فواید سمعک ضد آب چیست و چگونه می توان آن را خرید؟
آشنایی با سمعک ضد آب و فواید آن
8 اسفند 1400
ریشه های اختلال یادگیری
ریشه های اختلال یادگیری را بشناسیم.
8 اسفند 1400

آشنایی با لوازم جانبی برندهای مختلف سمعک

لوازم جانبی سمعک چیست؟

امروزه یکی از مشکلاتی که افراد زیادی از جمله افراد مسن با آن رو‌به‌رو می‌شوند، کم‌شنوایی و ناشنوایی است. برای حل مشکل کم‌شنوایی از وسیله‌ای به نام سمعک امروزه استفاده می‌شود. سمعک‌های امروزی یک نوع از وسایل بسیار ضروری هستند که زندگی را برای افراد دارای مشکلات شنوایی بسیار آسان می‌کنند و کمک می‌کنند صدا توسط این افراد به خوبی افراد عادی شنیده شود. سمعک زمانی بیشتر کاربرد دارد که به همراه لوازم جانبی سمعک استفاده شود. هر کدام می‌توانند ویژگی‌های بسیار کاربردی برای استفاده کنندگان از سمعک ایجاد کنند. 

برخی ازلوازم جانبی سمعک در بسته‌ی خریداری شده سمعک وجود دارند. برخی دیگر مانند فیلتر سمعک را باید به صورت مجزا تهیه کرد. کلینیک شنوای سنجی طنین سمعک به گونه‌ای است که علاوه بر سمعک‌های باکیفیت، می‌تواند لوازم جانبی سمعک را به صورت مناسب در اختیار شما قرار دهد. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا لوازم جانبی انواع سمعک مانند لوازم جانبی سمعک فوناک و لوازم جانبی سمعک رکستون را با ذکر مشخصات و فواید هر کدام به شما توضیح دهیم.

باتری سمعک

یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی سمعک، باتری است که اهمیت بسیار زیادی دارد. هر سمعکی برای کارکردن نیاز به استفاده از باتری دارد. در مواقعی که سمعک زیاد کار کند، ممکن است متوجه اتمام شارژ باتری شوید. سمعک وارد شرایط نامناسبی شود و از کار بیفتد. از این رو باتری سمعک، لازم است که به عنوان یکی از لوازم، در دسترس فرد کم‌شنوا باشد. از این رو فرد می‌تواند در صورت لزوم، با سرعت باتری را از سمعک تعویض کند. با گذاشتن باتری جدید، به خوبی صداهای محیط اطراف را بشنود. پیشنهاد می‌شود که از کلینیک شنوایی سنجی طنین سمعک، حتی باتری‌هایی با کیفیت بالا و با کارآیی زیاد تهیه کنید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

ابزار تمیز کردن سمعک

سمعک‌های گوش به گونه‌ای هستند که در تماس مستقیم با جرم و رطوبت و گرد و غبار قرار دارند. از این رو باید به طور منظم سمعک‌ خود را از آلودگی‌های گوش پاک کنید. با تمیز کردن منظم سمعک می‌توانید طول عمر مفید سمعک مورد استفاده خود را افزایش دهید. کمتر نگران خراب شدن آن باشید. شما می‌توانید از کلینیک طنین سمعک، ابزار مناسب برای تمیز کردن سمعک را نیز تهیه کنید. یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی سمعک نوعی برس نرم است که امکان پاکسازی بدنه و درگاه صوتی سمعک را برای شما به راحتی فراهم خواهد کرد. بنابراین می‌توانید از آلودگی سمعک جلوگیری خواهید کرد.

برای سمعک ابزار دیگری وجود دارد که wax pick یا wire loop نامیده می‌شود. این نوع لوازم برای تمیزکردن جرم‌های گوش از روی سمعک می‌توانند استفاده کنند. بنابراین اگر می‌خواهید سمعک شما تمیز بماند و دچار خرابی پس از مدتی نشود، حتما این وسایل پیدا کننده سمعک را تهیه کنید. فیلتر سمعک یکی از انواع دیگر این لوازم است که از جلوی ورود آلودگی‌ها به سمعک شما را می‌گیرد و سمعک شما را برای مدت‌ها تمیز نگه خواهد داشت.

