حس شنوایی قوی جانوران
کدام جانوران حس شنوایی قوی تری دارند؟ (قویترین شنوایی در حیوانات)
7 دی 1398
تفاوت گوش دادن و شنیدن
7 دی 1398

علت شنیدن صدا در سر

وزوزگوش و درمان

گاهی اوقات ، افراد در هنگام مراجعه به پزشک خود چنین شرح حال می دهند که : «در گوش خود صداهای خاصی را می شنویم! » . حال این اصوات چیستند و منشاء آن کجاست ؟ ممکن است عده دیگری بگویند که اصواتی همچون صدای سوت را در سر خود احساس می کنند ! بنابراین این سوال مطرح می شود که علت شنیدن صدای سوت در سر چیست ؟ این بسیار طبیعی است که چنانچه مکانی ساکت باشد ، اغلب مردم فادرند صدای چکیدن یک قطره آب را بشنوند . اما شایان ذکر است که شنیدن صداهایی نظیر صدای زنگ ، سوت ، تق تق، صدای ضربان، صدای باد و برخی صداهای دیگر فقط در عده ای خاص رخ می دهد . برخی از افراد این صداها را همچون صدای قطار باری توصیف می‌کنند که به طور پیوسته در مغز آن‌ ها در حرکت است. در ذیل این مسئله رابه صورت کامل بررسی خواهد شد و تشریح خواهیم نمود که راه درمان صدای سر به چه صورت امکان پذیر می باشد .

درکل ، شنیدن صدا در سر می تواند دو منشاء داشته باشد :

 • منشاء شنوایی
 • منشاء روانی

ابتدا لازم است بدانید که صدایی که شما می شنوید از کدام نوع است . در مرحله بعد ، علت پیچیدن صدا در سر  مشخص خواهد شد .

منشاء شنوایی (وزوز گوش) :

گاهی از اوقات شنیدن اصوات مزاحمی همچون صدای سوت در سر ، مربوط به وزوز گوش می باشد . ما در مقاله قبلی درباره وزوز گوش به صورت کامل صحبت نموده و علائم و درمان آن را شرح دادیم . در صورت تمایل از طریق دکمه زیر می توانید به آن مراجعه نموده و متوجه شوید که آیا مشکل شما از این نوع هست یا خیر. چنانچه علت شنیدن صدای سوت در سر از این نوع باشد ( گاهی برخی تاز آن حت عنوان صدای جیرجیرک در سر  یاد می کنند ) باید به مراکز شنوایی سنجی ما مراجعه نمایید .

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

شنیدن صدا در سر

نکته قابل به ذکر آن است که افرادی که دچار ضعف شنوایی هستند نیز ممکن است دچار وزوز گوش شوند ؛ آمارهای علمی نشان می دهد که تقریبا 90% افراد مبتلا به وزوز گوش از مشکل افت شنوایی رنج می برند . قرار داشتن در معرض سر و صدای بلند نیز می تواند باعث رسیدن آسیب به گوش و همچنین ایجاد افت شنوایی و سپس شنیده شدن صدا در سر گردد .

مصرف برخی داروها موجب بروز وز وز گوش می شود :

گفته شده است بسیاری از داروها مسبب بروز وزوز گوش هستند . چنانچه از آن دسته افرادی هستید که احتمال می‌دهید داروهایتان باعث ایجاد وزوز در گوش شما می شود ، حتماً با پزشک خود مشورت نمایید . از دیگر موارد بروز وز وز در گوش وجود آلرژی، تومور، مشکلات قلبی و بیماری‌های فک و گردن است که باید جدی گرفته شود.

داروهایی که موجب شنیده شدن صدا در سر می شود :

همانطور که ذکر شد برخی از داروهای شیمیایی می‌توانند موجب شنیده شدن صدا در سر شده و یا این مشکل را تشدید نمایند ، آنها عبارتند از :

 • آسپرین و انواع داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی : نظیر ایبوپروفن و ناپروکسن .
 • گروهی از آنتی بیوتیک ها نظیر داروهای ضد مالاریا مانند کلروکین و کینین .
 • برخی از ضد انعقادها، نظیر  کاربامازپین و اسید والپروئیک .
 • بعضی از داروهای سرطانی، از جمله سیس پلاتین (پلاتینول) و وین کریستین .
 • دیورتیک‌های حلقه‌ای (چنانچه به صورت داخل وریدی و در دوزهای بالا استفاده شود) نظیر بومتانید ، فوروزماید و توراسماید .
 • داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای مانند آمی تریپتیلین ، کلومیپرامین و ایمی پرامین .

وجود ترشحات بیش از حد در کنال گوش از دیگر علل وز وز گوش

از جمله دیگر عوامل شنیده شدن صدا در سر ، تشکیل موم بو ترشحات یش از حد در کانال گوش ، عفونت گوش یا سینوس ، اختلال TMJ ، مشکلات روحی و یا مصرف برخی داروهای خاص می باشد .

انواع وزوز گوش:

برای تعریف وزوز گوش می تواند چنین گفت : شنیدن هر نوع صدایی از جمله صدای سوت ، باد، چکش ، نبض و یا هر صدای عجیب و غریب دیگری وزوز گوش گویند. بر طبق آمار علمی در حدود 50 میلیون آمریکایی از وزوز گوش رنج می برند . برای تقریبا 25٪ از آن‌ها، این صدا همانند صدای فانتوم ( هواپیمای جنگنده ) بسیار آزار دهنده بوده و نیاز به مراجعه به یک متخصص دارند .  برای حدودا 2 میلیون نفر ، وزوز گوش به گونه است که زندگی آنان را مختل کرده است .

شنیدن صدای سوت در سر :

لازم به توضیح است شنیدن صدای سوت در سر ( نوعی وزوز گوش ) بسیار متداول بوده و در حدود 10 تا 15 درصد از جمعیت جهان به آن دچار هستند . خوشبختانه این مشکل معمولاً کوتاه مدت بوده و می‌تواند بهتر شود و یا کل به خودی خود از بین رود . ممکن است شنیدن صدای سوت در گوش  بعد از رفتن به یک کنسرت نیز  رخ دهد .

با این وجود ، چنانچه شنیدن صدای سوت در سر ، بسیار طولانی مدت شود ، می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که در چنین شرایطی توصیه می شود با یک متخصص گوش و حلق و بینی مشورت نموده تا  این مشکل کاملا درمان شود .

شنیدن صدای ضربان در سر :

قبلا گفتیم که وزوز گوش می‌تواند به صورت‌های مختلفی رخ دهد ، یعنی می‌تواند به صورت ریتمیک و منظم یا به صورت نامنظم اتفاق افتد . چنانچه به صورت منظم باشد می‌تواند به آرامی با ریتم قلب فرد هماهنگ گشته و صدایی که شنیده می‌شود صدای ضربان قلب و در واقع صدای گردش خون فرد باشد .

برخلاف دیگر انواع وزوز گوش، که می تواند ناشی از قطع شدن ارتباط بین صداهای گوش و مغز باشد ، صدای ضربان در مغز می‌تواند منبع فیزیکی نیز داشته باشد .

لازم به ذکر است بروز برخی مشکلات در سیستم گردش خون می‌تواند منجر به شنیده شدن صدای ضربان در سر شود . مشکلاتی نظیر وجود فشار خون بالا، آنوریسم یا تومور مغزی و انسداد کانال گوش می‌تواند منجر به شنیده شدن صدای ضربان در سر گردد .

علت شنیدن صدای باد در سر :

از جمله علل شنیده شدن صدای باد در سر ، تحریک عضله کوچکی به نام « تنسور تیمپانی » در گوش است . « تنسور تیمپانی »  نام عضله‌ای در درون گوش میانی می باشد که همراه با عضله دیگری به نام « عضله رکابی » برای کاستن از اثرات نامطلوب اصوات بلند ، منقبض می گردد . ممکن است این عضله در اثر خمیازه کشیدن یا دندان قروچه تحریک شده و باعث شنیدن صدای باد در سر ‌گردد .

روش های پیشگیری از وزوز گوش :

گرچه علل ایجاد وزوز گوش بسیار است اما خوشبختانه به سادگی می‌توان از بروز آن با یک سری اقدامات پیشگیرانه جلوگیری نمود :

 • در کل ضروری است برای پیشگیری از وزوز گوش ، مانع از آسیب دیدن گوش با اصوات بلند شد . لازم است در برابر اصوات بلند ، از گوش محافظت گردد .
 • توصیه می شود تا آنجا که ممکن است استرس را در زندگی  کاهش داد . برای این امر ، باید کارها و زمان خود را مدیریت نمود تا دچار استرس و کمبود وقت نگردید .
 • داشتن یک شیوه زندگی سالم و استفاده از غذاهای متعادل و سالم ، بهترین راه پیشگیری از صدای وزوز در گوش است .
 • ضروری است چنانچه کوچک‌ترین صدایی در گوش خود حس می شود حتماً به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و سعی نمود از مزمن شدن آن جلوگیری شود .

درمان وزوز گوش :

متاسفانه هنوز هیچ درمان شناخته شده و ثابت شده‌ای برای اکثریت موارد بالا وجود ندارد . اما با مراجعه به یک پزشک متخصص و انجام یک سری آزمایشات تخصصی می‌توان علت بروز شنیده شدن صدا در سر را شناسایی نموده و از روش درمانی مناسبی بهره گرفت . گفتنی است متخصصین شنوایی سنجی نیز قادرند به افراد در درمان وزوز گوش کمک نمایند .

