مشخصات و قیمت انواع سمعک فوناک سوئیس

سمعک ها گرچه اندازه کوچکی دارند اما از تجهیزات پیشرفته ای برخوردار می باشند. یکی از معروف ترین تجهیزات کم شنوایی موجود در جهان، « سمعک های برند فوناک » است. سمعک های فوناک به زندگی با کیفیت کمک شایانی می کنند. در شرکت سوئیسی فوناک، سمعک هایی تولید می شود که به صورت خودکار و بدون دردسر زندگی کم شنوایان را بهبود داده و تجربه شنوایی فوق العاده ای را به آن ها عرضه می دارد. سمعک فوناک سوئیس شامل انواع سمعک های چند کاره با قابلیت اتصال به دستگاه های دارای بلوتوث و نیز سمعک هایی می باشد که در محیط های پر سر و صدا، عالی عمل می نمایند. مشهورترین سمعک تولید شده در این شرکت، « سمعک نایدا » می باشد که ویژه کودکان است. این محصول سمعک فوناک، فروش بالایی را به خود اختصاص داده است. شرکت سمعک فوناک همچنین انواع سمعک نامرئی، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی نیز تولید کرده است. در پایان نیز با سمعک فوناک نمایندگی تهران (سمعک فوناک در تهران) آشنا شده و جدول قیمت مدل های سمعک فوناک سوئیس را مرور خواهیم کرد.

نمایندگی فروش سمعک فوناک در تهران

نمایندگی فروش سمعک فوناک در تهران

تاریخچه سمعک فوناک

شرکت فونام در سال 1947 میلادی در کشور سوئیس تاسیس شد. در ابتدا نام آن elektroakustikr fur AG بود و بعدها  phonak AG نام گرفت. سمعک های فوناک از بهترین سمعک های جهان محسوب می شود. از مهمترین اهداف فوناک، درک و شناخت نیازهای افراد نا شنوا و کم شنوا و حساسیت های آنان می باشد. از جمله دلایل  پیشرفت این کمپانی، حضور بهترین نخبگان و دانشمندان شنوایی شناسی جهان در کادر تخصصی سمعک فوناک سوئیس است. شعار این کمپانی” زندگی جاری است ” می باشد  و در همین جهت نیز برای ناشنوایان و بیماران تلاش می نماید این شرکت در سال 2015 میلادی، فن آوری نوینی به نام Venture را رونمایی نمود. این برند جز معدود برندهای جهان می باشد که فن آوری محصولات آن هر لحظه در دسترس کاربران است. گفتنی است مشهورترین سمعک کمپانی فوناک، «سمعک  نایدا » می باشد که ویژه کودکان است.

انواع مدل های سمعک فوناک سوئیس عبارتند از:

 • سمعک Phonak Audéo MINI
 • سمعک Phonak Una
 • سمعک Phonak Audéo YES
 • سمعک Phonak Audéo SMART
 • سمعک Phonak Audeo Mini
 • سمعک Phonak AUdeo Smart
 • سمعک Naida
 • سمعک Phonak Nios micro
 • سمعک Phonak Milo
 • سمعک Phonak Versáta Art
 • سمعک Phonak Exélia Art
 • سمعک Phonak Milo / Milo Plus
 • سمعک Phonak Certéna Art

انواع مدل های ریموت کنترل سمعک فوناک عبارتند از :

–         My Pilot ، Watch Pilot ، Pilot One ، Key Pilot .

انواع مدل های ریموت کنترل سمعک فوناک

انواع سمعک فوناک

انواع تجهیزات و لوازم جانبی سمعک های فوناک عبارتند از :

 • TV Link: نام مبدلی می باشد که سیگنال صوتی تلویزیون های معمولی را به سیگنال بلوتوث تبدیل می نماید به طوری که یک تلویزیون معمولی این قابلیت را خواهد داشت که با iCom به عنوان یک منبع بلوتوثی ارتباط برقرار سازد.
 • ICom : نام وسیله ای است که به عنوان رابط عمل می کند. عموما  این وسیله قادر است توسط بلوتوث با 8 منبع مانند لپ تاپ، موبایل و … ارتباط برقرار کند.
 • Click’n talk : دستگاه کوچک به گوشی موبایل وصل شده و فرد می تواند از مکالمات تلفنی خود لذت ببرد .