روش تمیز کردن سمعک
روش تمیز کردن سمعک

جعبه حمل سمعک

یکی از مهم‌ترین انواع لوازم جانبی سمعک که اهمیت زیادی دارد، جعبه حمل سمعک است. وقتی برای خرید سمعک و سمعک‌های با کیفیت هزینه می‌کنید، باید برای حفظ و نگه‌داری آن نیز تلاش زیادی کنید و سعی کنید مدت زمان طولانی سمعک خود را داشته باشید. اگر از هر نوع سمعکی مانند سمعک مخفی یا سمعک‌های روگوشی و… استفاده کنید باید در هنگام شب و یا در زمان حمام رفتن، سمعک را از گوش خود خارج کنید و آن را در جای امنی قرار دهید تا سالم بماند. با این کار دیگر سمعک شما در دسترس کودکان و در معرض آسیب‌های زیاد قرار نخواهد گرفت. مدت طولانی در سلامت زیاد در دسترس خواهد بود. جعبه نگه‌داری سمعک می‌تواند از سمعک‌های باارزش شما به خوبی محافظت کند. با قرار دادن سمعک در این جعبه، دیگر گرد و غبار بر روی آن نمی‌شیند و مدت‌ها تمیز و سالم خواهند ماند.

انواع لوازم جانبی سمعک
انواع لوازم جانبی سمعک

لوازم جانبی بی‌سیم سمعک

لوازم جانبی بی‌سیم یکی از یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین انواع لوازم است. زندگی را برای افراد مختلف راحت‌تر کرده است. قابلیت اتصال بی‌سیم سمعک به لوازم پخش صدا مانند mp3 player و تلفن همراه، شرایط زندگی را برای فرد ناشنوا بسیار راحت‌تر نیز خواهد کرد. این نوع از لوازم جانبی سمعک شامل کنترل از راه دور و برنامه‌های نرم‌افزاری پیشرفته‌ای در دسته‌بی‌سیم هستند و این ابزار، ارتباط را به وجود خواهند آورد. این نوع لوازم ارتباطی، دارای برنامه‌ها و ابزاری هستند که با فشردن یک دکمه ساده به خوبی کار می‌کنند.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

فیلتر سمعک

فیلتر سمعک برای محافظت بلندگو سمعک شما از جرم گوش و در برخی موارد رطوبت طراحی شده است. وظیفه فیلتر محافظ سمعک این است که اجازه دهد صدا از آن عبور کند، اما جلوی ورود جرم گوش، گرد و غبار یا سایر بقایای داخل مجرای گوش به داخل سمعک را بگیرد.

رسیور سمعک جرم گوش یا رطوبت را دوست ندارد. اگر جرم گوش یا رطوبت وارد رسیور سمعک شما شود، ممکن است سمعک نیاز به تعمیر و تعویض رسیور داشته باشد. یکی از علت‌های اصلی خرابی سمعک‌های نامرئی تعویض نکردن فیلتر است. تعویض به‌موقع فیلتر سمعک می‌تواند طول عمر سمعک شما را به میزان زیادی افزایش دهد.مراقبت مناسب از فیلتر محافظ سمعک، به شما کمک می‌کند تا ‌سمعک‌های شما به‌خوبی کار کنند و خراب نشوند. مقدار جرم گوش تولید‌شده در مجرای گوش در افراد مختلف با هم متفاوت است. بنابراین، توصیه می‌شود فیلتر سمعک به‌طور مرتب بررسی شود.

