حس شنوايى يك حس ماورايى است !!!!
13 اسفند 1396
افزایش قیمت سمعک تکذیب شد
13 اسفند 1396

لنز شنوایی یا لنز گوش چیست ؟ (توضیحات کامل)

سمعک دیجیتال

سمعک‌های رایج در بازار به وسیله‌ی میکروفون و بلندگو صدا را دریافت و آن را تقویت می‌کنند، اما باید بدانید که این سمعک لیزری از طریق یک فناوری کاملاً پیچیده و بهینه به منظور منتقل نمودن صوت به گوش انسان عمل کرده و از این تکنولوژی بهره می‌برد.

این سمعک لیزری دارای 3 بخش عمده می‌باشد. بخش اول که تا اندازه‌ای با سایر سمعک‌ها مشابه است، در پشت لاله گوش جای می‌گیرد. مسئولیت این بخش دریافت و تجزیه و تحلیل امواج صوتی و منتقل نمودن آنها به شکل پالس‌های الکترونیکی به قسمت دوم می‌باشد که به آن سر نوری اطلاق می‌شود.

یک لیزر مادون‌قرمز که دارای سر نوری می‌باشد درون مجرای گوش واقع‌شده است.

به این شکل امواج صوتی به امواج نوری تبدیل‌شده و نور متصاعد شده از این لیزر به قسمت سوم که قلب یا مرکز سیستم در نظر گرفته می‌شود انتقال می‌یابد. قسمت سوم این سمعک، که فعالیت و کارکرد آن بسیار به لنزهای تماسی چشمی شباهت دارد، دقیقاً مانند یک لنز روی پرده گوش قرار می‌گیرد. این لنز تماسی برای هر فردی اختصاصی می‌باشد و بر اساس سفارش به‌صورت ویژه تولید می‌شود. نام دیگر آن نیز لنز پرده گوش می‌باشد. دلیل اختصاصی بودن آن، شکل و انحناهای متفاوت موجود در پرده گوش هر فرد می‌باشد که مانند اثرانگشت یک خصوصیت منحصربه‌فرد و اختصاصی می‌باشد.

طرز عمل این لنز تماسی به صورتی است که نور دریافتی از سر نوری را تبدیل به ارتعاش مکانیکی می‌نماید. با در نظر گرفتن تماس پرده گوش با لنز که به‌طور مستقیم انجام می‌شود، پرده گوش مرتعش شده و امواج صوتی در اثر لرزش مستقیم پرده گوش به گوش میانی منتقل‌شده و درنهایت به گوش داخلی انتقال می‌یابد و صدای تقویت‌شده توسط شخص با وضوح بسیار عالی دریافت می‌شود.
با در نظر گرفتن این نکته که این سمعک نوری، از بلندگو برخوردار نیست، درنتیجه چالش‌های پنهان در بلندگو هم خودبه‌خود از بین رفته و فرکانس‌های بیشتر از ۵ کیلوهرتز هم به‌آسانی انتقال می‌یابد و شخص می‌تواند صدا را به‌صورت واضح و طبیعی دریافت نماید و بشنود.

تبلیغ: روانشناس کودک

عمده‌ترین برتری این سمعک منتقل نمودن فرکانس‌های بالا و بالا بردن شفافیت صدا می‌باشد، به‌استثنای این خصوصیت باید گفت که این لنز هیچ نیازی به جراحی ندارد که از مزایای عالی آن به شمار می‌آید. در حقیقت متخصص گوش و حلق و بینی به‌آسانی می‌تواند این لنز را بدون کوچک‌ترین جراحی بر روی پرده گوش جاسازی نماید.
همچنین، یک اپلیکیشن مستقیماً به لنز پرده گوش به شکل بی‌سیم متصل می‌باشد که توانایی نصب بر روی تلفن‌های هوشمند را دارد. این اپلیکیشن قادر است تنظیم بلندی صدا و زیروبم بودن صدا را به شکلی بسیار دقیق انجام دهد و تماس‌های صوتی یا موسیقی را به‌طور مستقیم به این سمعک انتقال می‌دهد.

سمعک زیمنسگفتار درمانی

2 Comments

  1. Avatar آرگان گفت:

    خوب بود اتفاقی از گوگل اومدم اینجا ولی خوب بود برای دوستم فرستادم اونم دنبالشه اونم بیاد ببینه

    ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود خداروشکر که راحت چیزی که میخواستم پیدا کردم

    ممنون

  2. Avatar جهانی گفت:

    سلام ببخشید یه سوال دارم با چوب گوش گوشمو پاک کردم و باعث شد که از گوشم خون بیاد به نظرتون پرده گوشم پاره شده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *