قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

قیمت سمعک زیمنس, ویدکس, اتیکن و …

همان گونه که در نوشته انواع سمعک گفتیم، قیمت هر نوع سمعک کاملا به برند آن مربوط می شود. در این نوشته می کوشیم تا قیمت هر نوع را با توجه به برند آن یادرآور شویم. مهم ترین برندهای سمعک جهان که در ایران دارای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش میباشند به ترتیب معرفی می شوند. نکته حائز اهمیت دیگر این جاست که ما تاکید داریم که مراجعین محترم، در مورد قیمت سمعک بر استفاده از ارزان ترین سمعک تاکید نداشته باشند. چرا که هرچه کیفیت اولیه سمعک بیش تر باشد، هزینه تعمیرات سمعک در آینده به مراتب کم تر خواهد بود.

نکته مهم: اگر هر دو گوش شما ضعیف بوده و قصد خرید سمعک را دارید، به شما اکیدا توصیه می شود که سمعک را برای هر دو گوش خود تهیه نمایید. برای اطلاعات بیش تر در این باره نوشته شنوایی دوگوشی را مطالعه فرمایید. بنابراین می بایست قیمت سمعک را برای هر دو گوش در نظر بگیرید. (یعنی در دو ضرب کنید.)

چرا بهتر است برای هر دو گوش سمعک تهیه کنم؟

سوال اولیه: بهترین مارک سمعک یا بهترین برند سمعک کدام است؟

متاسفانه چندی است که برخی در اینترنت شروع به مقایسه برندهای سمعک با یکدیگر نموده اند. ما با بیش از ۲۵ سال سابقه در امر شنوایی سنجی و استفاده از تمامی سمعک ها بایستی بگوییم که چنین مقایسه ای از اساس غلط است. تمامی برندهای سمعکی که در زیر آمده بسیار عالی و قدرتمند بوده و همه آن ها دارای خدمات پس از فروش و گارانتی می باشند. لذا این سوال که مثلا «سمعک زیمنس بهتر است یا سمعک اتیکن ؟» از اساس اشتباه است! تمامی این برندها در امر تولید سمعک بسیار قدرتمند بوده و تماما دارای بخش های تحقیق و توسعه R&D می باشند. (به عبارت دیگر تمامی این برندها غول های قدرتمند صنعت سمعک هستند که با هم رقابت تنگاتنگی دارند.)

به همین دلیل گفته می شود که انتخاب برند امری سلیقه ای است. مثلا عده ای از گذشته با برند زیمنس به دلیل لوازم خانگی زیمنس آشنایی بیشتری داشته اند. اما اصلا نمی توان گفت که مثلا زیمنس بهتر است.

نکته: علی رغم این توضیحات متاسفانه برخی روی برند سمعک بسیار تعصب دارند. این نکته بالا را ذکر نمودیم که بدانید برندهای زیر هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند!

تمامی برندهای عرضه شده در طنین سعمک معتبر و دارای گارانتی بوده و پس از خرید سمعک از ما، شما برای اطمینان بیش تر، کارت طلایی طنین سمعک را دریافت خواهید کرد. مزایای داشتن این کارت در پایان همین نوشته آورده شده است.

تجربه طولانی ما در امر فروش سمعک نشان می دهد که موفق ترین افراد در خرید سمعک کسانی بوده اند که روی ویژگی های سمعک تاکید داشته اند نه برند آن ها. به همین جهت ابتدا شما بایستی متن زیر را بخوانید و به صورت کلی با نام برندها و قیمت آن ها آشنا شوید. در پایان همین نوشته معرفی برندها، بخشی به نام تکنولوژی و امکانات سمعک وجود دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر در خرید سمعک حساس هستید، در این بخش ببینید که به کدام امکانات و تکنولوژی ها نیاز دارید و آن ها را روی یک کاغذ یادداشت کرده و در مراجعه به ما همراه خود داشته باشید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

سمعک زیمنس : SIEMENS

قیمت سمعک زیمنس : SIEMENS

قیمت سمعک زیمنس : SIEMENS

اگر از شما بپرسند که مخترع خودرو کیست؟ احتمالا می گویید: «کارل بنز» امروزه خودروهای بنز در سراسر دنیا شناخته شده هستند و در همه کشورها اعتبار فوق العاده ای نیز دارند. در مورد سمعک زیمنس نیز چنین قضیه ای صادق است. شواهد گواه بر این است که اولین سمعک، در سال ۱۸۷۸ با توسعه رسیور تلفنی اختراع شد. مخترع این سمعک شخصی بود به نام ورنر ورن زیمنس (Werner Von Siemens). در سال ۱۹۱۳ زیمنس آغازگر اولین خط تولید سمعک شد. جالب است بدانید که برند زمینس هم مانند برند بنز متعلق به کشور آلمان است.

همان گونه که گفتیم، تمامی برندهایی که در این جا می آوریم معتبر بوده و رقابت تنگاتنگی دارند. با این حال به جرئت می توان گفت که سمعک زیمنس به دلیل سابقه بیش از ۱۳۰ ساله خود، معروف ترین و شناخته شده ترین سمعک در جهان محسوب می شود.