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

چنانچه فردی دچار افت شنوایی همراه با وزوز گوش شده باشد ، می تواند با کلینیک ما تماس حاصل نماید . در کل برای درمان وزوز گوش می‌توان از پیشنهادات زیر بهره گرفت :

1- استفاده از دستگاه عایق صوتی برای درمان وزوز گوش :

بهتر است از یک دستگاه عایق صوتی استفاده شود . خوب است بدانید این دستگاه ، صدای سطح پایینی را منتشر می‌ نماید که می‌تواند در کاستن یا نادیده گرفتن وزوز گوش کمک شایانی کند. گوش دادن به رادیو با صدای کم نیز می‌تواند روش مفیدی باشد .

2- پرهیز نمودن از مصرف داروهای محرک :

متاسفانه با وجود پیشرفت های علم پزشکی ، در حال حاضر دارویی که وزوز گوش را به طور قطعی قطع کند، وجود ندارد . البته همانطور که قبلا ذکر شد شنیدن اصواتدر سر می‌تواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها نیز باشد . اگر به پزشک متخصص مراجعه نموده و دارویی تجویز شد ، حتماً در مورد عوارض جانبی آن دارو باید اطلاعات لازم کسب گردد .

3- بهره گیری از تکنیک بیوفیدبک برای درمان وزوز گوش :

همانطور که پیشتر ذکر نمودیم ، استرس و مشکلات روحی ، یکی از علل مهم شنیده شدن اصوات در سر و یا وزوز گوش می باشند . تکنیک بیوفیدبک بمی تواند ه کاهش استرس و علائم وزوز در گوش کمک شایانی کند .

4- بهره گیری از رفتار درمانی برای درمان وز وز گوش (CBT) :

رفتار درمانی کمک خواهد نمود که افراد ، دیدگاه خود را در مورد اصواتی که می‌شنوند تغییر دهند . این کار منجر به کاهش استرس و اضطراب در افراد خواهد شد .

5- مراجعه نمودن به مشاور برای درمان وزوز گوش :

مراجعه و بهره گیری از مشاور به افراد کمک می‌کند تا با اصوات گوش خود کنار آمده و در آرامش فکری ، دنبال راهکارهای مقابله با آن باشند .

6- کاشت حلزون گوش برای مقابله با شنیده شدن صدا در سر :

یکی دیگر از روش های درمانی که به برخی از بیماران مبتلا به وزوز گوش پیشنهاد می‌شود ، کاشت حلزون گوش می‌باشد .

7- گوش دادن به موسیقی :

طبق بررسی های به عمل آمده ، برخی از مبتلایان گفته اند گوش دادن به موسیقی با صدای پایین و تمرکز روی آن می‌تواند ذهن فرد را از وزوز گوش دور نماید . خوب است عنوان شود یکی از بهترین موسیقی‌ها ، صدای طبیعت است که می‌توان به صورت ضبط شده نیز مورد استفاده قرار داد .

8- دوری کردن از محیط‌ ها و اماکن شلوغ :

چنانچه افراد مبتلا ، محیط کار پر سر و صدای دارند بهتر است برای مقابله با وزوز گوش سعی نمایند از گوشی‌های مخصوص و عایق صدا استفاده کنند .

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وزوز گوش می توانید روی لینک زیر کلیک فرمایید:

همه چیز درباره اختلال وزوز گوش

منشاء روانی وز وز گوش :

لازم به توضیح است چنانچه شنیدن اصوات در گوش منشاء روانی داشته باشد ، جای هیچ گونه نگرانی نیست . افراد زیادی همیشه سوال می کنند که صدای تق تق در سر ناشی از کجاست ؟ یا این که شنیدن اصوات در هنگام خواب چه علتی دارد ؟ تحقیقات و بررسی های جدید نشان داده است که این اصوات خیلی هم خطرناک نیستند . دانشگاه منچسر در پایگاه اینترنتی خود عنوان نموده است که شنیدن اصوات در سر ،  اختلالی متداول بوده و در مواردی هم ممکن است نشانه ابتلا به یک بیماری روانی باشد .

در واقع مشاهده شده است در بیماران مبتلا به اختلالات روانی نظیر بیماری اسکیزوفرنی ، مواردی همچون « توهم شنوایی » نیز وجود دارد . اما در کل به نظر می آید این مشکل آن قدرها که تصور می شود خطرناک نیست .

اخیرا پژوهشگران و محققان هلندی به این نتیجه رسیده اند که شیوع این عارضه نسبتا زیاد است و تقریبا 4 درصد از مردم قادرند اصوات غیر واقعی را در سر خود احساس نمایند . افراد مبتلا به این اختلال بر این عقیده هستند که  این اصوات در زندگی آن ها نقش مثبتی داشته و آن ها را در زندگی روزمره خانوادگی و حرفه ای یاری می نماید .

البته لازم به ذکر است که این گفته ، مخالفانی نیز دارد . زیرا گروهی از مبتلایان بر این عقیده اند که این اصوات مزاحم زندگی آنان بوده و حتی برای سلامتی آن ها زیان آور است . از این جهت ، مراجعه افراد به پزشک الزامی است .

پژوهشگران و محققان می گویند نگرش افراد نسبت به خود در تفسیر این اصوات نیز موثر است . از اینرو هرچقدر نگرش های منفی شخص بیش تر باشد ، این احتمال بیشتر است که از این صداها برداشت منفی شود . در مقابل داشتن روحیه مثبت و خوش بینی نیز باعث می گرددکه نگرش و تفسیر فرد از این اصوات مثبت گردد.

در هر حال توصیه اکید می شود که با پزشک شود زیرا مشورت با پزشک در این موارد می تواند به افراد مبتلا ، اطمینان خاطر بیشتری بخشد .

گفتنی است که در گذشته تصور می شد که حرف زدن شخص با خودش نیز نوعی اختلال است اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این عادت نه تنها اختلال نبوده بلکه مفید نیز می باشد.

طنین سمعک: تجویز انواع سمعک هوشمند و بهترین قیمت سمعک ویدکس + گفتار درمانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 47 میانگین: 3.3]

130 Comments

 1. محمد گفت:

  واقعا دستتون درد نکنه من این مشکلو داشتم گاهی یه صدایی میاد تو سرم
  خیالم راحت شد
  مرسی

 2. من از علایم شنیدن صدا در سر رنج میبرم و بمدت چهار سال است کە دچار چنین عارضەای شدەام،شنیدن صدای وزوز در سر بخصوص در هنگام شب و وقت خواب خیلی آزار دهندە میباشد و انسان نمی تواند استراحت و خواب داشتە باشد..
  این صداها طوری درون سرم شنیدە میشود کە گویی دارم با یە نفر دیگە بەشکل تخیلی حرف میزنم،دیدن کلمات درون صداها بەشکل تصویری هم بخشی از این بیماری شدە است..
  من در محیطی آرام هستم همیشە و کار و شغلم مربوط میشە بە نوشتن و ترجمە کردن…
  چند بار هم پزشک حلق،گوش و بینی مراجعە کردام ولی متاسفانە هنوز بهبود پیدا نکردام…ام،آر،آی هم هیچی چیزی را مشخص نکردە با مراجعە بە پزشک مغز و اعصاب….
  با تشکر
  مولود آرمندپور

  • حسام گفت:

   بعضی از صداها واقعیت دارن که از سمت تعدادی انسان انجام میشه که به کنترل فکر از راه دور معرفی شده در واقع یه تعداد این کار را انجام میدن حالا با تکنولوژی یا دعا شاید خنده دار باشه البته برای آن دسته که این مشکل و ندارن که البته دعا بیش از چهل روز تاثیر نداره یا نزدیک شخص قربانی میشن دوباره فعال میکنن یا اینکه فرکانس شخص قربانی رو میگیرن که البته این کار کار غیر قانونی میباشه هر شخص یازدا فرکانس دارد که با راهکارایی که آن افراد میدانن وارد میشوند در واقع شخص به عنوان موش آزمایشگاهی که کلمه درستی نیست ولی واقعیت دارد به دام این افراد می افتن راهکاری برای این نمیدونم ولی راهش مطمئنن وجود داره متاسفانه خود من یکی از این قربانیها هستم که بالای ده سال این مشکل و دارم وبه کل من و از زندگی کردن انداختن

  • محمد حسین گفت:

   سلام دوست عزیز اگر که شما واقعا تخیلی با کسی حرف می زنید و گاها هم کلمات را دیداری حس می کنید منظورم اینه که اگه واقعا جملات معنی داری رو میشنوید و میبینید توصیه می شود که به یک روانپزشک مراجعه فرمایید (خدایی ناکرده بد برداشت نشه ) اطلاعاتتون ناقصه و نمیشه قطعی گفت و لی اگه این گونه که من نوشته ام باشه احتمال اسکیزوفرنی هست ولی میگم که اطلاعات شما ناقصه و ممکنه اشتباه منظورتونو برداشت کردم.
   اگه خداییی ناکرده اسکیزو فرنی باشه میتونه با چند تا دارو درمان و لااقل علایم از بین بره

   و در نهایت توصیه بنده به شما اینه که تو اینترنت دنبال بیماری نگردید (به عنوان دانشجوی داروسازی این توصیه رو می کنم) چون حتی اگه تمام علایم گفته شده در نت را داشته باشید باز هم نمی توان به یقین گفت فلان بیماری هست یا نه .
   سالم و موفق باشید

  • زئوس گفت:

   من هم ۳ساله اینطور هستم

  • حسن گفت:

   سلام خیلی نباید سخت بگیری من ۲۰ سال هست وز گوش شدید دارم ولی عادت کردم البته وقتی حواسم نیست خیلی برام عادی هست اصلا نمیتونم سمعک استفاده کنم صدا تو سرم می پیچه . با آرزوی سلامتی برای همه

 3. Fahim گفت:

  با سلام من هم در ناحیه پشت سر بعضی مواقع صدایی شبیه تیک تیک ساعت میشنوم بدون هیچ گونه علائم دیگر. خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید

  • صبا گفت:

   منم صدای تیک تیک میشنوم شمافهمیدین ازچیه؟

  • شاهین گفت:

   سلام
   من هم مدت 11 ماه است که شبیه به شما این مشکل رو دارم ای کاش می شد با هم و دیگران تبادل نظر در این خصوص داشته باشیم و تجربیات خودمون رو که باعث شده این مشکل کمتر بشه رو به هم اطلاع بدیم
   تجربیات من 1- غذا باید رژیمی باشه 2- حتما غذاها باید طبع گرم باشه حتی میوه ها اصلا سراغ میوه های طبع سرد نروید 3- خواب درست حسابی که من فکر می کنم از همه مهمتره 4- ورزش ملایم 5- دوری از نگرانی
   5- حتما مشکل کم خونی نداشته باشید
   اینا باعث کم شدن مشکل صدا در سر میشه البته کامل قطع نمیشه و هر چند که چند روز پیش بعد از مدت ها برای چند ساعت برای من خاموش شده بود نمی دونم چی باعث شده بود هر چی بود خیلی اذت بخش بود که دوباره سکوت رو تجربه کردم
   امیدوارم خوب بشید اگر نظری دارید برای من بنویسید

   • یوسف گفت:

    خوردن سیرترشی درطبع سرد باعث خاموش شدن این صدا میشود.شبهاموقع خواب هوای گرم به داخل ریه هابفرستید.