هر برندی از فیلترهای مخصوص برای سمعک‌های خود استفاده می‌کند و در برخی موارد یک برند در مدل‌های مختلف، از فیلترهای متفاوتی استفاده می‌کند. این انواع فیلتر سمعک عبارت هستند از:

  • فیلتر اتیکن (NoWax, ProWax, WaxStop)
  • فیلتر ویدکس (Nanocare)
  • فیلتر زیمنس (HF4)

تفاوت لوازم جانبی برند‌های سمعک

  •  
برخی از لوازم جانبی رایج مثل لوازم جانبی بی سیم برای بیشتر برند های معتبر سمعک طراحی و عرضه شده اند. ممکن است برخی لوازم جانبی سمعک در بعضی از مدل ها یافت نشود. با توجه به نیاز خود و با مشورت متخصصان، می توانید بهترین سمعک با بهترین لوازم جانبی متناسب با شرایط خود را انتخاب و تهیه کنید. اصل در انتخاب یک سمعک میزان کارایی آن برای درمان کم شنوایی است و انتخاب لوازم جانبی در مرحله ی بعدی قرار دارند. در ادامه لوازم جانبی سمعک برای مهم‌ترین انواع سمعک مانند لوازم جانبی سمعک فوناک و لوازم جانبی سمعک رکستون را برای شما بیان می‌کنیم.

لوازم جانبی سمعک فوناک

لوازم جانبی سمعک فوناک دارای جذابیت زیادی هستند.Roger pen یک نوع میکروفون بی‌سیم است که میزان صداهای بلند پس زمینه را کاهش می‌دهد و کیفیت شنوایی را بالا می‌برد. این به ویژه در جلسات مهم کاری، کمک زیادی به برقراری ارتباط خواهد کرد. با استفاده از این میکروفون استوانه‌ای، صدای واضح و شفافی از طریق سمعک فوناک به صورت مستقیم دریافت خواهید کرد. از دیگر لوازم جانبی سمعک فوناک، می‌توان به انواع ریموت و ابزار اتصال بی‌سیم سمعک به دستگاه‌های پخش صوت اشاره کرد.

لوازم جانبی سمعک رکستون

لوازم جانبی سمعک رکستون بسیار متنوع هستند و کمک زیادی به حل مشکل فرد ناشنوا می‌کنند. از مهم‌ترین لوازم جانبی سمعک در این مدل، شارژر، ریموت کنترل و ابزار انتقال صوت بی‌سیم است. این سمعک ریموت کنترل مجهز به فناوری بی‌سیم نیز دارد. از این رو می‌توانید تماس‌های تلفنی را بدون برداشتن گوشی تلفن با هر دو گوش بشنوید و صدای پخش شده از انواع دستگاه‌های پخش صدای مستقیم داخل سمعک به خوبی قابل شنیده شدن خواهد بود.در نظر داشته باشید که علاوه بر این اپلیکیشن های مناسب برای سیستم های نرم افزاری آیفون و اندروید برای کنترل شدت صوت و تغییر تنظیمات سمعک رکتون نیز طراحی شده اند.

لوازم جانبی سمعک فوناک
لوازم جانبی سمعک فوناک

لوازم جانبی سمعک زیمنس

سمعک زیمنس یکی از معروف‌ترین سمعک‌ها در دنیا است و لوازم جانبی سمعک زیمنس کاربرد بسیار زیادی دارد. streamline MIC از جمله این وسایل است که برای اتصال به گوشی همراه و تلویزیون به صورت بی‌سیم کاربرد دارد. هم‌چنین می‌تواند صدای درون سمعک را پخش کند. یکی از دیگر لوازم جانبی سمعک زیمنس، MiniPocket است. این ابزار به عنوان ریموت کنترل از راه دور، راه‌حل بسیار ایده‌آلی برای کم و زیاد کردن صدا به میزان دلخواه و در محیط‌های مختلف است. این لوازم می‌توانند میزان کارآیی و قدرت سمعک زیمنس را بسیار افزایش دهند.

