سمعک بلتون و لوازم جانبی آن
خرید سمعک بلتون با بهترین قیمت
3 اسفند 1400
لوازم جانبی سمعک چیست؟
آشنایی با لوازم جانبی برندهای مختلف سمعک
3 اسفند 1400

آشنایی با سمعک ضد آب و فواید آن

فواید سمعک ضد آب چیست و چگونه می توان آن را خرید؟

امروزه کاربرد سمعک برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا است. استفاده از سمعک به افراد کمک می‌کند که بسیار بهتر صداهای محیط اطراف شنیده شود و مشکلات کم‌شنوایی تا حد امکان کاهش یابد. این به ویژه برای افراد دارای سن بالا کاربرد دارد که با گذشت زمان دچار مشکلات کم‌شنوایی می‌شوند و قادر به شندیدن صداهای دنیای اطراف به خوبی نیستند. یکی از مشکلات مهمی که افراد کم‌شنوا در گذشته داشتند، وجود نداشتن سمعک ضد آب بود. افراد به دلیل عدم امکان استفاده از سمعک ضد آب بر روی گوش‌های خود، نمی‌توانستند کارهایی را انجام دهند که نیاز به فعالیت زیاد داشت و باعث عرق کردن و خیس کردن گوش‌ها می‌شد. زیرا سمعک این افراد بر اثر وارد شدن رطوبت و قطرات خیس آب، دچار آسیب و مشکلات زیادی می‌شد.امروزه اختراع سمعک ضد آب کمک بسیار زیادی به حل این مشکلات کرده است و از آن‌جایی که فواید سمعک ضد آب زیاد است، بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

به طوری که افراد کم‌شنوا با استفاده از سمعک ضد آب می‌توانند بدون دغدغه و نگرانی صدمه رسیدن به سیستم شنوایی خود، در زیر باران نیز به راحتی قدم بزنند. ورود آب به انواع دستگاه‌های الکترونیکی مانند سمعک، باعث آسیب رسیدن زیادی به دستگاه سمعک می‌شود. امروزه با وجود تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از وسایل جدیدی مانند سمعک ضد آب، این مشکل تا حد زیادی برای افراد کم‌شنوا برطرف شده است و دیگر چندان مشکل نشنیدن در موقعیت‌های مختلف وجود ندارد. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با خصوصیات سمعک ضد آب به خوبی آشنا کنیم تا بتوانید خرید سمعک ضد آب را با موفقیت و بدون نگرانی انجام دهید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

استفاده از سمعک ضد آب

سمعک ضد آب، نوعی سمعک است که دارای پوشش نانو برای جلوگیری از ورود رطوبت و گرد و خاک است. فواید سمعک ضد آب نیز بسیار زیاد است و به همین جهت از سمعک ضد آب استفاده بسیار بیشتری می‌شود. در خرید سمعک ضد آب و استفاده از آن دقت و احتیاط زیادی داشته باشید. به طور کلی از سمعک ضد آب، بهتر است که در موارد زیر استفاده کنید:

۱-در زمان داشتن عرق بیش از حد و بیشتر از مقدار عادی

۲-در زمان بارش باران و برخورد قطرات آب با گوش

۳-در زمان شنا کردن در استخر و دریا

۴-در زمان قرار گرفتن در مقابل گرد و غبار

۵-در زمان مواجهه با سرومن یا جرم گوش

۶-در زمان زندگی در مناطقی که دارای آب و هوا با رطوبت بالا هستند.

بنابراین مشاهده می‌کنید که فواید سمعک ضد آب بسیار زیاد است و می‌توانید از آن در موارد فراوانی برای شنیدن صداهای اطراف استفاده کنید.