 4. فرزاد گفت:

  سلام. از مدتی قبل صدای چند نفر که حرف میزدند را میفهمیدم. الان بسیار واضح شده و این صدا ها یا من صحبت میکنند . حتی از چیزهایی میگویند که من خبری از ان نداشتم و یعد از مدتی میبینم که گفته های انها دزست بوده. لطفا اگر کسی تجربه ای دارد به. من کمک کند . ممنون

  • Youzarsif گفت:

   شما برگزیده شدی هموطن

  • Morteza گفت:

   سلام برای من هم اتفاق افتاده. کسی میخواست با من صحبت کند اما من در جایی در خلوت خود بودم . به من برخورد خیلی چون احساس کردم به حریم خصوصی ام تجاوز شده . بنابر این سریع از خواب بیدار شدم. نمیدونم اون شخص کی بود .

   • زئوس گفت:

    سلام من به مدت ۳ساله که هنگام مطالعه تصویر میاد جلو چشمم و در یک محیط ساکت که مطالعه می کنم صدای موزیک تو گوشم پخش میشه خیلی ناراحتم از وقتی که اینطوری شدم اعصابم خیلی خورده من چطور خوب میشم

  • سیمین گفت:

   لطفا برید سایت سرزمین های دور رو مطالب رو بخونید عالیه

 5. ???? گفت:

  من بعد از فعاليتهايي كه منجر به ترشح هورمون در مغز ميشه صداي شديد ترشح را ميشنوم و انگار يه مايعي با فشار زياد از يه جايي ازاد ميشه . ميخوام بدونم اين طبيعيه يا نه ؟! اين مورد تقريبا ٥سال هست كه متوجهش شدم اما اصلا توجهي نكردم

  • م‌ونا گفت:

   منم این مشکل دارم قشنگ صدای جابه جایی مایعات هست ولی هیچ توجیهی براش پیدا نمیکنم بعضی اوقات خیلی زیاد میشه. شما دلیلش متوجه شدید؟

 6. محمد حسن غلامپور گفت:

  سلام
  مدت چندسالی است که صدایی شبیه فیس فیس به طورممتد درسر وگردن وگوش درناحیه سمت چپ شنیده میشود با مراجعه به پزشکان مغز واعصاب وگوش تغییری حاصل نشده البته صدا ها چند روزبکسره ادامه دارد ودرشبها موقع خواب بیشتراست وبا چند روزی قطع میشود ولی درزمان قطع با بالا وپایین نمودن سرو گردن صدای آن شنیده میشود عکسهای mri نشان میدهند که در مهرهای ۶و۷ مشکلاتی دارم ولی سرمشکل نداشته ودرسنوگرافی گردن پلاک کمتر ۲۵ درصد مشاهده شده لطفا راهنمایی فرمایید این صداها عاملش ممکن است ازچه باشد متشکرم

 7. نیکو گفت:

  من هم زیاد صدا میشنوم هم در خواب و هم در بیداری هنگام کتاب خوندن اگه برای چند ثانیه چشمامو رو هم بذارم فورا صدا میشنوم و بیشتر اوقات اذیت میشم. گاهی هم انگار یکی منو صدا میزنه. چندوقت پیش،بخاطر بیماری فلج بل ام ار ای کامل انجام دادم هیچ اختلالی در سرم مشاهده نشد .

  • شاهین گفت:

   باور بفرمایید دقیقا بنده هم همین مشکل رو داشته و کارهای شما رو انجام دادم یعنی امکان داره از مهمره های گردنمون باشه ؟

   • نیکو گفت:

    من باور میکنم ، مشکل اینجاس اونایی که نمیشنون حرفمونو باور نمیکنن یا فکر میکنن تمرکز نداریم ، اما نمیدونن همین صداها نمیذارن تو بعضی کارامون تمرکز کافی داشته باشیم!
    مشکل مهره های گردن رو نمیدونم ، شاید از این باشه. حالا تصمیم داشتم ی روانپزشک هم برم اما میترسم درگیر دارو و… این چیزا بشم.
    اما در مورد نخوردن سردی ، من خیلی وقته بخاطر یه مشکل دیگه بعضی سردیها رو حذف و بقیه رو خیلی محدود کردم، ولی صداها بازم هستن ، البته ورزش مرتب نمیکنم و سابقه کم خونی هم داشتم!

   • نیکو گفت:

    من دوسال پیش پیام گذاشتم
    چون یکسال بعد
    و من یکسال بعدتر
    احتمالا الان پیام شما میشه واسه سال 99😁

 8. علی اقایی گفت:

  درود به روان پاک انسانهایی که برای جامعه بشری مفید بوده و به جامعه خدمت میکنند من مدت ۶ ماه است که صدایی در سرم احساس میکنم مثل اینکه در یک کارگاهی که وسایل برقی کارمیکنند و همیشه بدون وقفه این صدا اد امه دارد به پزشک گوش هم مراجعه کردم گفت مشکل نداری این صدا در خلوت بسیار آزار دهنده است اگر کسی تجربه‌ای دارد مرا راهنمایی کند سپاس ۰۹۱۸۸۵۸۸۴۹۰

 9. s گفت:

  سلام حدودا( 1 )ماهه ک صدایی شبیه ب جیرجیرک در سرم مدام میشنوم ک طی روز هم مدام ادامه دره و اصلا قطع نمیشه و هنوزم پیش پزشک نرفتم
  … علت چیه؟

  • mahtarinbash@ گفت:

   سلام این صدا میتونه نشانه بیماری باشه از قبیل فشارخون تومورشنوایی ناهنجاری یا عفونت های گوش و… پس باید برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید

  • احسان گفت:

   من هم مانند شما مدتی است مدام صدای جیرک جیرک مانند ززززززززززززززززززز میشنوم اعصابم را خراب کرده البته مدت یک سال است نزدیک وای فای با رایانه کار میکنم فکر میکنم اثر تشعشعات وای فای تاثیر گذاشته است

 10. دکتر هادی گفت:

  برای کم رنگ شدن این مشکل مصرف جو را توصیه میکنم اش جو سوپ جو و اب جوی پخته شده

 11. خدیجه گفت:

  سلام من یه خانم ۴۲ساله هطتم ۴ساله کا بامشکل صدا تو سر وگوشام درگیرم لطفا مرا راهنمایی کنید

 12. پیمان گفت:

  درود به همه ی دوستان،من از زمانی که هر شب قبل از خواب حدود 15 دقیقه چشمهام رو میبندم و به چیزی فکر نمیکنم و در واقع ذهنم رو ریست میکنم،خیلی خیلی کمتر صداهای عجیب غریب میشنوم.امتحان کنید حتما نتیجه ی مثبت خواهد داشت.

 13. دوستمان خوب بيان كرد . صداي هزااران جيرجيرك در سر ، درست مثل صدا هاي جيرجيرك در شبهاي شمال كشور . البته در مورد من كاملا قطع ميشود بعضي اوغات ، هنوز كسي جواب نداده كه از چي هست . البته من ٦٧ سال دارم و اين صداها تازه حدود يكماه است شروع شده

 14. مائده گفت:

  سلام چندروز است متوجه شدم سمت چپ صورت پسر دوساله ام نزدیک گیجگاهش صدا میدهد.به دکتر گوش مراجعه کردم نتوانست تشخیص بدهد و داروی حساسیت داد.به نظر شما دلیلش چیست؟این صدا به صورت مداوم می اید

 15. زنگنه گفت:

  تجربه ی شخصی از طب سنتی

  تنفر گوش از صدا درطب سنتی

  علت اين امر در اثر ضعف اعصاب است كه بايستى داروى مقوى اعصاب مصرف شود و بوهاى خوب و عطورات زاكيه بكار برند.

  صدا كردن گوش

  اگر بيمار مسن باشد و صدا كردن گوش گاهگاهى باشد بايد به فكر بالا بودن فشار خون بود، اگر در بيمار تب دار باشد پس از قطع تب بهبودى مى يابد، اگر در اثر حساسيت حس سامعه باشد در موقع گرسنگى و حس جوع بدتر مى شود و اگر در تعقيب بيماريهاى ضعيف كننده باشد بايد به تقويت عمومى بدن پرداخت و سر را با آب افسنطين و سركه و بابونه شستشو داد و روغن مورد به سر ماليد و در بينى نيز چكانيد بايد بيمار بدن را پاكسازى كند و مرتبا دوش حمام آب گرم گيرد و از جوشانده بابونه ، مغز ناخنك و گل بنفشه سر را بشويد.