سمعک فوناک برای کودکان

حس شنوایی از مهم‌ترین محرک های رشد ذهنی، زبانی و عاطفی در کودکان محسوب می شود. این حس نقش مهمی در سیر بلوغ کودک دارد. سمعک فوناک سوئیس بیش از چهل سال در تلاش بوده است و توانسته است جدیدترین فن آوری ها را در سمعک های کودکان تعبیه نماید. این شرکت دارای تیم تحقیقاتی ویژه‌ای برای کودکان می باشد.  گفتنی است در رده سمعک های Phonak Sky V، محصولاتی تولید شده اند که دارای مقاومت بالا نسبت به گرد و غبار و همچنین رطوبت می باشد.

سمعک نامرئی فوناک

اگر اندکی درباره سمعک نامرئی فوناک تحقیق کنید، درخواهید یافت که قطعا بهترین سمعک نامرئی فوناک همان سمعک Phonak Lyric بوده که اخیرا به شدت مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. شرکت فوناک ادعا می کند که این سمعک 100% نامرئی است و اصلا قابل دیدن نیست و قدرت بسیار زیادی هم دارد. در تصویر زیر این شاهکار سمعک نامرئی فوناک یعنی  Lyric را مشاهده می کنید:

قیمت سمعک نامرئی فوناک

سمعک نامرئی فوناک

این مدل سمعک نامرئی فوناک وقتی در گوش قرار می گیرد به شکل زیر می شود:

قیمت سمعک نامرئی فوناک مدل لایریک در نمایندگی های سمعک فوناک

قیمت سمعک نامرئی فوناک مدل لایریک در نمایندگی های سمعک فوناک

در این حالت سمعک به قدری نامرئی است که حتی نزدیک ترین افراد شخص (مثل همسر) هم متوجه استفاده شخص از سمعک نخواهند شد. این سمعک نامرئی فوناک به قدری مدل های متنوعی دارد که انتخاب میان آن ها واقعا دشوار است و هزینه ای بین 1500 تا 3000 دلار دارد.

تجهیزات ویژه سمعک کودکان فوناک

لازم به توضیح است شرکت فوناک، کیفی را برای کودکان طراحی نموده است که در آن تستر باتری، گیره نگهدارنده، دمنده هوا، رطوبت گیر، جعبه مخصوص سمعک، گوشی برای والدین یا پرستار کودک جهت چک کردن صدای سمعک و چندین عکس برگردان زیبا و  کتابچه راهنما قرار دارد. متخصصین شنوایی سنجی، بهترین مرجع برای تشخیص سمعک مناسب برای کودکان هستند.  آن ها از طریق تجربه و دانش خود بهتر می توانند نوع و مشخصات سمعک مناسب هر فرد را تعیین نمایند.

سمعک های فوناک در محیط های مختلف

این سمعک فوناک نمایندگی در محیط های زیر به برقراری ارتباط روزانه کمک شایانی می کنند: محیط های مربوط به مکالمه چهره به چهره یا یک به یک، جلسات کاری، محیط های آزاد همچون پارک و خیابان، در هنگام تماشای تلویزیون، در هنگام مکالمه با تلفن، بر سر میز شام، در سینما و سالن موسیقی، در رستوران،  کافی شاپ و هر محیط شلوغ دیگر.