سمعک زیمنس دو ویژگی فوق العاده دارد که به دلیل این دو ویژگی از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد. اولین ویژگی پایبندی شدید به تعهدات و تلاش صادقانه برای بهبود سطح شنوایی است.

دومین ویژگی برند زیمنس، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در سمعک است. زیمنس به این سو گرایش دارد که سال به سال، کیفیت محصولش را بالا ببرد. به عنوان مثال موارد زیر را می توان دید:

در سال ۲۰۱۰ زیمنس از نسل جدید سمعک ها با یک تکنولوژی به نام BestSound Technology رونمایی کرد.

در سال ۲۰۱۴ زمنیس با نسل جدید BestSound Technology، یک فناری جدید به نام binax را در سمعک ها معرفی کرد و سمعک ها را آپیدیت به روزرسانی نمود.

همان گونه که مشاهده می کنید، این سمعک سال به سال در حال استفاده از تکنولوژی روز دنیا بوده و به همین دلیل است که این نوع سمعک محبوبیت فراوانی دارد.

نکته ای درباره سمعک زیمنس: اگر چه شرکت زیمنس در حقیقت قدیمی ترین شرکت تولیدکننده سمعک می باشد، اما این شرکت در نهایت پس از سال ها نوآوری در سال ۲۰۱۵ واحد تولید سمعک خود را به شرکت سیوانتوس (Sivantos) واگذار نمود. در حال حاضر، برند زیمنس در زمینه تولیدات و تجهیزات شنوایی با نام سیگنیا (Signia) عرضه می گردد.

قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک زیمنس از حدود ۱٫۲ میلیون تومان شروع و تا حدود ۱۱٫۸ میلیون تومان در حالت بسیار پیشرفته متغیر است.

سمعک ویدکس : WIDEX

قیمت سمعک ویدکس : WIDEX

قیمت سمعک ویدکس : WIDEX

تاریخچه شرکت سمعک ویدکس به سال ۱۹۵۶ باز می گردد. این شرکت به همت آقایان توفهلم و وسترمن در کشور دانمارک تاسیس گردید. سمعک ویدکس نیز در سراسر دنیا بسیار شناخته شده است. این سمعک در حال حاضر در بیش از ۱۵۰ کشور دارای نمایندگی توزیع محصولات و همچنین خدمات پس از فروش می باشد.

علاوه بر آن، این کمپانی عظیم با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تولید و عرضه سمعک، از پیشگامات طراحی و تولید جدیدترین سمعک های دیجیتال روز دنیا است.

بسیاری سمعک های اخیر این کمپانی به صورت هوشمند و مجهز به تکنولوژی وایرلس بوده و از این رو محبوبیت فراوانی دارد.

این سمعک نیز برای تکنولوژی روز دنیا اهمیت فوق العاده ای قائل است.در سال ۲۰۱۵ ، ویدکس موفق شد یکه نسل متفاوتی از سمعک های فراهوشمند را به بازار عرضه نماید.

ویدکس مدعی است که یک تکنولوژی انحصاری منحصر به خود به نام Universal program Sound class technology را داراست.

قیمت سمعک ویدکس

قیمت سمعک ویدکس نیز از حدود ۹۸۰ هزار تومان شروع و تا ۶٫۷ میلیون تومان متغیر است.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

سمعک اتیکن  : OTICON

قیمت سمعک اتیکن : OTICON

قیمت سمعک اتیکن : OTICON

تاریخچه سمعک اتیکن به سال ۱۹۰۴ باز می گردد. این شرکت توسط Hans Demant تاسیس گردید. این سمعک در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی به عنوان شرکت پیشرو در صنعت سمعک و وسایل کمک شنوایی شناخته شد.

این کمپانی یک شعار ساده و بسیار جالب دارد که هر خریدار سمعک، با شنیدن آن به سوی این کمپانی جلب می گردد. این شعار همیشه زیر برند اتیکن نقش بسته است:

«PEOPLE FIRST»

معادل آن به فارسی می شود: «اول مردم» یا «اول کاربر»

به عبارتی این کمپانی بر این عقیده است که طراحی و ساخت بهترین سمعک، به چیزی فراتر و عالی تر از تکنولوژی و ادیولوژی نیاز دارد. مثلا فرض ممکن است که یک تکنولوژی روی سمعک ایجاد شود و این تکنولوژی هزینه سمعک را بالا ببرد. اما هنگامی که از کاربر سمعک می پرسیم با این تکنولوژی راحت هستی؟ در پاسخ می گوید: «نه این تکنولوژی برای من هیچ فرقی ندارد.» یا مثلا : «این تکنولوژی جدید هم گران تر است و اصلا هم با آن راحت نیستم و احساس بدی دارم»

کمپانی اتیکن بر این عقیده است که مهم ترین نکته، عقیده مردم و کاربران سمعک است.

البته در کنار این مورد باید بگوییم که این کمپانی نه تنها با تکنولوژی ها بیگانه نیست بلکه خود اولین سمعک اتوماتیک را در سال ۱۹۹۱ به دنیا عرضه نمود. در کنار همه این ها، کمپانی اتیکن معرفی تکنولوژی پیشرفته دیجیتالی و هوش مصنوعی را انجام داد. این کمپانی دارای مراکز تحقیقاتی پیشرفته برای ایجاد نوآوری در سیستم شنوایی در کشور دانمارک می باشد.