لوازم جانبی سمعک ویدکس

از جمله لوازم جانبی این سمعک، COM-DEX است و می‌تواند سمعک را به دستگاه‌هایی مانند تلفن همراه و پخش‌کننده‌های موزیک به صورت بی‌سیم متصل کند. ریموت کنترل COM-DEX Remote MIC یک میکروفون از راه دور برای سمعک ویدکس است که شنوایی را بسیار بهبود خواهد داد. هم‌چنین به عنوان لوازم جانبی می‌تواند به پیراهن فرد متصل شود. از دیگر لوازم جانبی سمعک در این مدل، اکسسوری‌های دیگری است که امکان اتصال به تلفن‌همراه و لپ‌تاپ را فراهم می‌کنند.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

لوازم جانبی سمعک اتیکن
لوازم جانبی سمعک اتیکن

لوازج جانبی سمعک اتیکن

از مهم‌ترین لوازم جانبی این سمعک معروف دانمارکی، شارژر و کنترل از راه دور است که دو ابزار بسیار مهم حساب می‌شود. نرم‌افزارهایی مانند connect line برای اتصال به گوشی‌های هوشمند به منظور پخش مستقیم صدای درون گوش فرد برای سمعک‌های اتیکن بسیار مناسب هستند.

لوازم جانبی سمعک ریساند

میکروفون ریساند یکی از لوازم جانبی سمعک برای کسانی است که می‌خواهند صوت محیط به صورت کاملاً استریو وارد سمعک آن‌ها شود و در فواصل کوتاه 50 متری کمک شایانی به ضفافیت و وضوح صدا می‌کند. ضمناً اینکه بدون اتصال هرگونه سیم تنها با داشتن لوازم جانبی بتوانید صدای واضح تلویزیون یا دیگر دستگاه های پخش کننده‌ی صوت را درون گوش خود داشته باشید، خرید لوازم جانبی سمعک ریساند را برای شما بسیار به صرفه‌تر خواهد کرد.

لوازم جانبی سمعک استارکی

surfLink Mobile ،SurfLink Media ,SurfLink Remote و SurfLink Programmer از مهم‌ترین لوازم جانبی سمعک استارکی است. این سیستم‌های گوناگون بی‌سیم کمک بسیار زیادی می‌کنند که ارتباط تلفنی به صورت هندزفری، با بالاترین کیفیت ممکن باشد. هم‌چنین اتصال به تلویزیون و رادیو و MP3 Player برای پخش مستقیم صدا داخل سمعک ممکن خواهد بود. این ابزارها قابلیت تنظیم صدا در محیط‌های مختلف را نیز ایجاد می‌کنند.

لوازم جانبی سمعک Audio Service

Audio Service یک برند آلمانی و معتبر سمعک با سابقه‌ی 40 ساله است و لوازم جانبی و اکسسوری‌های مختلفی برای مشتریان خود طراحی و عرضه کرده است. از مهم‌ترین قابلیت‌های این سمعک، قابلیت اتصال به نرم‌افزارها و اپلیکشین‌های گوشی هوشمند است که در این نوع سمعک وجود دارد. از این طریق به راحتی می‌توان تغییر بلندی و ولوم صدا و برنامه‌های سمعک را به خوبی انجام داد. البته دقت داشته باشید که برای انتخاب لوازم جانبی سمعک و تهیه آن، لازم است که تست شنوایی و بررسی‌های دقیق را انجام دهید و پس از آن خرید سمعک را انجام دهید.

خرید لوازم جانبی سمعک
خرید لوازم جانبی سمعک

خرید سمعک و فیلتر سمعک

در این جا سعی کردیم شما را با لوازم جانبی سمعک در انواع مختلف و با کاربرد‌های گوناگون آشنا کنیم تا بتوانید علاوه بر سمعک، از لوازم جانبی سمعک نیز به خوبی استفاده کنید و مشکلات کم‌شنوایی را هر چه بیشتر کاهش دهید. حال پیشنهاد می‌شود برای خرید سمعک در انواع مختلف و خرید انواع لوازم جانبی سمعک مانند خرید فیلتر سمعک، از فروشگاه طنین سمعک اقدام کنید و از کیفیت صداهایی که می‌شنوید، لذت ببرید. برای خرید سمعک و خرید فیلتر سمعک با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب از کلینیک شنوایی سنجی طنین سمعک اقدام کنید و با کارشناسان شنوایی سنجی تماس بگیرید. در خدمت شما هستیم.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...