فواید سمعک ضد آب
فواید سمعک ضد آب

در خرید سمعک ضد آب متوجه خواهید شد که این سمعک‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند و با توجه به قدرت و کیفیت صدایی که دارند، دارای تفاوت هستند. استفاده از سمعک ضد آب برای افراد با سنین و کم‌شنوایی‌های متفاوت، می‌تواند فرق داشته باشد. از مهم‌ترین انواع سمعک ضد آب می‌توان به سمعک پشت گوشی، سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی یا مخفی اشاره کرد. سمعک ضد آب معمولا با استفاده از فناوری نانو ساخته می‌شود. زمانی که این نوع پوشش بر روی قسمت‌های مختلف سمعک قرار می‌گیرد، از ورود رطوبت، آب، سرمن یا جرم گوش به داخل سمعک جلوگیری می‌کند. این پوشش در واقع از جنس نانو است و بر روی بخش‌های مختلف سمعک مانند رسیور، میکروفون و… قرار دارد. در طنین سمعک شما می‌توانید سمعک ضد آب را در انواع مختلف تهیه کنید و از سمعک‌های مقاوم به آب به خوبی استفاده نمایید.

نگهداری از سمعک ضد آب
نگهداری از سمعک ضد آب

درجه حفاظت یا Ingress Protection

یکی از نکات بسیار مهمی که در خرید سمعک ضد آب باید دقت داشته باشید، IP یا درجه حفاظت کننده سمعک است. این شاخص بیانگر میزان مقاومت سمعک در برابر آب یا رطوبت و گرد و غبار است.IP دارای دو عدد است و عدد اول از سمت چپ نشان‌دهنده میزان مقاومت سمعک در مقابل گرد و غبار است. این عدد بین ۰ تا ۶ قرار دارد. عدد دوم شاخص IP بیانگر میزان مقاومت سمعک ضد آب در برابر رطوبت است و عدد آن در بازه‌ای بین ۰ تا ۸ قرار دارد.

به طور مثال ممکن است عدد IP سمعک شما، ۶۷ باشد. عدد ۶ بدین معنی است که اگر وسیله کمک شنوایی یا سمعک ضد آب، به مدت ۸ ساعت در برابر گرد و غبار قرار بگیرد، دچار صدمه و مشکلی نخواهد شد و به خوبی کار خواهد کرد. هم‌چنین عدد ۷ در IP سمعک به معنای مقاومت سمعک در برابر آب یا رطوبت است. این عدد نشان می‌دهد که سمعک مقاومت مناسبی در برابر نفوذ رطوبت به داخل سمعک دارد.

قیمت سمعک ضد آب

قیمت سمعک ضد آب، بر اساس نوع شرکت تولید کننده سمعک و حتی نوع سمعک ضد آب دارای تفاوت زیادی است. بررسی شرایط کنونی بازار نشان می‌دهد که قیمت سمعک ضد آب حداقل ۵ میلیون تومان است و این قیمت تا ۱۵ میلیون تومان نیز می‌تواند باشد که با توجه به نیاز خود، می‌توانید سمعک مورد نظر خود را تهیه کنید. از دیگر عواملی که بر قیمت سمعک ضد آب موثر هستند می‌توان به مدل، تکنولوژی، برند و سال ساخت سمعک اشاره کرد. این عوامل بسیار بر قیمت سمعک اثر خواهند گذاشت. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه طنین سمعک انواع قیمت سمعک ضد آب را با کیفیت‌های مختلف مشاهده کنید.

بهترین سمعک ضد آب

امروزه به عنوان سمعک ضد آب، انواع بسیار زیادی از سمعک وجود دارند. پیش از خرید سمعک ضد آب، حتما آگاهی لازم را به دست بیاورید و از مراکز معتبر مانند طنین سمعک در جهت تهیه سمعک ضد آب مناسب اقدام کنید. از بهترین برند‌های سمعک ضد آب می‌توان به سمعک‌های برند زیمنس آلمان یا سیگنیا جدید، سمعک اتکین دانمارک، سمعک استارکی آمریکا، سمعک ویدکس دانمارک، سمعک فوناک سوئیس و سمعک اینترتون دانمارک اشاره کرد که برند‌های بسیار عالی برای خرید سمعک ضد آب حساب می‌شوند.