  صدا كردن گوش در اثر سردى مزاج

  در اينجا صدا و طنين يا وزوز كردن ادامه مى يابد و مداوم برقرار است با داروهاى ضد آن بدن را پاكسازى بايد كرد: و غذاى مناسب آن حالت را به كار برند و مرتبا از كوبيده صبر زرد و كندر عطسه آرند سپس سر را با جوشانده بابونه ، مرزنجوش افسنطين ، مغزناخنك ، آويشن بشويند – آب فرفيون را در روغن بادام ريخته بچكانند و يا روغن سوسن به تنهائى يا در گوش بچكانند. مرتبا دوش آب گرم گيرند و از غذاهائى مثل سير، پياز، خردل و غذاهاى چرب و شور و سرخ كرده بپرهيزند.

  صدا كردن گوش در نزد گرم مزاجان

  (به علت غداهاى گرم و بيخوابى كشيدن )

  اينگونه افراد بيشتر از غذاهاى گرم استفاده مى كرده اند.

  درمان :

  روغن كدو، روغن بنفشه به سر بمالند، و روغن گل را با سركه در گوش ‍ بچكانند يا پنبه را با گلاب خيس كرده در گوش گذارند، داروهاى چكانيدنى ديگر عبارتند از قرنفل ، مرزنجوش ، زهره گاو و آب تره ، روغن گل ، آنغوزه پخته شده در روغن زيتون و آب زيره حل شده در پيه مرغ و شحم حنظل در روغن زيتون و آب خرفه يا سركه يا روغن گل و سركه ، آب شحم حنظل تازه با روغن كنجد كه خيلى مؤثر و اين روغن نيز براى جوشهاى سر و ريختن موى سر مفيد است.

  حکیم عباس

 16. مهدي گفت:

  مدتي است صدايي شبيه شكستن قولنج ميشنوم
  لطفا با استناد به منبع مطمئن جواب بديد
  ممنون🙏🏻

 17. افشین گفت:

  سلام من پری شب و امشب یه صدایه ترسناکی میشنوم .صدایه آه وناله تو حموم میشنونم …لطفا کمکم کنید

  • mahtarinbash@ گفت:

   ممکنه صدای ورود هوا از در پنجره باشه یا از خانه بالایی ولی توهم شنیدن صدا بدلیل تنهایی نیز امکان داره که امروزه شایع هم شده اگر تنها زندگی میکنی ازدواج کن یا با دوستان رفت و آمد کن همچنین نگهداری پرنده خوش صدا هم می تواند موثر باشد

  • شاهین گفت:

   خواهش می کنم منطقی باش امکان نداره که منشا فیزیکی نداشته باشه حتما و حتما و حتما صدا از روزنه یا کانالی چیزی از طبقه های دیگر وارد حموم مبشه نترس

  • زهرا گفت:

   سلام سعی کن خونه خیلی آروم نباشه صدای موزیک ملایم یا تلویزیون یا حتی یه پرنده باشه که سکوت خونه بشکنه چون ریزترین صداها در شب می‌تونه خیلی خیلی ترسناک و توهم زا باشه

 18. فاطمه گفت:

  سلام من چند سال است که صدای شکستن قولنج از پشت گردن یا همون قسمتی که بصل النخاع است مزشنوم بیشتر اول صبح یا آخر شبهاست در طول روز یاکم یا من متوجه نمیشم لطفا راهنمایی کنید.

 19. Oo گفت:

  سلام من داخل سرم صدا میده شبیه یه صدای کشیده شدن کفش اسپرت تو سالن .
  از داخل گوشمم صداش نیست لطفا راهنمایی کنید

  • معین گفت:

   سلام من شبها هنگام خواب صدای سوت از گوش راستم میشنوم که از گوش چپم بیشتر است. رفتم شنوایی سنجی نوار گوش گرفتم مشکلی نداشت به روانپزشک هم مراجعه کردم فایده ای نداشت. ضمنا قبلا داروی کلومیپرامین مصرف کرده ام. لطفا راهنمایی کنید.

 20. امید گفت:

  سلام من گوشام مداوم صدا جیرجیرک میده و در کنارش صدای نفس نفس میاد مثل صدای زوزه باد خواستم ببینم مشکل چیه اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

 21. مستر شب گفت:

  همه روانی هستند ملت عجب

  • شاهین گفت:

   آقای مستر شب فکر کنم کسی که راجب مردم اینطوری قضاوت کنه حتما خودش روانی تشریف داره – اخه پسر خوب مشکل بیماری که در افراد به وجود میاد دلیل بر روانی بودن اونها نیسا واقعا براتون متاصفم !!!!!!!!!!!!!!11

 22. على گفت:

  سلام
  صداهايى كه من ميشنوم در واقع صدا نيستند يه جور زمزمه هستند داخل ذهن من، بديش اينجاس كه به من دستور ميدن كارهاى واقعا وحشتناك انجام بدم، مثلا يه روز كه بچه ى مهمونمون دستم بود و جلوى پنجره بودم بهم گفت بندازش بيرون از پنجره (تو طبقه سوم زندگى مى كنم) خيلى ترسيدم و سريع بچه رو گذاشتم زمين، موارد خيلى زيادى اتفاق افتاده كه وقتى رانندگى مى كنم بهم گاهى دستور ميده و گاهى پيشنهاد كه فرمون رو تا اخر با سرعت بچرخونم تا ببينم چى ميشه، خيلى وحشتناكه، خيلى با خودم يا با اون صدا جنگ دارم تا فرمون رو نچرخونم، و مواردى خيلى خيلى وحشتناكه ديگه
  دو بار خودكشى داشتم يعنى وقتى مى به خودم ميام ميبينم تو بيمارستانم، اصلا نمى تونم خودمو كنترل كنم، ولى از وقتى از كشور اولى به يه كشور ديگه رفتم(الان ٥ ماهه) اصلا اقفاق نيفتاده، يك ماه پيش دوباره براى يه هفته برگشتم كشوره اولى، همون اشو همون كاسه، من تو اروپا زندگى مى كنم به همين دليل راحت تر مي تونم كشور عوض كنم
  مى خواستم بدونم كسى اين تجربه رو داشته؟ ايا راهى هست؟
  حدوده دو ساله حد اقل ماهى يك بار پيش روانكاو ميرم، تقريبا بي فايدس، تا دلت بخواد بهم ارام بخش ميدن، خيلى بد مى خوابم، بعد از ٣ يا چهار ساعت يا كمرم درد ميگيره يا ستون فقرات و يا بين دو تا كتفام البته نه هميشه، تو دو يا سه سال اخير همش ٣ يا چهار بار مثل بچه گى هام راحت خوابيدم
  البته حدود ٣ ساله ازدواج كردم و يه دختر دارم
  اگه كسى اين تجربه رو داره يا راه حلى بلده لطف كنه كمكم كنه، به كسى هم نمى تونم بگم چون مسخرم مى كنه يا مى ترسه فرار مى كنه

  • زینب گفت:

   سلام.حاللت شما چیزی شبیه قفل همزاد هست روی شما

  • زهره گفت:

   اصلا اصلا خودتون و نبازید باهاش بجنکید من همش گریه میکردم که به کسی بگم یا بلایی سر خودم یا کسی بیارم فقط و فقط خودتون میتونید به خودتون کمک کنید اصلا نترسید هیچ اتفاقی رخ نمیده

   • میتراm گفت:

    منم مثل شما هستم که یکی مدام توی ذهنم بهم میگه شوهرتو از بین ببر یا خودکشی کن که راحت بشی از زندگی توی یکی از این پیجهای اینستا بودم در رابطه با جن و این چیزا بود بهم گفت که دونفر برات دعا گرفتند ویه جن هم همیشه همراهته البته من این چیزارو باور نکردم خلاصه فکر کنم منم شیزوفرنی گرفتم وخودم حواسم نیس چون واقعا دارم دیونه میشم در عرضروز شاید یکی دوساعت حالم خوبه ولی بقیش

  • عقیق گفت:

   سلام، نمیدونم الان بهترید یا نه؟ امیدوارم مشکلتون برطرف شده باشه، من هم به مدت هشت سال در دوران نوجوانی و جوانی، صدای زنی رو میشنیدم که دائم منو مسخره میکرد و مورد استهزا قرار میداد، صدای خنده و قهقهه ترسناکش بعد از گذشت 30 سال هنوز تو گوشمه، یادمه اون لحظات چقدر میترسیدم از اینکه با اون صدا تنها بمونم و حتی میترسیدم تو آینه نگاه کنم مبادا که پشت سرم باشه! بلاخره یه روز صبح که باز به سراغم اومده بود به درگاه پروردگار دعا کردم و با تمرکز آیت الکرسی رو خوندم، هنوز به پایان آیه نرسیده بودم که صدا ضغیف و ضعیف تر شد و شکر خدا دیگه چیزی نشنیدم.

 23. علی گفت:

  به بنده گفتند شیزوفرنی گرفتی و الان نه می تونم ازدواج کنم و نه کار کنم و نه گواهینامه بگیرم و نه چیز دیگری ! چرا این بلا را به سر من آوردند ؟ من هم چند مدت هست فهمیدم که از لحاظ معاشرت و عقلانیت بهتر از دیگران بودم و فقط وسواس داشتم و چناندر مدرسه تیزهوشان که هفت سال خواندم سرشکسته شده بودم که خدا می داند ، واقعا از این مدرسه می توانستم به جاهای بزرگی برسم .

 24. الهه گفت:

  وقتي تمركز مي كنم كتاب مي خونم يا نقاشي مي كنم صداي جنگ و جدل چند نفر آدم رو ميشنوم. انگار كه كاملا داخل اون فضا هستم. تپش قلب ميگيرم و دلم داغ ميشه. آدما ضجه ميزنن و واقعا داغونم ميكنه اين تجربه. واقعا داخل يه جنگ كسي مرده يا همچين چيزي. با خودم فكر كردم شايد بخاطر فشار هاي روحي اخير تو كار و زندگيمه. سعي ميكنم يوگا كنم تمركز كنم و آرومتر باشم. بنظرم اولين قدمي كه بايد برداريم اينه كه يادداشت كنيم تو چه شرايطي اين صداهارو ميشنويم. اگر جسمي نباشه، روحيه. با يادداشت كردن الگوي تكرارشو پيدا مي كنيم و مي فهميم چرا اتفاق مي افته. من اگه به نتيجه اي رسيدم ميام اينجا مي نويسم.

 25. شاهین گفت:

  درسته دوست عزیز این حالت من داشته ام مثلا تو مهمونی ها وقتی داری میوه رو با کارد پوست می کنی به هو میگی اگر این کارد رو تو بدن به نفر فرو کنم چی میشه !!!!!
  البته من پزشک نیستم ولی می دونم مربوط به بی ارادگی میشه یه مشکل شما هم باید وسواسی در تصمیم گیری باشه مثلا اینو بخرم با نخرم و همینطور با خودتون کلنجار می رید این مشکلات رو با بی توجهی لحظه ای باید از خودت دور کنی و هر وقت خیلی اذیت شدی و سراغت اومد بهش توجه نکن و با قدرت به خودت بگو من بر عکس تو انجام می دم لعنتی حالتو مبگبرم
  مواظب باش من بعد از این مرحله به صدا در سر مبتلا شدم برام دعا کن

 26. زینب گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشین. مدام تو سرم حس میکنم مغزم مثل ساعت تیک تاک میکنه یا صدایی شبیه کولر مدام تو سرم اکو میشه واقعا اعصابم ریخته بهم نمیدونم چیکار کنم یا حی منشاءشو پسدا کنم. دیوانه شدم

 27. حسن گفت:

  مدتی است صداهایی در سرم مانند صدای هورهور مقطع و ممتد میشنوم تازگی در حال خواب شب هم این هورهور را به صورت مقطع احساس میکنم.

 28. حسن گفت:

  مدتی است صداهایی در سرم مانند صدای هورهور مقطع و ممتد میشنوم تازگی در حال خواب شب هم این هورهور را به صورت مقطع احساس میکنم.
  من تا بحال از این طریق اظهاری نکرد بودم!

 29. زهره گفت:

  سلام منم هم دقیقا عین شما بودم و مدت دو سال هستش که سرترالین مصرف می‌کنم و میدونم شرایط خیلی خیلی بد هستش درک مبکنم شما رو ‌ و مطمئن باشید هیچ بلایی سر کسی نمیاورد و همش تلقین و ترس هستش

 30. شاهین گفت:

  توجه توجه
  یکسال گذشت تعداد زیادی فوق تخصص که هیچ کدومشون نتونستن تشخیص بدن و همچنین mri و غیره و کلی داروی گران قیمت از گیاهی تا شیمیایی اخرش صدای سوت با پررویی هنوز هم هست
  دیروز قیدش رو زدم بزار اینقدر سوت بکشه تا جونش دربیاد دیگه کاری باهاش ندارم باید تحملش کنم
  فقط دیگه به یه چیز شک دارم که نکنه گوش ما اصوات مارای صوت رو میشنوه یا پارازیت ها رو یا میدان مغناطیسی یا امواج وای فای باید قبول کرد چاره ای نیست باهاش بسازید

  • متین گفت:

   داداش منم دقیقا اینجوریم صدای سوت همراه با ی حسی تو گوش مغزم میپیچه بخدا موندم چیکار کنم دارم دیونه میشم یعنی تا اخر عمر قراره اینجوری باشه؟

  • میرزایی گفت:

   سلام جناب شاهین باتوجه ابعاد وسیع مشکل صدای وزوز شما باید به مطب مراجعه کنید بعد از انجام ازمایشات دقیق با پیشرفت تکنولوژی حتما راه حلی برای شما وجود داره

  • علی گفت:

   منم عقیده شما را دارم مدتی دور از نت و موبایل و تلوزیون بودم تقریبا حذف شده بود سوت سرم

 31. شاهین گفت:

  از یکسال پیش شروع کردم به بدنسازی یه بدن توپ درست کردم نه الکل نه سیگار و نه هیچ چیز دیگه ای هم مصرف نمی کنم
  نمی دونم چرا اینطور شده یادم میاد کوچیک که بودم تو سکوت مطلق این صدا رو میشنیدم البته بعضی وقتا مثل صدای لامپ تصویر تلویزیون های قدیمی یا صدای سوت موتور یخچال
  جالب اینجاست نمیشه گفت منشا اون از چیه

 32. شاهین گفت:

  ولی یه چیز هست که فکر می کنم بتونه باهاش مقابله کنه تمرین خالی کردن ذهن و بی توجهی به اون البته باید چند ماه ادامه داد من باید این رو تمرین کنم

  • سارا گفت:

   سلام من هم دقیقا از یک هفته ی پیش این صدا رو در گوش راستم میشنوم یعنی درمانی نداره واقعا ..شما چند وقته درگیرش هستین؟ من روز اول عید امسال تصادف بدی داشتم که ماشینم داغون شد و خسارت صد میلیونی باید میدادم و خیلی فشار عصبی بهم وارد شد …شما هم شوک عصبی داشتین؟

 33. شاهین گفت:

  از مسول محترم این سایت تقاضا دارم به جهت تبادل هر چه بهتر نظرات و تجربیات اجازه بدهند ادرس ایمیل بنده و دیگران نشان داده شود با تشکر فراوان

 34. شاهین گفت:

  سلام
  تعدادی محبت کردند با بنده تماس گرفتند این شروع خوبیه برای تشکیل یک انجمن که اگر بتونیم ایجاد کنیم و حتی از طرف وزارت بهداشت حمایت بشیم تا بتونیم پی به ریشه این مشکل ببریم و این مشکل برای همیشه درمان بشه
  درک بنده بعد از یکسال از این بیماری این است که پزشکان به تنهایی قادر به تشخیص و درمان نیستند و ما خودمان باید دست به کار شویم ، چاره ای نیست!
  چند توصیه :
  1- غذاهای طبع گرم مصرف شود
  2- مواد غذایی که باعث رفع التهابات درونی میشود مصرف شود
  3- نگرانی ممنوع
  4- خواب مفید ( خواب عمیق شب )
  در ضمن با چند پزشگ گیاهی مشورت کردم که ادعا کرده اند توانایی درمان این بیماری را دارند قرار شده در هفته های اینده نزد انان رفته اگر نتیجه گرفتم حتما اطلاع خواهم داد

 35. هادی گفت:

  سلام عزیزان
  من 6 سال سرم سوت میکشه به طرف گوش سمت چپ بیشتر حس میکنم
  اوایل خیلی اذیت میشدم دکتر و متخصص و…
  یواش یواش عادت کردم همگی خیالتون راحت باشه مال یه سریا خوب میشه اگرم نشد مثل من عادی میشه خیلی خیلی کم اذیت میکنه اونم یه وقتهایی فقط
  فقط سعی کنید ارامش داشته باشید و خوب بخوابید همه چیز عادی میشه به مرور و من همه کاری میکنم حتی هندزفری با صدای بلند که اصلا اوایلش توصیه نمیکنم فقط صبر کنید و نگران نباشید

  • kiarash گفت:

   منم ۶ماهه ممتد قسمت راست مغزم سوت میکشه و هر روز صداش بیشتر میشه مثل صدایی که بعد از بودن دو یه مکانی که صدای بلندگو‌بلند هست و بعدش این صدا در سرایجاد میشه طبق مقالاتی که خوندم دانشگاه منچستر روی این بیماری تحقیقاتی انجام داده من هم در این شهر هستم و پروروسه شناسایی و درمان بیماریم رو اینجا شروع کردم اگر نتیجه مفیدی از درمان گرفتم حتما با دوستان به اشتراک میزارم

 36. ماهان گفت:

  سلام. نشکل من حدود 12 ساله که ادامه داره. سوت کشیدن گوش راست. تا 2-3 ماه پیش مشکل خاصی باهاش نداشتم.یعنی بعد از یکی دو سال بهش عادت کردم و فقط گاهی شبها مزاحم خوابم می شد. ولی از 3 ماه پیش بسیار شدید شد و به گوش چپم هم سرایت کرد. ام ار ای و شنوایی سنجی و … طبیعی بود. دکتر مغز و اعصاب برام بتاسرک و کلوبازام تجویز کرد که از صدای گوش چپم تا حد زیادی کم کرد. یعنی تقریبا اذیتم نمی کنه مگر اینکه کوبازام رو نخورم. بدیش اینه که این دارو بدن رو معتاد خودش می کنه و نمی دونم در درازمدت جواب میده یا نه. البته گوش راستم همچنان صدا می کنه و برخلاف این 12 سال کاملا در هر محیطی صداش رو می شنوم. گاهی هم صدا کم میشه. جوری که فکر می کنی خوب شدی. ولی روز از نو و روزی از نو. فکر کردن به زندگی این طوری تا آخر عمر خیلی عذابم میده. بدتر اینه که اصلا نمی دونی منشا اون چیه. عصبی؟ فیزیکی؟ روحی؟ یا چیز دیگه. خلاصه که اون چیزی که برای دیگران به عنوان وزوز گوش مخل آسایشه برای من شده آرزو. یعنی راضیم که به حالت 3 ماه پیش که وزوز قابل تحملی داشتم و زندگیم مختل نشده بود برگردم.

  • علی گفت:

   سلام ماهان:من تقریبا ۴ساله که باچنبن صدایی زندگی میکنم ودرست مانندشماهستم حتی صدای زیرگوش راستم زیادتره توراخدا اگه ازمعالجات نتیجه گرفتی من راراهنمایی کن گاهی صدای آژیرسرم درخواب اینقدرزیادمیشه که ازخواب می پرم درضمن همیشه درحالت خواب خوابهای بی سروته ایی میبینم که دربیداری به یادم نمیایندهمچنین امتحان کردم هروقت اعصابم ازموضوعی خرابه صدای سرم هم چندبرابرمیشه ویا غذاهای ترش صداراتشدیدمیکنه خواهشمندم راهنمایی فرمایید

 37. شاهین گفت:

  دوستان سلام
  امروز می خواهم یک واقعیت مهم رو خدمتتون عرض کنم
  البته بستگی هم داره اگر اسیب عفونی باشه یا مثلا پارگی پرده پوش و …. فرق می کنه در غیر اینصورت :
  اگر دنبال رهایی از این مشکل هستید امروز همگی به هم قول بدهیم به هیچ وجه دنبال درمان نباشیم !!!!!!!!!!
  چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  الان میگم :
  به خاطر اینکه درمان این بیماری (اگر روحی و روانی باشه ) همین است یعنی به هیچ وجه وارد سایت های مخصوص این مشکل نشوید و بی توجهی صورت بگیره فقط
  بی توجهی و دوری از نگرانی همین
  راه درمان همینه بی توجهی اگر پیگیر این موضوع باشید همیشه تاره تر خواهد بود و بدتر و همیشگی خواهد شد .
  حتما این روش تاثیر خواهد داشت من اول از خودم شروع خواهم کرد
  به امید سلامتی برای همه شما

  • پریسا گفت:

   امیدوارم همین طور بشه

  • شنونده گفت:

   سلام
   اخه یه مشکلی هست و اونم اینه که مثلا این صداها رو زندگی واقعی اثر میزارن.مثلا چه اتفاقی میوفته وقتی شما تو خیابون با موتور از کنار یک نفر رد میشید بعد معذرت میخام صدای فحش و دادو فریاد میشنوید و فکر میکنید فردی که از کنارش رد شدید اون فحش و بدوبیراه رو گفته.در حالیکه واقعا اون بنده خدا این بدو بیراهها رو نگفته
   ببینید روانپزشک میگه یکی از راههای درمان این بیماری مصرف دارو هست اونم به مدت سه تا پنج سال.خو من خودم این داروها رو به مدت چهار ماه استفاده کردم و بعد این مدت کم بخاطر عوارض بسیار زیادشون اونا رو ترک کردم.
   خستگی بیش از حد_ بیقراری_خستگی بیش از اندازه و … از عوارض این داروهاست که در افراد مختلف متفاوت هست.ضمنا اینو بگم از شر صداها بمدت دوماه بطور کامل راحت شدم .اما چون مصرف دارو رو قطع کرده بودم بعد دوماه دباره برگشتن.ولی خو انقدر عوارض این داروها برا من زیاد بودش که حاضرم صداهای با دادو فریاد رو تحمل کنم ولی دیگه سراغشون نرم.راهکار دیگه ای که روانپزشک به ما میده استفاده از الکتروشوک هست. که تقریبا جلسه ای300000 تومن هزینه دارد.و برای از بین رفتن صداها تقریبا به 12 جلسه شوک درمانی نیاز هست.جدا از هزینه ی زیاد باید بازم به مدت سه تا پنج سال باید دارو مصرف کرد .روانپزشکم میگه بعد 5 سال مصرف دارو صداها کاملا از بین میرن.البته باید کم کم داروها رو ترک کرد .چون این قرصها مغز رو به خودشون وابسته کردن.ترک ناگهانی انها موجب سنکوپ و در نهایت مردن خواهد شد..اخه یکی نیست بگه بدن من چهار ماه نتونست این قرصا رو تحمل کنه
   چجوری میخاد 5 سال مصرفشون کنه

 38. Mehdi گفت:

  من داداش مو بردم دکتر داداشم زیاد نمیتونه درس بخونه یعنی افت کرده الان نهایتش بتونه ۸ ساعت بخونه البته اگه به خودش فشار بیاره الانم درسو رسونده به ۵ ساعت میگه حواسم پرت میشه حوصله شو ندارم //دو سال پیش میگه یه صدایی مثل اینکه تو گیجی نمیتونی ازین دست شنیده الان صدا نمیشنوه اما هر از گاهی به یه چیز جدیم میخنده روانشناس گفت زمینه اسکیزوفرنی داره معرفی کرد به اعصاب روان برای تجویز دارو نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟

 39. پریسا گفت:

  سلام دانش آموز کنکوری هستم که هنگام خواب یا سکوت توی سرم صدای سوت می شنوم.
  فکر میکنید دلیلش از کم خوابیه؟

 40. شاهین گفت:

  سلام
  این گروه رو ایجاد کردم خواهش می کنم برای تبادل نظر وارد شوید (فقط در خصوص این بیماری بحث و گفتگو صورت گیرد )
  https://t.me/joinchat/HJENow74hxuWkCmg2L0BEw

 41. رونیکا گفت:

  سلام دوستان
  مدتی است دچار افسردگی خفیف و اضطراب شدید هستم که مهاجرا باعثش شده. حدود یکسال هست که صدای سوتی ممتد را در سرم میشنوم و گهگاهی این صدا بسیار عمیق میشه… البته با فشار پیشانی و صورت و فک و دندنهام هم همراه هست… نمیدونم چم شده خیلی نگران هستم. باید چیکار کنم خیلی آزار دهنده هست. احتمال زیاد مال من منشأ روانی داره…

 42. Somaye گفت:

  سلام دوستان منم مدت ۶ ماهه دچار افسردگی شدم دکتر زیاد رفتم ولی فایده نداشت من هم تصمیم گرفتم خودم به خودم کمک کنم فقط تو اینترنت از این بیماری سرچ نکنید واصلا دقت نکنید اگر من بهش فکر کنم صدا کلافم میکنه واگر نه خیلی متوجه نمیشم قول میدم شما هم اگر بهش توجه نکنید درست میشه فقط خواهشن دکتر نرید میشید موش آزمایشگاه

 43. علی گفت:

  سلام من خیلی تصادفی و از روی کنجکاوی در گوگل جستجو کردم و به نظر های عنوان شده نمیدانم اگر بگم جالب بود خب حرف خوبی نزده ام بعنوان کسی که چندین سال ا که دچار این عارضه هستم و تقریبا همه راه ها و روش های درمان را طی کردم که البته هیچیک درمان قطعی نبوده.
  اما تجربیات کاملا تصادفی دارم که بدنیست بگویم
  زمانی که به ارتفاعات میروم یکباره همه صداها قطع میشوند و زندگی آرام و لذت بخش میشود.
  هنگام خواب زمانی که اوج صدا در س م هست شاید مضحک بنظر بیاد اما یک بستنی یخی خصوصا از نوع زرشک یا انار یا توتفرنگی که فعلا بقیمت پانصد تومان است را سریع میخورم که صدا را تقریبا قابل تحمل میکند که بخواب می روم و صبح بعد زندگی با صدا آغاز می شود
  من همه دارو ها و تجویز آقایان متخصص را تجربه کردم هیچکدام درمان دائمی نبوده.
  فقط آرامش، زندگی در محلهایی که در ارتفاعات هستند و بستنی یخی..

 44. مجتبی گفت:

  مدت ۲ ساله احساس میکنم مغز سرم صوت میکشه به حدی که میخام گریه کنم رفتم دکتر گوش و حلق و بینی قرص ب ۱۲ با ۲ تا قرص دیگه داد ۶ ماه هم خوردم هیچ مشکلی حل نشد .هروقت خسته میشم و بیخواب این صدا چند برابر میشه نمیدونم چکار کنم علم پزشکی هم متاسفانه هیچ کاری نمیتونه بکنه خسته شدم خسته

 45. مصطفی گفت:

  باسلام صدای سوت ممتد در سر منشا بیماری استرس اضطراب و افسردگی مزمن میباشد اصلا جای نگرانی نيست سبک تفکرخود را مثبت کنید درمان قطعی میشود فکر خیال و استرس عامل اصلی هست پیروز باشید

 46. مصطفی گفت:

  کسانی که داخل سرخود صدای ممتد سوت میشنوند حتما قند خون خود را به طور منظم کنترل کنند

 47. مصطفی گفت:

  خداوند همه بیماران را لباس عافیت وتندرستی بپوشاند به حق و برکت به صلوات بر محمد( ص) وال محمد انشالله

 48. علی گفت:

  درسرم مثل اینکه دیگ اب میجوشد که یک سالیست ازارم میدهد من قبلا قرص مسکن مدام مصرف میکردم که بعد از کنار گذاشتن ان اینطوری شده ان قرص همان ترامادل 100بوده که روزانه ده ویابیست تا مصرف میکردم ولی یکسالیست از مصرف ان دوری کرده ام ولی حالا سروصدا کله ام ناراحتم میکند

 49. محسن گفت:

  من هم مدت 10 ساله این مشکلو دارم از وقتی ناراحتی معده (رفلاکس) پیدا کردم شروع شد گاهی توی سرم هور هور میکنه ولی بیشتر وقتها سوت میکشه وقتی معده ام بدتر میشه صدا هم بیشتر میشه بنظرتون به هم مربوطه؟

 50. شاهین گفت:

  سلام
  متاسفانه به علت عدم تشخیص درست توسط پرشکان ، هیچ دارویی تاثبر نخواهد داشت و مگر اینکه در موارد خاص به طور تصادفی نوعی ار این مشکل با داروها رفع بشه
  نتیجه گیری بنده بعد از 2 سال :
  این بیماری البته نوع صدای سوت سر به هیج وجه مربوط به گوش نمیشه این یک اختلال شنوایی در قشر مغز و در قسمت پردازش صوتی مغز میباشد.

  استراحت کافی – دوری از هر گونه تفکر استرس زا – از همه مهمتر و مهمتر : ترک عادات غلط در روش های زندگی ( از قبیل تغذیه – شیوه رفتاری و … ) و جایگزین ان روش های مفید و معقول ، میتونه حتما در مدت زمانی شاید 6 ماه این بیماری رو به طور کامل برطرف کنه.
  این اخرین چیزیه که فکر می کنم باعث نجات بشه بنده باید با خودم کنار بیام که بتونم استارت رو بزنم و همه چیز رو مرتب کنم تا به درمات قطعی و بی بروبرگرد برسم
  باورتون نمیشه : ((( درمان قطعی )))

  • مریم گفت:

   سلام من چطور میتونم با شما تماس بگیرم و از تجربه شما مطلع بشم؟ مدت هاست من هم صدایی شبیه جریان برق حس می کنم البته تا وقتی بهش توجه نکنم مشکلی نیست اما میترسم بدتر شه

   • Mohsen گفت:

    سلام من نزدیک ۲ سال همین صدای جریان برق در سرم مثل سوت کشیدن ممتد سیگنال برق دارم ، خیلی دکتر ها رفتم همه چی ، ولی بی فایده هست

   • Mohsen گفت:

    سلام من نزدیک ۲ سال همین صدای جریان برق در سرم مثل سوت کشیدن ممتد سیگنال برق دارم ، خیلی دکتر ها رفتم همه چی ، ولی بی فایده هست ,شما علاجی پیدا کردین؟

  • عليرضا گفت:

   سلام
   شما تونستيد صدا را درمان كنيد ؟ بنده هم مثل شما شدم دو ماهه

 51. محمد گفت:

  سلام
  مدت 5 ساله که به طور مداوم تو سرم صدایی شبیه به سوت کشیدن گوش بعد از انفجار میاد این صدا موقع کتاب خوندن یا جایی که سکوت مطلق باشه به بالاترین حد خودش میرسه البته بعضی از مواقع تو جاهای شلوغ مثل خیابون هم این صدا میاد بخصوص این یکسال اخیر که شدتش زیادتر هم شده و باعث عصبی شدن و حواس پرتی موقع رانندگی و خیلی از کارهای روزمره من میشه . جالبتر اینکه دو سه سال اول صدا بیشتر صدای حرف زدن یه ادم بود که مثل دوستانی که تو نظرات گفته بودن مدام دستور به کارهای عجیب می داد ، و یه چیز دیگه ای که برام عجیب بود و به هرکی گفتم بهم خندیده گفته مگه فیلم هالیوودی ،اینه که وقتی صدای سوت به بالاترین حد خودش می رسه و من دارم به چیزی نگاه میکنم یا فکر میکنم براش یه اتفاق بد میفته مثلا همین دیروز رفتم تو پارک که یکم از شر صدای تو سرم راحت بشم ، داشتم به یه موتوری که داشت رد میشد نگاه میکردم که دقیقا همون لحظه تصادف کرد ، اوایل باور نمیشد ولی بعد که چندتا اتفاق دیگه افتاد یقیین پیدا کردم بهش .
  ممنون
  ایشالا سلامتی هممون.

 52. لیلی گفت:

  سلام حضور دوستان خوبم ، دوستان منم حدود یکسالی مشود که یک ضربان آرام ومداوم در سمت راست سرم و تقریبا همیشگی وجود داره و بضی اوقات با سردرد شدید ،ضربان دار ،که از شدت درد صورتو گاهی کل بدنم نیمه فلج میشه و اگر این سردرد منو بگیره کاملا بی خواب میشم و ممکن چند شب و روز نتونم بخوابم و این بی خوابی کل سیستم بدنم را دچار اختلال میکنه ام آرآی و اسکن مغزی سالم و هیچ دکتری نمیتونه تشخیص بده دیگه از زندگی بریدم سمت راست سرم داره فلج میشه چکار کنم ،کجا برم کی کمکم میکنه موندم دیگه.

 53. داود گفت:

  سلام
  من حدود 2ماهه که درگیر صدای شدید و24ساعته ازگوش چپم هستم بسیارسخت وشبیه طوفان دایمه لطفا منو راهنمایی کنید ضمنا شاهین جان ادرس تلگرامیت باز نمیشه لطفا منو کمک کن

 54. محمد گفت:

  سلام من محمد هستم ی داداش دارم که انگار با کسی صحبت میکنه و وقتی ی اتفاقاتی میخواد بیفته میگه خدا نافرمانی و گناهکار بود بنده اش نمیبخشه واز اتفاقات زلزله و همین اتفاقات سیل واینکه خدا عذاب شون میکنه

 55. حسین گفت:

  درود دوستان عزیز ،به این گروه تلگرامی بپیوندید تا باهم و دست به دست هم دادن مشکل خودمونه حل کنیم @khalasi az dade gosh

 56. حسین گفت:

  https://t.me/joinchat/JGJqrRNJQAxLg38A1S91kA
  اینم لینک گروه تشریف بیارین دوستان

 57. افسانه گفت:

  سلام من نزدیک ۶ ماهه داخل گوش سنت چپم صدای ضربان قلبم میشنوم که دکترای زیادی رفتم و سونوگرافی و ام ار ای نوار گوش و آزمایشام هیچ مشکلی نداشت تااینکه پیش دکتر مغزو اعصاب رفتم فرستادم انژیوگرافی مغز که حالت گرفتگی یکی از رگهای پشت گوش تشخیص داده شد وگفتن فنر بزار رگ باز کنیم ولی من چون۲۲ سالمه همسرم قبول نکرد و از اون روز تاالان یه صدای دیگه هم به گوش سمت راستم اضافه شده دکتر گفت اگر میتونی تحمل کن چون هیچ خطری نداره

 58. محمدرضا گفت:

  سلام همگی خسته نباشید. نزدیک دوماهه که گوش سمت چپم صدای سوت شدید میشنوم رفتم نوار شنوایی گرفتم گوشم اصلامشکلی نداره، از مغزم هم ام ار ای گرفتم گفتن مغزت مشکلی نداره دیگه موندم چیکار کنم این صدا نمیزاره بخوابم تا صب بیدارم و صب ک تا ظهر میخوابم حتی تو موقع خوابم قطع نمیشه کلا هست لطفا راهنمایی کنید

 59. محمد گفت:

  سلام من هم الان نزدیک به 7 سال وزوز گوش دارم ام آر آی شنوایی سنجی انواع قرص انواع قطره هیچ فایده ای نداره شنوایی گوش چپم کلا از کار افتاده سه نوبت آمپول کورتون زدم داخل گوش فایده نداشت دیگه خسته شدم

 60. لبخند گفت:

  سلام من بعضی اوقات صدای حرف زدن کسی را میشنوم که بسیار تند یا بعضی اوقات سرعت حرف زدنش کم است در این زمان کن نمیتوانم حرکت کنم و چیزی ببینم و زجر میکشم به نظر شما علت چیست؟

 61. مریم گفت:

  سلام
  اگر کسی میتونه راهنمایی کنه
  من چندین بار با صدای حرکت چیزی داخل سرم بیدار میشم و اینقد میترسم که کل بدننو ضربان قلبم فرا میگیره و تپش میگیرم از ترس
  واقعا یه چیزی شبیه حرکت انرژی
  صدای حرکتش از گوش راستم میشنوم
  گاهی انگار میخواد از سرم خارج بشه با فشار زیاد
  واقعا ترسناکه اون لحظه حس میکنم داره توی سرم راه میره

 62. ناشناس گفت:

  اونهایی که توهم شنوایی دارند (هر جور توجیهی که می خوان برای اون داشته باشند) با خوردن قرص های بنزودیازپین ها (مثل آلپرازولام – دیازپام – و غیره که اگر در گوگل سرچ کنید بقیه اسامی آنها می آید) این قرصها را کنترل شده و در هنگامی که صدا خیلی اذیت می کند شب ها قبل از خواب بخورید صدا ها قطع میشود. من هم همین مشکل را دارم ولی باید کنترل شده بخورید تا معتاد به این قرص ها نشوید (بهترین و کم عوارض ترین آنها قرص لورازپام است که شب قبل از خواب یک دونه یک میلی گرمی و یا دوتا یک میلی گرمی بخورید و بخوابید ) تا چند روز صداها قطع میشود من همیشه همینکار را می کنم و خیلی کنترل شده تا نه به این قرصها معتاد شوم و یا تاثیر آن برود.