به دلیل این که این کمپانی به راحتی کاربر و تکنولوژی روز دنیا (یعنی تکنولوژی مفید که کاربر با آن احساس بهتری بکند نه هر نوع تکنولوژی) جزء بهترین برندهای روز دنیا محسوب می شود.

قیمت سمعک اتیکن

قیمت سمعک اتیکن نیز از حدود ۵۹۰ هزار تومان شروع شده و تا ۹٫۶ میلیون تومان متغیر است.

سمعک فوناک : PHONAK

قیمت سمعک فوناک : PHONAK

قیمت سمعک فوناک : PHONAK

سمعک فوناک یکی از شناخته شده ترین سمعک های دنیا است که تاریخچه ساخت آن به سال ۱۹۴۷ و کشور سوئیس باز می گردد. در ابتدا نام کمپانی elektroakustikr fur AG بود اما در نهایت به  نام phonak AG تغییر یافت.

در حال حاضر در میان متخصصین عمل شنوایی، فوناک نامی شناخته شده است. این سمعک در سالیان دراز فعالیت خود همواره به نیازهای افراد کم شنوا حساسیت بسیاری نشان داده است.

این شرکت از دانشمندان و نخبگان شنوایی شناسی برتر دنیا در کادر خود استفاده کرده و به همین دلیل برندی رو به رشد تلقی می گردد.

این سمعک مانند سمعک اتیکن، شعاری زیبا را در کنار برند خود دارد:

«LIFE IS ON»

به معنای

«زندگی جاری است»

نکته دیگر درباره سمعک فوناک، بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا است. به عنوان مثال این سمعک در سال ۲۰۱۰ از یک تکنولوژی جدید به نام Spice+ شروع به بهره برداری کرد که هماهنگی و هارمونی فوق العاده ای داشت. کاربران می گفتند که با استفاده از سمعک های مجهز به این تکنولوژی در محیط های پر سر و صدا بسیار راحت هستند.

اما این کمپانی نیز لحظه به لحظه راه تحقیق و توسعه را پیش گرفته و آن را ادامه می دهد. مثلا در اواخر سال ۲۰۱۳ سیستم پردازشی خود را متحول کرد و محصولات جدیدی به نام Phonak Quest رونه بازار ساخت.

این روند استفاده از تکنولوژی به قدری برای فوناک اهمیت داشت که در اوایل سال ۲۰۱۵ از یک تکنولوژی جدید به نام Venture رونمایی کرد.

برند فوناک از جمله برندهایی است که لحظه به لحظه در حال ارائه تکنولوژی روز دنیا به کاربران خود در کشورهای مختلف است.

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک نیز از حدود ۱٫۲ میلیون تومان شروع شده و تا ۹ میلیون تومان متغیر است.

سمعک یونیترون : Unitron

قیمت سمعک یونیترون : Unitron

قیمت سمعک یونیترون : Unitron

کمپانی سمعک یونیترون کانادا با هدف ارتقا کیفیت زندگی برای افراد کم شنوا، در سال ۱۹۶۴ فعالیت خود را در زمینه ی ارائه ی سمعک های با کیفیت آغاز نمود سمعک یونیترون یکی از موفق ترین کمپانی های تولید کننده ملزومات شنوایی در سطح جهان می باشد .

سمعک یونیترون در ۲۰ کشور جهان دارای نمایندگی می باشد که انواع خدمات از قبیل فروش و تعمیرات و خدمات پس از فروش انواع سمعک را بر عهده دارند .

انواع محصولات سمعک یونیترون به بیش از ۴۵ کشور جهان عرضه می شود و تمامی سمعک های این کمپانی بر طبق استاندارد های ساخت سمعک و بررسی های مداوم توسط متخصصین در این زمینه ساخته  و تولید می شوند . نکته ی قابل توجه این است که تمامی تولیدات کمپانی سمعک یونیترون علاوه بر تست صحت محصول در ازمایشگاه توسط افراد کم شنوا نیز تست می گردد، در واقع توسط بیماران تست شده و در صورت مناسب بودن و رضایت و عملکرد درست به بازار جهانی عرضه می شوند.

قیمت سمعک یونیترون

قیمت سمعک یونیترون نیز از حدود ۱٫۲ میلیون تومان آغاز شده و تا سقف ۷ میلیون تومان متغیر است.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

سمعک استارکی : Starkey

سمعک استارکی : Starkey

سمعک استارکی : Starkey

استارکی، برند سمعکی بسیار معروف و خوش آوازه از کشور آمریکا است. تاریخچه ساخت این نوع سمعک، به سال ۱۹۶۷ باز می گردد. در این سال، استارکی آمریکا کار با با تعمیرات سمعک شروع کرد، اما با پیشرفت چشم گیری تبدیل به یکی از بزرگ ترین کمپانی های سمعک دنیا شد و به شکل امروزی درآمد.

این شرکت از همان سال ۱۹۶۷ در شروع کار خود، سمعک را با دوره آزمایش ۹۰ روزه و هم چنین گارانتی عرضه نمود. به مرور تیم متخصصان شنوایی نیز به این شرکت پیوستند و متعد شدند که مناسب ترین راه حال را به جهت فراهم نمودن شنوایی بهتر در راستای ارتقاء ارتباطات اجتماعی افراد ارائه نمایند.

