در بخش زیر سوالات متداول مراجعین طنین سمعک را آورده ایم :

1سوال : من فردی کم شنوا هستم که در هردو گوش دچار کم شنوایی متوسط شده ام آیا باید برای هردو گوش خود از سمعک استفاده کنم ؟

پاسخ : با توجه به اینکه بیشتر موجودات زنده  و انسانها  شنوایی دو گوشی دارند وهمواره شنوایی دو گوشی در درک و فهم گفتار وموسیقی و کلا اصوات از کیفیت بهتری برخوردار بوده و چون اصوات وآواهای موجود در طبیعت در اطراف ما تولید می شوند ،وتشخیص آنها با دو گوش آسانتر میشود،   بهتر است که از سمعک دو گوشی استفاده کنید .

2سوال : پدر من ۷۵ سال سن دارد و بیشتر مواقع صدای اطرافیان ویا صدای تلفن را نمی شنود برای تهیه سمعک مناسب باید چکار کنیم ؟

پاسخ : ابتدا بهتر است هر چه سریعتر به یکی از مراکز ارزیابی شنوایی مراجعه نمایید تا میزان آسیب شنوایی ایشان مشخص شود وبعد بر اساس آن سمعک مناسب تجویز گردد .

3سوال : کودکی ۵ ساله دارم که مدام صدای تلوزیون را زیاد می کند و گاهی اوقات هم به صدای اطرافیان توجه نمی کند آیا ممکن است که دچار کم شنوایی شده باشد؟ لطفا مرا راهنمای کنید.

پاسخ : بسیاری از کودکان عادت دارند برنامه های مورد علاقه  تلوزیونی را با صدای بلند بشنوند اما گاهی اوقات هم ممکن است  دچار کم شنوایی باشند بهتر است برای اطمینان بیشتر مورد ارزیابی شنوایی قرار گرفته تا از سلامت شنوایی آنها کاملا مطمئن شوید.

4سوال : سمعک را از کجا باید تهیه کرد ؟ آیا سمعک را میشود از فروشگاه های لوازم پزشکی و یا داروخانه تهیه کرد ؟

پاسخ : خیر ، سمعک یک کالای پزشکی صرف نیست که بشود آنرا از هر جایی تهیه کرده و استفاده کنیم چرا که ممکن است در صورت استفاده از سمعک نامناسب صدمات جبران ناپذیری به شنوایی تان وارد شود ،بنابراین  باید در ابتدا توسط یک متخصص شنوای شناسی به صورت کاملا تخصصی و دقیق معاینه شده و  آزمایشات تخصصی و ارزیابی های شنوایی کاملا دقیقی که فقط در کلینیک های شنوایی شناسی با مدرک معتبر از طرف سازمان نظام پزشکی انجام می پذیرد را  انجام دهید و در نهایت با مشاوره کاملا تخصصی سمعک مناسب با وضعیت شنوایی شما توسط متخصص شنوایی  تجویز گردد . لازم به دکر است که حتی پزشکان محترم گوش و حلق و بینی نیز مجاز به تجوز و فیتینگ سمعک نیستند چرا که این فقط و فقط در حیطه کار تخصص شنوایی شناس میباشد .

5سوال : آیا بعد از دریافت سمعک لازم است برای تنظیم و یا سرویس آن به کلینیک شما مراجعه نماییم ؟

پاسخ : بله ، سمعک های امروزی بدلیل برخورداری از تکنولوژی های دیجیتال و هوشمند دیجیتال ، پس از دریافت لازم است که به صورت دوره ای از لحاظ عملکرد مناسب مورد ارزیابی و در صورت نیاز تنظیم گردند.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...