 63. Nana گفت:

  من گاهی وقتا سرم درد میگره صدا ها تو گوشم میپیچه احساس خفگی میکنم شر گیجه گیجی
  اینا نشانه ی چیه کسی میدونه ممنون میشم بگه

 64. علی گفت:

  شاید سه بار باشد که صدای بسیار شدیدی مثل مثلا یک تک صدای ارگ یا زنگ کلیسا میشنوم که با فشار در داخل سرم یهو بنگ صدا میکند بسیار شدید فقط یکبار * مثل انفجار
  همیشه این اتفاق در خواب میافتد و باعث میشود با هول و حراس شدید از خواب بیدار شوم میترسم که مثلا چیزی مثل سکته مغزی یا از این قبیل باشد حدودا پنحاه هشت ساله هستم و اولا که گردنم اگر زیاد پشت فرمان باشم تیر میکشد و درد میگیرد و رها میکند

  ار این صداهای ویز ویز هم گاهی در سرم دارم یا فقط گاهی متوجه آنها میشوم که اهمیت نمیدم و فراموششان میکنم
  اما این صدا فقط یک تک صداست مثل صدای انفجار بشدت میگوید بنگ

  مرحوم پدرم مشکل روانی داشت دارو مصرف میکردند مادرم شکر خدا سالم است میدانم که از زمان نوشتن ایندمطلب خیلی گذشته ولی شاید دوستی پزشکی یا انسان مطلعی بنده را راهنمایی فرماید
  الان که این مطلب را مینویسم ساعت حدود ده دقیقه به پنج بامداد است و بیست دقیقه پیش با یک صدای وحشتناک بنگ داخل سرم از خواب پریدم و با ترس شدید در رختخواب نشستم ترس از اینکه مغزم عیبی پیدا کند خدا کمکم کند ان شالله

 65. عبدالعلی رضایی گفت:

  من ببیش از یک سال است که صدای ممتد در گوش خود احساس میکنم ..به پزشک متخصص گوش ..هم مراجعه کردم افاده ای نکرد..ای صدا هر وقت اطرافم ساکت باشد بیشتر ازیت میکند صبها که از خواب بیدار میشوم این صدا مرا اذیت میکند ..لطفا مرا راهنمایی کنید ..

 66. Melika گفت:

  سلام من هر از گاهی میخوام با تلفن صحبت کنم صدای کسی که پشت تلفنه با صدای بیرون قاطی میشه و تعادلم رو از دست میدم و نمیدونم چیکار کنم حتی توی اون لحظه نمیتونم گوشی رو قطع کنم

 67. سلام من خیلی از نظرات دوستان رو خوندم
  فقط میتونم بگم منم خیلی وقتا انگار کسی صدام میکنه که گاهی صداش مثل مادرمه یا صدای زنگ خوردن تلفن رو بارها میشنوم ولی وقتی میرم سراغش میبینم زنگ نمیخوره
  یا صدای سوت در گوش یا حتی همیشه یه سردرد خیلی خفیف تو سرم دارم ویا یه صدایی که بهم میگه نکنه الان یه بلایی سر خودت بیاری یا سر دیگری یا نکنه الان بچه رو هل بدم از پله بیفته بمیره و…
  من ۲۰ سالمه و خیلی به این چیزا اهمیت نمیدم شاید واقعا یه بیماری جدی دارم ولی همه اینا به نظرم برمیگرده به استرس و اعصاب که من اصلا اعصاب ندارم ولی باهاش کنار اومدم هیچ داروی خاصی استفادن نکردم و نمیکنم البته من قبول کردم که تو این دنیا فقط ما انسان ها نیستیم همه جور موجودی جن و پری و فرشته هم هست که گاهی ممکنه صدای نجوای اونا باشه یا حتی ممکن صدای امواج صوتی و….باشه
  باید با شرایتی که دارین اونو بپذیرین و راحت زندگی کنین من راه حلشو اینجوری پیدا کردم وتا الان این مشکلمو حتی مادرمم نمیدونه و مشکلی با این قضیه ندارم و باهاش کنار اومدم و راحتم باهاش شما هام سخت نگیرین

 68. بهمن گفت:

  برخی دوستان که اومدن و کامنت گذاشتن دیگه مشکلشون در دسته مشکلات روانی عجیب و غریب جای داده میشه که خود من به شخصه تا به حال چنین چیزی رو ندیده بودم اما چیزی که برا من هست یه جورایی صدای جیرجیرک هست که خب نوعی وزوز به حساب میومد و با سمعک نامرئی بالاخره حلش کردم و اصلا هم دیده نمیشه و هیچ ایرادی هم نداره الان دیگه تکنولوژی پیشرفت کرده سمعک میزاری و لذت دنیا رو میبری اصلا هم ایراد نیست

 69. صادق گفت:

  سلام من موقعی که راه میرم صدایی مثل جیر جیر داخل گلوم حس میکنم چندتا دکتر هم رفتم ولی هیچ فایده ای نداشت موندم

 70. فاطمه گفت:

  من شبا نزدیکای ساعت چهارو نیم پنج همینجوری ک خوابم یهو صدای یه چیزی مثل صدای هلیکوپتری چیزی ک اینجوری میچرخه میپیچه تو سرم و گوشم حتی به زور میتونم چشامو باز کنم و با اینکه بیدار میشم بازم خوب نمیشه باید یکم بشینم یا باگوشی بازی کنم ک یکم از تایم بیداریم بگذره جدیدا خیلی بیشتر از قبل این اتفاق میوفته چرا واقعا؟ این مدلیش رو هیچ جا نخوندم

 71. Mirzaie گفت:

  سلام تا جایی که بنده مطالعه کردم به چنین مطلبی برخورد نکردم

 72. alimohammadi گفت:

  سلام. الان سه هفته است صدای سوت ممتد در پشت سرم می شنوم بیشتر سمت راست می شنوم. حتی وقتی گوشم را هم میگیرم باز صدای سوت را می شنوم..
  به صدای گوش توجه میکنم صداش بیشتر میشه…
  به دکتر روانی مراجعه کنم یا گوش ؟؟
  مقالتون خوب بود. ممنون

 73. عليرضا گفت:

  بنده هر روز يك قرص آس اس آ ٨٠ ميخودم .مدت دوماهه كه فهميدم سوت ممتد از سمت چپ گوشم احساس مي كننم دكترا قرص هاي اعصاب دادن افاقه نكرده . ام آر آي هم چيزي را نشون نميده قرص آس اس آ را هم نميخورم ولي درست نشده
  تازگيها فهميدم كه در زمان چرخش گردنم و در سكوت شب صداهايي در گردنم شنيده ميشه كه البته قابل تحمله.
  موندم چكار كنم
  البته من سينوس هم داشتم كه به لطف ماسك و ترك سيگار خوب شده و سينوس هام كدو شده اند وهمچنين وزنه ميزدم.
  شايد از اون باشه نميدونم لطفا راهنماييم كنيد بعضي وقتها عصبي ميشك و كشيده ميزنم گردنم.اما چه فايده

 74. سحر گفت:

  ماساژ سر مفید هست

 75. Amir گفت:

  شما به این میگید مشکل‌…ماشالله چقدر حساسید…من شبا صدا سوت میشنوم در همون حالت انگار کلم میترکه بدنم قفل میشه به سختی انگار میشه حرکت کرد…فکرای پر از خشونت میاد تو ذهنم مثلا یبار انگار با شمشیر داشتم با سرعت بدن یه نفرو خط خطی میکردم…جالبه که گهگاه ازش لذت میبرم…
  همه چیز همیشه بد نیست…

 76. احمدی گفت:

  سلام من حدود یکماه است که صدای باد توی گوش راستم احساس میکنم صبح ها وقتی بیدار میشم به شدت گلو وگوشهام میخاره،اما این صدای سرم نگرانم کرده ،چون مادرم چند سال پیش همین صدا توی گوشش داشت وبعدا فهمیدن که تمام رگهای بدنش گرفته شده وهیچ کاری هم براش انجام ندادن ،من به دکتر مراجعه میکنم ،قابل توجه همه خواهشمندم که حتما در مورد گردش خون وعروق هم برسی کنید چون خیلی فاجعه درد آوری هست ،

 77. Amirhosein گفت:

  سلام من یه پسره بیستو دو سالم که از چهارده سالگی دارم بیماریه اعتیاد دارم از هر نوع موادی کشیدم من پودر شدم اقا ولی با کمک خدا تونستم ترک کنم و بهتر بشم اما این ترک مواد فقط بخشی از زندگیمو درست کرد دقیق نمیدونم بخاطر قرصای ارامبخش یا مرفین بوده یا چه دلیلی داشته که توی سرم صدای شکستن استخوانی میده انگار قلنج میکنه و اسیب دیده موقع ای که میخوام بخوابم این صدا ازارم میده بیخوابی میکشم نمیتونم اینجوری زندگی کنم دکتر مغذ و اعصاب رفتم فقط ویتامین برام نوشته و فردا قراره برم ام ار ای انجام بدم اگه کسی میدونه درمانش چیه ترو خدا بگه بهم من نمیخوام هروز جلوی چشمای مادرم خورد شده تو عذاب باشم ازین که کامنتمو جواب بدین ممنون میشم

  • Roz گفت:

   سلام دوست عزیز منم دائم انگار تو سرم قلنج میشکنن بیشترم وقتایی ک سرم رو بالشه واقعا دیگه خسته شدم ،شما درمان شدین؟

   • سلام خب من هنوز این مشکلو دارم بازم رفتم دکتر ولی فایده ای نداره به خودم میگم باید صبر کنم شاید درست بشه پیشه هردکتری میرم یا اصن قبول نداره حرفمو یا فکر میکنه منظورم از صدای تو سرم اینه که صدای کسیو میشنوم یا اسکیزوفرنی دارم ولی کاملا حسش میکنم که صدای تق تق میده و میشکنه یهجورایی اگه شماام همچین حسی دارین تو سرتون من با امپول ویتامین نورووین فقط یکم بهتر شدم با یه سری از همین مسکن هایی که میخورم الانزاپین والپرات سدیم ولی بهتره برید دکتر برای این داروها شاید مشکل شما با من فرق داشته باشه بازم اینکه نوروین و پیشنهاد میکنم کمبود ویتامین باعث میشه خشک بشه سر مرسی که جوابی به کامنت من دادین ممنونم رفیق

 78. محمد گفت:

  سلام
  من هنگام خواب صداهایی در گوشم میشنوم برای حل کردنش باید چکار کنم؟ممنون میشم کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...