این شرکت آمریکایی و خوش نام سمعک، برای مسائل تحقیق و توسعه و پیشرفت تکنولوژی خود اهمیت ویژه ای قائل بوده و به همین دلیل همیشه تکنولوژی روز دنیا را در سمعک خود ارائه می دهد.

مثلا در اوایل سال ۲۰۱۳، این شرکت سمعک   Xino Tinnitusبا تکنولوژی Multiflex Tinnitus را برای بیماران مبتلا به وزوز گوش ارائه داد. هم چنین سری سوم سمعک داخل گوشی وایرلس با سیستم عامل BluWave 3.0 را عرضه نمود.

سمعک استارکی

در سال ۲۰۱۴ سمعکی به نام Halo ارائه شد که با گوشی های اپل همگام سازی (sync) می شد. این سمعک می تواند به صورت بسیار عالی به محصولات ایفون، ای پد و ای پاد شرکت اپل اتصال یافته و از طریق آن می توانید موسیقی بشنوید و یا از طریق سمعک با تلفن همراه خود مکالمه نمایید.

در سال ۲۰۱۵ استارکی، سمعک هوشمند و وایرلس سری Z را ارائه داد. هم چنین در سال ژانویه سال ۲۰۱۶ این شرکت با شرکت Bragi همکاری را شروع نموده و اولین هدفون هوشمند جهان به نام Dash را عرضه کرد. در همین سال، چندین سمعک از جمله سمعک وایرلس Halo2 با سازگاری فوق العاده با آیفون ارائه شد.

همان گونه که مشاهده می کنید، برند امریکایی استارکی هر سال در جهت آخرین تکنولوژی ها گام برداشته و این برند سمعک، هر ساله تکنولوژی فوق العاده ای برای ارائه دارد.

قیمت سمعک استارکی

قیمت سمعک استارکی نیز از ۱٫۲ میلیون تومان تا سقف ۹٫۶ میلیون تومان تغییر می کند.

سمعک بلتون : Beltone

سمعک بلتون

سمعک بلتون نیز از آن دسته سمعک های خوش نام در صنعت تولید و عرضه سمعک شناخته می شود. این برند، تاریخچه ای دیرینه داشته و گفته می شود که تاسیس کمپانی رسمی آن در ایالات متحده امریکا به سال ۱۹۴۰ باز می گردد.

سمعک بلتون، کمپانی موفق و به روز بود و در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه جهانی EUHA در هانوفر با ارائه تکنولوژی نوین Ear to Ear Communication موفق به دریافت جایزه برترین تکنولوژی روز سمعک دنیا گردید. بسیاری به علت ارائه تکنولوژی شنوایی سه بعدی ارائه شده از سوی این کمپانی، کمپانی بلتون را یکی از بهترین کمپانی های تولید و عرضه سمعک می شمارند.

وضعیت پوشش بیمه ها برای تهیه سمعک

وضعیت پوشش بیمه ها برای خرید سمعک، کاملا بسته به نوع بیمه شما دارد. در هر حال شما ابتدائا می بایست سمعک را از ما خریداری نموده و در مرحله ثانویه برای دریافت هزینه از طریق بیمه خود اقدام فرمایید:

نوع بیمه تعرفه خرید سمعک (تومان)
خدمات درمانی کارکنان دولت (بستگی به نوع قرارداد دارد) حداکثر ۸۸۲،۰۰۰
تامین اجتماعی حداکثر ۱،۲۶۰،۰۰۰
* خدمات درمانی نیروهای مسلح هر گوش ۱،۰۰۰،۰۰۰ – دو گوش ۱،۴۰۰،۰۰۰
بیمه پارسیان ۷۰۰,۰۰۰
شرکت نفت ۱,۳۵۰,۰۰۰
بانک ملی ۱،۵۰۰،۰۰۰ -۱،۰۰۰،۰۰۰
بیمه آسیا ۱,۵۰۰,۰۰۰
بیمه میهن ۵۰۰,۰۰۰
بیمه پارسیان ۷۰۰,۰۰۰
بیمه نظام آسایش (بستگی به نوع قرارداد دارد) ۵۰۰،۰۰۰ – ۲۵۰،۰۰۰
بیمه ایران (بستگی به نوع قرارداد دارد) ۲،۰۰۰،۰۰۰ – ۶۰۰،۰۰۰
بیمه البرز ۷۰۰,۰۰۰
هواپیمایی (بستگی به ایرلاین دارد) حداقل ۲۵۰،۰۰۰
بیمه سلامت ۸۸۰,۰۰۰
صدا و سیما هر گوش ۹۰۰،۰۰۰
بیمه البرز ۷۰۰,۰۰۰
شهرداری هر گوش ۹۰۰،۰۰۰
بانک ملت یک گوش ۱،۸۰۰،۰۰ – دو گوش ۲،۷۰۰،۰۰۰
بانک سپه، تجارت و کشاورزی یک گوش ۱،۸۰۰،۰۰ – دو گوش ۳،۲۰۰،۰۰۰

* در مورد پرسنل محترم نیروهای مسلح، ارائه فیش حقوقی سرپرست خانوار نیز الزامی می باشد.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

امکانات و تکنولوژی های انواع سمعک های امروزی

دانش، روز به روز در حال پیشرفت و تکنولوژی نیز روز به روز در حال گسترش است. این گسترش دانش و تکنولوژی، بر صنعت ساخت سمعک ها نیز تاثیرگذار بوده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که برندهای مختلف سمعک در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری داشته اند. به گونه ای که شاید دیگر نتوان سمعک های امروزی را با سمعک های قدیمی مقایسه نمود.