انواع سمعک فوناک

 • سمعک Phonak Audeo B: جدیدترین نسل پردازشی سمعک های فوناک می باشد. این سمعک فوناک فروش بسیار بالایی دارد. برخی از این ویژگی های آن عبارتند از:  مدل های قابل شارژ، برنامه اتوماتیک AutoSense OS، مدار جدید تراکم غیر خطی فرکانسی ( SoundRecover2 ).
 • سمعک Phonak Audeo V: بلند گوی این سمعک‌ می تواند در کانال گوش قرار بگیرد. برخی از این ویژگی های آن عبارتند از: افزایش پهنای باند فرکانسی، کاهش احتمال فیدبک، مناسب بودن  برای کم شنوایی های شیب دار، کاهش مصرف انرژی تا 30 درصد.
 • سمعک فوناک Phonak Bolero V : برخی از ویژگی های این نسل پردازشی از سمعک ها عبارتند از: دارا بودن برنامه  AutoSense که می تواند صدای سمعک را با توجه به تغییرات صوتی محیط  تطبیق دهد. در آن برنامه هایی ویژه محیط های پژواکی،  داخل ماشین و نیز مخصوص شنیدن موسیقی وجود دارد. دارا بودن  Tinnitus Balance  که مانع از تولید نویز و وزوز گوش می شود.
کارکرد انواع سمعک های فوناک در محیط های مختلف

کارکرد انواع سمعک های فوناک در محیط های مختلف

 • سمعک فوناک  Phonak Virto V: برخی از این ویژگی های آن عبارتند از: دارا بودن  مدل هایی با قابلیت های بی سیم و بلوتوثی کوچکتر، دارا بودن برنامه های اتوماتیک فوق هوشمند، پوشاننده وزوز گوش، خاصیت نانو و ضد آب، برقراری ارتباط بلوتوثی دو گوشی.
 • سمعک فوناک Phonak Naída V یا همان سمعک فوناک نایدا : انواع این نوع سمعک فوناک در تهران عبارتند از:
  • الف) سمعک  Naida V : به طور خاص برای کم شنوایی شدید تا عمیق بوده و دارای  فن آوری  کاهش و پوشش وزوز گوش  ،  مقاومت عالی در مقابل آب  ،  ارتباط بیسیم دوگوشی بین  سمعک ها و کاهش عالی نویز محیطی ،  قابل شنیدن کردن فرکانس های بالا، حفظ کیفیت طبیعی صدا ،  حدود 25 درصد باریک تر نسبت به نسل قبل ، نفوذ آلودگی و گرد و غبار . این سمعک فوناک در ایران فوق العاده کاربرد زیادی دارد.
  • ب) سمعک فوناک Phonak Audeo Q: از مزایای این سمعک فوناک در تهران عبارتند از : کاهش احتمال وقوع فیدبک (سوت سمعک)، افزایش پهنای باند فرکانسی، صاف تر شدن پاسخ فرکانسی، محبوبیت بیشتر از نظر ظاهری  و زیبایی،  مناسب بودن برای کم شنوایی های شیب دار.
  • ج) سمعک فوناک  Phonak Bolero Q: ویژگی های این سمعک فوناک در تهران عبارتند از : دارا بودن فن آوری Speech in Wind، فن آوری auto Stereo Zoom، فن آوری Duo Phone. این نوع سمعک فوناک فروش نسبتا زیادی در سال های اخیر داشته است. این مدل سمعک فوناک در ایران امتحان خود را پس داده است.
نمایندگی فروش انواع سمعک های فوناک در تهران

نمایندگی فروش انواع سمعک های فوناک در تهران

 • سمعک فوناک Phonak Sky V : لازم به توضیح است این سمعک یکی از ضد آب ترین سمعک های موجود در بازار برای کودکان می باشد. ویژگی های این سمعک عبارتند از: دارا بودن فن آوری Sound Recover 2  ، فن آوری AutoSense Sky OS ، چراغ نشانگر ، گفتار در 360 درجه ، قفل درب باتری، برنامه های هوشمند شنیداری ذخیره شده بر روی سمعک.
 • سمعک فوناک سوئیس Phonak Virto Q: ویژگی های این مدل عبارتند از: دارا بودن فن آوری  Speech in Wind، فن آوری auto Stereo Zoom، فن آوری Duo Phone. این سمعک فوناک فروش قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. این سمعک فوناک در ایران طرفداران فراوانی دارد.
 • سمعک فوناک  Phoanak Naída Q : برخی ویژگی های این سمعک فوناک در تهران عبارتند از: دارا بودن فن آوری Whistle Block، فن آوری Binaural Voice Stream، مقاومت نسبت به آب و رطوبت. این سمعک فوناک نایدا نیز عملکرد مناسبی دارد.
 • سمعک فوناک سوئیس Phonak Dalia : قابلیت های سمعک های این خانواده عبارتند از:  دارای حافظه برای ثبت اطلاعات استفاده از سمعک، پردازش سیگنال در 4 کانال حقیقی، داشتن 4 برنامه دستی، دارا بودن پیشرفته ترین مدار حذف نویز، دارای Sound Recover ، دارا بودن پیشرفته ترین فن آوری  حذف فیدبک یا سوت سمعک  ، سازگار با سیستم FM، سازگار با موبایل. این سمعک فوناک در ایران بسیار محبوب است.
 • سمعک فوناک  Phonak Tao Q: دارای 4 و 3 کانال پردازش صدا هستند.
 • سمعک فوناک سوئیس Phonak Baseo Q : با بهرمندی از کیفیت خوب صدا و قیمت متعادل،  باعث شده اند که افراد بیشتری بتوانند از سمعک های مدرن استفاده نمایند.
قیمت انواع مدل های سمعک فوناک سوئیس

