایل نام برده شده در دسترس ترین ابزاری که درمانگران و بیماران انتخاب کردند تلفن همراه بود. استفاده از ابزار تلفن همراه و همچنین شبکه های اجتماعی نظیر واتس اپ یا اینستاگرام سرعت رد و بدل پیام ها را بالاتر برد و در نتیجه منجر به افزایش رضایت کاربران شده است .

مزایای گفتار درمانی به صورت آنلاین

مزایایی گفتار درمانی آنلاین
بیمار بدون مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی تنها در محیط خانه و بر اساس تماس تصویری مورد ارزیابی قرار می گیرد . در زمان مراجعه حضوری به کلینیک گاهی ممکن است کودک همکاری نکند یا به دلیل استرس و اضطراب و یا عدم ارتباط با گفتاردرمانگر نتواند همه توانمندی های خود را نشان بدهد مزیت دیگر گفتاردرمانی آنلاین این است که خانواده و همراهان و والدین نقش بیشتری در درمان کودک ایفا می کنند در نتیجه این موضوع روند درمان کودک را سرعت می بخشد.
نکته حایز اهمیت دیگر اینکه کودک و خانواده دیگر نیاز نیست برای بیرون رفتن از خانه جهت لباس پوشیدن و آماده شدن وقت اضافی صرف کنند همچنین مسیر خانه تا کلینیک گفتاردرمانی را را طی کنند. در نتیجه فرصت بیشتری دارید که در خانه جلسات خود را پیگیری کنید.
مزیت دیگر گفتاردرمانی آنلاین این است که هزینه رفت و آمد به کلینیک گفتاردرمانی، حذف می شود در نتیجه هزینه جلسات مشاوره آنلاین گفتاردرمانی برای خانواده کمتر از جلسات حضوری خواهد شد.
یکی دیگر از مزایایی گفتاردرمانی آنلاین این است که در جلسات حضوری خانواده باید وقت خود را با برنامه کلینیک تنظیم نماید، ولی در جلسات “گفتاردرمانی آنلاین می توانید هر زمان که فرصت کردید تمرینات درمانگر خود را ببینید و اجرا کنید.
شما می توانید جهت دریافت نوبت برای مشاوره آنلاین و یا گفتاردرمانی غیرحضوری با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مفید : خرید سمعک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

✅ارزیابی شنوایی

✅ مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

✅مشاوره کودک و خانواده

✅اختلالات یادگیری

✅اختلالات گفتار و زبان

✅مشکلات وسواس و اضطراب

✅مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
✅ و ...