تکنولوژی روز دنیا، سمعک ها را به سمت و سوی کوچک شدن، هوشمندی و نیز سهولت استفاده سوق داده است. اگر آشنایان شما در گذشته از سمعک استفاده می کرده اند، احتمالا به خاطر دارید که در آن زمان، افراد از گذاشتن سمعک در جیب خود احساس رضایت نداشتند. اما امروزه با سهولت استفاده از سمعک ها دیگر یک سمعک به قدری کوچک شده است که نزدیکان شخص هم متوجه استفاده او از سمعک نمی گردند. جالب اینجاست که یک پژوهش آماری در سال های اخیر نشان می دهد که امروزه ۹۱% افرادی که از سمعک استفاده می کنند، از آن رضایت کامل دارند. هم چنین ۹۰% این افراد استفاده از سمعک را به افراد خانواده و دوستان به شدت توصیه می کنند.

در این قسمت می خواهیم تکنولوژی های مختلفی که در سمعک های امروزی استفاده می شود را برایتان یادآور شویم. بهتر است که در حین خرید سمعک چک کنید که سمعک مورد نظر شما، این تکنولوژی ها را داشته باشد. اما قبل از آن، نکته زیر را با دقت بخوانید:

نکته ی مهم: بهترین مرجع برای تشخیص برترین نوع سمعک مناسب وضعیت شما، یک ادیولوژیست حرفه ای است. چرا که وی در طول سال های تجربه خود، با انواع اشخاص با سلایق و گروه های سنی در ارتباط بوده و سمعک مناسب هر گروه را می شناسد. ما در کلینیک طنین سمعک، با بیش از ۲۵ سال تجربه در امر شنوایی شناسی، با توجه به انتظارات شما از سمعک و امکاناتی که شما از سمعک می خواهید و البته هزینه ای که می خواهید صرف نمایید، بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

در بخش زیر امکانات سمعک های امروزه با توجه به موقعیت استفاده از سمعک شرح داده شده است. برای راحتی شما این امکانات و تکنولوژی ها را به رنگ سبز آورده ایم. اگر روی خرید سمعک خود وسواس دارید، می توانید موارد و امکانات زیر که به آن ها بیش تر احساس نیاز می کنید را یادداشت برداری نموده و در مراجعه به ما آن ها را یادآور شوید. در غیر این صورت خود ما به شما بهترین گزینه را پیشنهاد خواهیم داد. در مورد قیمت سمعک نیز این نکته را فراموش نکنید که هرچه امکانات انتخابی شما بیشتر باشد، قیمت سمعک نیز بالاتر خواهد رفت. پس سعی کنید که برای بهینه ساختن قیمت سمعک خود، آن امکاناتی را که مهم تر است یادداشت فرمایید. امکانات و تکنولوژی های سمعک های امروزی عبارتند از:

در مکالمه چهره به چهره یا یک به یک

مکالمه چهره به چهره یا یک به یک

مکالمه چهره به چهره یا یک به یک

متداول ترین استفاده از سمعک، در مکالمه های روزمره چهره به چهره (face-to-face) امروزی است. افرادی که دچار مشکلات شنوایی هستند، پس از اولین بار استفاده از سمعک که صدای طرف مقابل را به وضوح تمام می شوند، بسیار ذوق زده و خوشحال می گردند. اما در مکالمه های دو نفره وقتی صدا خیلی نزدیک می شود، امکان سوت زدن سمعک وجود دارد. تکنولوژی فیدبک کنسلیشن (Feedback cancellation) در این موارد می تواند به شدت به شما کمک نموده و مانع این امر شود. البته خبر خوب اینجاست که امروزه اغلب برندهای سمعک از این ویژگی پشتیبانی می کنند.

در جلسات کاری (بیزنس میتینگ)

جلسات کاری (بیزنس میتینگ)

جلسات کاری (بیزنس میتینگ)

یکی از چالش هایی که برخی استفاده کنندگان سمعک با آن مواجه می گردند، در سر جلسات کاری و اداری است. جلساتی که احتمالا بیش از ده نفر دور یک میز نشسته اند و هر کدام دیدگاه خود را ارائه می دهند. یکی از مهم ترین امکاناتی که در این جلسات می تواند به شما کمک کند، میکروفون جهت دار یا میکروفون دایرکشنال (Directional microphones) است. در صورتی که سمعک شما میکروفون دایرکشنال داشته باشد، سر جلسه می توانید روی صدای هر شخص در بین صداهای مختلف تمرکز (زوم) کنید و از میان صداهای مختلف صدای او را به وضوح هرچه تمام بشنوید.