قیمت انواع مدل های سمعک فوناک سوئیس

 • سمعک فوناک  Phonak Naida S : سمعک هایی فوق العاده قوی هستند. ویژگی های آن عبارتند از:  دارا بودن تراکم غیر خطی فرکانسی (  Sound Recover )، چهار کاناله، مدار حذف فیدبک پیشرفته ( Whistle Block )، مدار حذف نویز، جهت داری میکروفن ها.
 • سمعک فوناک سوئیس مدل  Una :
  • این نوع سمعک، نسل دوم سمعک هاي ديجيتال می باشد كه سيستم پردازشي آن Digital Bionic  است. اين سيستم از طبيعت الهام گرفته است و با به كارگيري يافته هاي مهندسي نوين صدايي با كيفيت بالا در سمعک ارائه می دهد. از ویژگی های این مدل عبارتند از:  این سمعک از نوع سمعک CIC هاي ظريف تا پشت گوشي می باشد، دارای سیستم شنوایی و تجهیزات و میکروفون بسیار قوی است.
 • سمعک فوناک مدل  Extra: این نوع سمعک با برخورداری از سیستم هوشمند فن آوری Digital Bionic، توانسته است یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین سمعک های باشد و صدایی با کیفیت را تولید نماید.
قیمت انواع سمعک فوناک چقدر است.

نمایندگی فروش سمعک فوناک

 • سمعک فوناک مدل  CerténaArt: این نوع سمعک در گروه سمعک های رده اقتصادی یا Economy بوده و دارای مدل های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی می باشند. این نسل از سمعک ها، به نسل سوم سمعک های دیجیتال معروف است ودارای پردازشگر و سرعت پردازش بسیار بالا  و ارتباطات بی سیم و بلوتوثی می باشد.
 • سمعک فوناک مدل  Dalia : این سمعک دارای قدرت زیاد، کیفیت وضوح صدا، پوشش دهی شنوایی از محدوده خفیف تا شدید ، پردازش سیگنال در ۴ کانال حقیقی، دارای ۴ برنامه دستی، پیشرفته ترین مدار حذف نویز به نام Noise Block، دارای Sound Recover یا تراکم غیر خطی فرکانسی، جهت داری تطبیقی میکروفون ها از نوع Ultra-Zoom، پیشرفته ترین تکنولوژی حذیف فیدبک یا سوت سمعک، سازگار با سیستم FM، سازگار با موبایل. سمعک فوناک فروش زیادی دارد.
 • سمعک فوناک سوئیس مدل Cassia: ویژگی های این نوع سمعک عبارتند از: دارا بودن پیشرفته ترین تکنولوژی حذف فیدبک یا سوت سمعک ، تنوع رنگ و بهره گيري از امكانات بي سيم و بلوتوثي.
 • سمعک فوناک مدل  Ambra : از جمله ويژگي مهم  سمعک فوناک مدل  Ambra، توانمند سازی كاربران بر گفتار يك گوينده مشخص در حضور تداخلات صوتي موجود در يك محيط پر سر و صدا و شلوغ. این سمعک فوناک فروش نسبتا قابل توجهی دارد.
قیمت سمعک فوناک نایدا

قیمت انواع سمعک فوناک – سمعک فوناک نایدا از 1049 تا 2229 دلار متغیر است.

قیمت سمعک فوناک سوئیس

در مورد قیمت سمعک های فوناک نیز عزیزان زیادی سول پرسیده بودند. لازم به توضیح است قیمت سمعک فوناک برای مدل های متنوع این شرکت تولید کننده متفاوت می باشد. به عنوان مثال مدل سمعک Phonak Audeo، بین 1449 دلار تا 1849 دلار قیمت  در بازار قیمت دارد. بسیاری در مورد قیمت سمعک فوناک نایدا پرسیده بودند که باید بگوییم همان گونه که در ادامه آمده است، مشاهده می کنید، قیمت سمعک فوناک نایدا بین 1049 تا 2229 دلار متغیر است. با این حال قیمت سمعک فوناک نایدا اگرچه اندکی گران است اما امتحان خود را پس داده رضایت عزیزانی که از آن استفاده می کنند را به همراه داشته است. شایان توجه است که خرید لوازم جانبی برای سمعک ها هزینه های بیشتری را نیز در پی خواهد داشت. افراد می توانند با توجه به نیاز های خود از بین لوازم جانبی آن مواردی را که مورد نیاز است انتخاب و خریداری نمایند.

در مورد قیمت انواع مدل های سمعک فوناک سوئیس نیز بایستی اذعان داریم که با توجه به متغیر بودن قیمت دلار در ایران، قیمت سمعک فوناک سوئیس در ایران نیز متغیر بوده و بستگی به نرخ دلار دارد. جدول زیر قیمت انواع مدل های سمعک فوناک سوئیس را البته به دلار نشان می دهد که خودتون با توجه به قیمت دلار و تبدیل آن می توانید قیمت سمعک فوناک سوئیس را به صورت تقریبی به تومان محاسبه نمایید.

جدول قیمت سمعک های فوناک:

مدل انواع سمعک فوناک قیمت انواع سمعک فوناک به دلار
قیمت سمعک فوناک سوئیس مدل Audéo Marvel $1,149 – $2,799
قیمت سمعک فوناک سوئیس مدل Naída B $1,049 – $2,299
سمعک فوناک مدل Bolero B $1,149 – $2,299
سمعک فوناک مدل Virto B-Titanium $1,899 – $2,499
سمعک فوناک مدل Virto B $1,199 – $2,399
سمعک فوناک مدل CROS B قیمت این مدل خیلی متغیر است

قیمت انواع سمعک فوناک سوئیس و قیمت سمعک فوناک نایدا را در جدول بالا مشاهده می فرمایید.

عزیزان فراوانی قصد تهیه سمعک فوناک در تهران را داشتند. برای سفارش سمعک فوناک در ایران نیز کافی است با ما یعنی سمعک فوناک نمایندگی تهران تماس بگیرید. طنین سمعک به عنوان نمایندگی سمعک فوناک در تهران در این عرصه به صورت کاملا حرفه ای عمل کرده و کلیه خدمات پس از فروش سمعک فوناک نمایندگی را به شما عزیزان ارائه می نماید. در مورد سمعک فوناک در تهران نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

4 Comments

 1. ثنا گفت:

  واقعا توی برندهای مختلف سمعک من همین سمعک فوناک رو قبول دارم مطالب داخل سایتشم مطالعه میکنی از همه علمی تره

 2. محمدحسین فاطمی گفت:

  فکر کنم پارسال بود یه سمعک فوناک از خودتون تهیه کردیم هنوزم خیلی عالی کار میکنه موفق و پیروز باشین طنین سمعک عزیز

 3. مریم گفت:

  قیمت سمعک نامریی چنده؟

 4. علیرضا واحدی فرد گفت:

  سلام من مهندس علیرضا واحدی هستم
  ده ساله از سمعک فوناک استفاده میکنم و اصلا عوضش نکردم تا الان خوب بوده بسیار از سمعک فوناک راضی ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...