برخی سمعک ها نیز دارای یک کنترل از راه دور به شکل یک خودکار هستند. خوبی این کنترل این است که هر کس آن را ببیند، تصور می کند که یک خودکار در دست شما است. شما می توانید دکمه سالن کنفرانس را روی آن فعال نموده و دیگر با شنیدن صدا از جهت های مختلف هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. برخی سمعک های مجهز به وایرلس نیز دارای اپلیکیشن و برنامه ای برای گوشی هوشمند شما بوده و شما می توانید از روی اپلیکیشن گوشی، به کمک وایرلس به سمعک اتصال یافته و گزینه سالن کنفرانس را فعال نمایید.

در هنگام تماشای تلویزیون

تماشای تلویزیون خانوادگی

تماشای یک فیلم یا سریال در کنار اعضای خانواده، یکی از شیرین ترین لحظاتی است که در زندگی هر فرد رخ می دهد. با این حال مشکلی که در این موارد بیش تر به چشم می خورد، دشوار شدن شنیدن صدای فیلم مخصوصا فیلم هایی است که شدت صدا در آن زیاد و کم می شود. (حتما دیده اید که در فیلم ها در برخی صحنه ها مثل صحنه درگیری صداها زیاد و برخی صحنه ها مثل گفتگوی دو نفر در تاریکی شب شدت صدا کم است. این مورد در فیلم های اکشن بسیار رخ می دهد.)

در مورد تماشای تلویزیون ۲ تکنولوژی در سمعک به کمک شما خواهد آمد. تکنولوژی اول وایرلس استریمینگ (Wireless streaming) نام دارد. اگر سمعک شما دارای وایرلس استریمینگ باشد، شما می توانید آن را با تلویزیون ست کرده و مستقیما از سمعک خود صدای فیلم را بشنوید. این صدا به قدری واضح است که ممکن است حتی برخی اعضای خانواده کنار شما، برخی دیالوگ های فیلم را که متوجه نمی شوند، از شما که سمعک دارید بپرسند!!!!

تکنولوژی بسیار مفید دیگر که امروزه در سمعک ها استفاده می شود، تکنولوژی کنترل خودکار صدا یا همان Automatic volume control می باشد. سمعک های مجهز به این مورد، می توانند صدای محیط را به صورت خودکار برای شما زیاد و کم نمایند. به همین جهت در مواردی که مثلا صدای فیلم خیلی زیاد یا کم می شود، خود سمعک برای شما صدا را تعدیل خواهد کرد تا با بهترین کیفیت بتوانید صدا را دریافت نمایید.

در داخل خودرو

داخل خودرو

در هنگام رانندگی، یکی از مهم ترین مواردی است که شما به شنیدن دقیق صدا و مخصوصا جهت صدا نیاز خواهید داشت. فرض کنید که یک مسافر در داخل خودرو شما یا از بیرون خودرو شروع به صحبت نماید و شما متوجه جهت صدای او نشوید! این مشکل پس از مدتی اعصاب شما را به هم خواهد ریخت. برای حل این مشکل نیز ۲ تکنولوژی می توانند به شما کمک کنند. یکی از آن ها استفاده از سمعک های وایرلس دوگوشی (Binaural wireless hearing aids) است. این سمعک ها به کمک وایرلس با یکدیگر ست شده و صدا را به صورتی به دو گوش شما می رسانند که جهت صدا را به صورت دقیق تشخیص دهید.

تکنولوژی دومی که می تواند در این زمینه (یعنی داخل خودرو) به شما کمک شایانی نماید، استفاده از میکروفون های دایرکشنال یا میکروفون جهتی (adaptive directional microphones) است که چندی بالاتر به آن اشاره نمودیم. هر کدام از این تکنولوژی می توانند به شما در تشخیص جهت صدا (چه صدای مسافران و چه صدای ترافیک) کمک شایانی نماید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

در سر میز شام

سر میز شام

سر میز شام، یکی از زیباترین لحظاتی است که اعضای خانواده در کنار یکدیگر جمع می شوند. در این هنگام اعضای خانواده بعضا دوست دارند لحظات و خاطراتی که برایشان اتفاق افتاده است را برای یکدیگر تعریف کنند. همان گونه که پیش تر نیز گفتیم، یکی از بهترین امکانات سمعک که به شما کمک می کند تا سر میز شام از میان حرف های مختلف روی صحبت های یک نفر متمرکز شوید، میکروفون های دایرکشنال یا میکروفون های جهتی (directional microphones) هستند.

با این حال، در مورد جلسات کاری مثلا صبحانه کاری، قضیه اندکی فرق می کند، چرا که میزهای کاری معمولا بزرگ بوده و فاصله میان شما و همکارتان در آن سوی میز نسبتا زیاد است. در این میان شما می توانید از میکروفون های وایرلس (wireless mini-microphones) استفاده نمایید. شما با نصب یک میکروفون بسیار کوچک وایرلس در وسط میز، می توانید صدای همه اعضا را با وضوح بسیار بالا، (حتی بالاتر از همکاران خود که گوش بدون سمعک دارند) بشنوید. البته لازم نیست که حتما یک میکروفون تهیه کنید. شما می توانید اپلیکیشن میکروفون را روی گوشی هوشمند خود دانلود کرده و گوشی خود را وسط میز قرار دهید. بدین ترتیب گوشی شما به صورت یک میکروفون عمل کرده و به شکلی هوشمند تمامی صداها را به داخل سمعک شما پخش می کند.

در هنگام مکالمه با تلفن

مکالمه با تلفن

یکی از جالب ترین تکنولوژی هایی که در مورد سمعک و تلفن وجود دارد، این است که سمعک های جدید با تکنولوژی دیجیتال وایرلس (Digital wireless) امکان ست شدن با گوشی های هوشمند مثل سیستم عامل اندروید و ios را دارند.

تصور کنید که گوشی شما زنگ می خورد و شما با زدن یک دکمه می توانید از طریق خود سمعک با طرف مقابل مکالمه کنید. در این مورد دیگر نیازی نیست که گوشی را نزدیک گوش خود ببرید.

تکنولوژی دیگری که در سمعک ها وجود دارد، وجود یک قسمت به نام تله کویل (telecoil) در سمعک است. تله کویل در سمعک به شما کمک می کند که امواج مغناطیسی تلفن را به داخل سمعک شما جذب کرده و آن ها را به صوت تبدیل می کند. تله کویل معمولا روی سمعک به صورت T نمایش داده می شود و شما می توانید با تنظیم دکمه روی حرف T از این قابلیت استفاده نمایید.

در رستوران، کافی شاپ و هر محیط شلوغ دیگر

رستوران شلوغ

اگر از جمله افرادی هستید که زیاد به این محیط ها می روند، از مورد استفاده میکروفون های جهت دار میکروفون دایرکشنال (Directional microphones) فراموش نکنید. این میکروفون ها به شدت برای این محیط ها مناسب بوده و به شما کمک می کنند از میان انواع صداها، روی صدای دلخواه خود تمرکز (یا همان زوم) کنید.

هم چنین همان گونه که گفتیم می توانید اپلیکیشن میکروفون وایرلس را دانلود کرده و گوشی خود را روی میز بگذارید. در نتیجه شما صداهای اطراف میز را در سمعک خود با کیفیتی عالی خواهید شنید.

در سینما و سالن موسیقی کنسرت

سینما

اگر از جمله افرادی هستید که به سینما و کنسرت علاقه مند هستند، باید بدانید که در این مکان ها کلیه صداها با شدت بالایی پخش می گردند. سمعک های عادی معمولا در صداهای بلند، دچار اعوجاج صدا می شوند. به علاوه ممکن است که در سینما و یا کنسرت، شدت صدا زیاد و کم شده و مرتب تغییر کند. این مسائل شاید باعث گردد که شما اندکی احساس ناراحتی نمایید. اما جای نگرانی نیست. در این موارد تکنولوژی کنترل ولوم خودکار (Automatic volume control) به کمک شما خواهد آمد. به همین جهت شما می توانید با کمک سمعک مجهز به این تکنولوژی از این بابت آسوده باشید.

برخی سینماها و سالن های موسیقی نیز برای هر صندلی یک هدفون خاص دارند. در این موارد نیز تله کویل (telecoil) به کمک شما خواهد آمد. شما با استفاده از تله کویل می توانید صدا را به صورت مغناطیسی از طریق هدفون دریافت کرده و در سمعک خود با کیفیت بالا دریافت کنید.

در هنگام نماز و مسجد

مسجد نماز

مسجد از جمله مکان هایی است که شدت صدا در آن متغیر است. ممکن است در هنگام خطبه ها شدت صدا زیاد بوده و سر نماز نیز شدت صدا کم شود. در این میان تکنولوژی کنترل ولوم خودکار (automatic volume control) به کمک شما خواهد آمد.

در محیط آزاد مثل پارک و خیابان

خیابان

در محیط های آزاد، شما با صداهای بسیار زیادی مواجه هستید که به آن ها نیازی نداشته و سبب سردرگمی شما می گردند. مثلا صدای باد، صدای برگ درختان و بسیاری صداهای دیگر که تقویت همه آن ها در گوش شما، ممکن است که تمرکز شما را به کلی برهم بزند. در این میان تکنولوژی یافتن و کاهش شدت نویز دیجیتال (Digital wind noise detection and reduction technology) به شما کمک خواهد کرد. این تکنولوژی نویزهای محیط بیرون مثل صدای باد را به صورت خودکار برای شما پیدا کرده و آن ها را کاهش می دهد. در نتیجه شما با قدم زدن در محیط بیرون احساس راحتی و آرامش زیادی خواهید نمود.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

وزوز گوش

%d9%88%d8%b2%d9%88%d8%b2-%da%af%d9%88%d8%b4

وزوز گوش یکی از مشکلات متداولی است که به آن در اینجا اشاره نمودیم. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از سمعک ها امروزه می توانند فوق العاده در وزوز گوش موثر واقع گردند. سمعک ها با تقویت صدای محیط، باعث می شوند که شخص صدای وزوز گوش را احساس نکرده و آرامشی فوق العاده به او دست بدهد. گزینه صدادرمانی (sound therapy) روی سمعک ها، نشان از فوق العاده موثر واقع شدن این نوع سمعک ها در از بین بردن وزوز گوش دارد.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

چرا طنین سمعک؟ خرید سمعک از طنین سمعک چه مزایایی دارد؟

کلینیک شنوایی سنجی طنین سمعک با بیش از ۲۵ سال سابقه در امر شنوایی سنجی و تجویز و تعمیرات تخصصی سمعک، از معدود مراکزی است که پس از خرید سمعک نیز همراه شما خواهد بود.

تجربه نشان می دهد که بسیاری از مراجعین پس از خرید سمعک، در چند ماه اول یا حتی سال اول، نیاز به تعمیرات سمعک پیدا می کنند. این موارد معمولا یا به دلیل خرید سمعک از مراکز غیر معتبر (سمعک های چینی که با نام اصلی فروخته می شوند) و یا عدم استفاده صحیح از سمعک است. (متاسفانه برخی مراکز غیر معتبر با تبلیغات بسیار قوی، سمعک را به قیمت نسبتا ارزان ۵۰۰ هزار تومان فروخته اما در هنگام خرابی سمعک، به جای پاسخگو بودن به کاربر می گویند: «سمعک ارزان این مشکلات را هم دارد.» و گاه پیش آمده که برخی کاربران برای یک سمعک ۵۰۰ هزار تومانی، ۴۰۰ هزار تومان نیز خرج تعمیر کرده اند.)

ما در طنین سمعک علی رغم بسیاری، به هیچ عنوان پس از خرید سمعک، شما را رها نخواهیم کرد و برعکس شدیدا تاکید می کنیم که تا پایان دوره گارانتی به صورت ۱۰۰% رایگان پاسخگوی خدمات مورد نیاز شما خواهیم بود. اما چگونه ؟

چگونه طنین سمعک همراه شما خواهد بود؟

هر بیمار نیازمند به سمعک، پس از تهیه سمعک از کلینیک طنین سمعک، کارتی با عنوان «کارت طلایی طنین سمعک» دریافت خواهد نمود. شکل ظاهری این کارت به شکل زیر است:

کارت طلایی طنین سعک

کارت طلایی طنین سعک

طنین سمعک، مرکزی است که نه تنها پس از خرید سمعک شما را رها نمی کند، بلکه با نوبت دهی به کمک این کارت اکیدا به شما تاکید می کند که برای معاینات و بررسی ها به صورت دوره ای و کاملا رایگان مراجعه نمایید. این امر باعث خواهد شد که سمعک شما برای سال های سال بدون هیچچ گونه نیاز به تعمیرات حتی بسیار جزئی کار کند. دقت کنید که هزینه این خدمات کاملا رایگان بوده و قیمت سمعک شما، مطابق با قیمت سمعک در بازار است.

دارندگان این کارت می توانند از مزایای زیر به صورت ۱۰۰% رایگان بهره مند گردند:

۱- معاینات دوره ای کاربر سمعک

با توجه به این که وضعیت شنوایی کاربر سمعک ممکن است که در طول دوره استفاده تغییر کند، ما به صورت دوره ای با تاریخ هایی که در کارت طلایی طنین سمعک درج می گردد، شما را معاینه خواهیم نمود. در این میان شما می توانید مطلع شوید که وضعیت شنوایی شما چقدر تغییر یافته است.

۲- ارزیابی کاربر سمعک در نحوه استفاده از آن

ما در طنین سمعک پس از خرید، به صورت دوره ای سمعک شما را ملاحظه و بررسی خواهیم نمود. این بررسی های دوره ای و کاملا رایگان که هر چند ماه یک بار انجام می شود، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر سمعک را در آینده به شدت کاهش خواهد داد. چرا که اگر شما در نحوه استفاده از سمعک خود، مشکلی داشته باشید در طول این معاینات به آن پی خواهید برد.

۳- بررسی دوره ای سمعک از لحاظ کارکرد و خرابی های احتمالی

اگرچه تمامی سمعک های کلینیک طنین سمعک(با بیش از ۲۵ سال سابقه) ، اورجینال(اصلی) بوده و دارای گارانتی ۲ ساله می باشند. با این حال در هنگام بررسی ها، اگر هر گونه ایرادی از سمعک مشاهده شد، طبق گارانتی به صورت رایگان برای شما تعمیر و رسیدگی خواهد گردید.

همان گونه که گفته شد، این خدمات برای شما به صورت ۱۰۰% رایگان انجام خواهد شد.

ارائه خدمتی ویژه از طنین سمعک: تجويز سمعك توسط متخصص در منزل براي افراد كم توان يا معلول و كهنسال

یکی دیگر از خدمات ما در طنین سمعک ارائه انواع خدمات شنوایی سنجی ، تجویز سمعک ، قالبگیری و معاینات شنوایی در منزل می باشد.

این مرکز به منظور تسهیل در امر کمک به مددجویان کم شنوایی که دچار معلولیت جسمی و حرکتی بوده و یا افراد کهنسالی که قادر به خروج از منزل نمیباشند و یا افراد با ناراحتی های قلبی عروقی که خروج از منزل برای آنها خطرناک است سرویس ویزیت در منزل را فراهم آورده و بدین منظور کلیه خدمات کلینیکی را به بهترین شکل ممکن توسط متخصص شنوایی در منزل ارائه می نماید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

بیش تر بخوانید: مرکز گفتار درمانی بزرگسالان و شنوايي سنجي