از مهم‌ترین خدمات مرکز شنوایی سنجی طنین سمعک، تجویز و فروش سمعک از بهترین و معتبرترین بندهای دنیا است که در بالا اشاره کردیم. آزمایشگاه‌های تست استاندارد قطعات پزشکی پس از انجام آزمایش‌های زیاد بر روی انواع برندهای مختلف سمعک ضد آب، شرکت زیمنس را به عنوان دارنده بهترین سمعک ضد آب معرفی کرده‌اند. این نوع سمعک هم‌چنین می‌تواند برای کم‌شنوایی‌های با درجه‌بندی ملایم، متوسط و شدید بسیار مناسب و قابل استفاده باشد. کلینیک طنین سمعک، انواع سمعک‌ ضد آب را با بهترین کیفیت به همراه گارانتی معتبر در اختیار شما می‌تواند بگذارد.

خرید سمعک ضد آب
خرید سمعک ضد آب

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک تماس بگیرید.

گارانتی سمعک ضد آب

تمام انواع سمعک ضد آب که در کلینیک طنین سمعک وجود دارند، دارای گارانتی مخصوصی هستند. گارانتی سمعک ضد آب معمولا به مدت ۲ سال است و اگر در این مدت با مشکل و خطایی در سمعک خود روبه‌رو شدید، می‌توانید با کارت گارانتی سمعک خود، به نمایندگی‌های داخل و خارج کشور مراجعه کنید و تعمیر سمعک ضد آب خود را با موفقیت انجام دهد. به این ترتیب دیگر نگرانی نخواهید داشت.

برای نگه‌داری از سمعک ضد آب به شیوه مناسب باید نکات زیادی را دقت داشته باشید تا از این نوع سمعک به مدت طولانی استفاده نمایید. در صورت گرفتار شدن در زیر باران به شرطی که به مدت زمان طولانی زیر باران نمانید، سمعک های ضد آب نیز سالم می مانند.

با این وجود، زیر آب رفتن این سمعک‌ها درست نیست، به این معنی که دوش گرفتن یا شنا کردن با سمعک‌های مقاوم در برابر آب نباید انجام شود. به یاد داشته باشید، سمعک های خشک بهترین عملکرد را دارند حتی اگر در یکی از این دسته ها قرار ندارید، همیشه بهتر است سمعک‌ها را تا حد ممکن خشک و تمیز نگه دارید. این کار باعث افزایش عمر سمعک‌ها خواهد شد.اگر می‌دانید که در شرایطی که احتمال قرار گرفتن در معرض رطوبت وجود دارد به سمعک خود نیاز خواهید داشت، یک جفت روکش ضد عرق می تواند خیلی موثر باشد. این روکش‌های پارچه‌ای باعث می‌شود مدارهای داخلی توسط مواد تهاجمی و آب آسیب نبیند. این روکش‌ها دقیقاً مناسب با سمعک‌های شما به گونه‌ای اختصاصی طراحی شده‌اند.

گارانتی سمعک ضد آب
گارانتی سمعک ضد آب

نکات نگهداری از سمعک ضد آب

به شما بسیار توصیه می‌شود که سمعک های خود را تمیز و پاک کنید. قبل از اینکه هر شب بخوابید، تمام سمعک ضد آب خود را با یک پارچه خشک و بدون گرد و غبار پاک کنید. اگر سمعک های شما قابل شارژ هستند، با دنبال کردن دستورالعمل ها، آنها را به منبع شارژ متصل کنید.

برای سمعک های با باتری های یکبار مصرف، در محفظه باتری را تا صبح روز بعد باز نگه دارید. این اجازه می دهد هر رطوبت که ممکن است در طول روز در سمعک ضد آب وجود داشته باشد، در طول شب بخار شود.در صورت نیاز، از یک دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید. این تجهیزات ارزان قیمت مکان خوبی برای نگهداری سمعک های شما در طول شب است. توصیه های لازم را حتما از متخصص شنوایی شناس خود بخواهید.

اگر فکر می کنید که نیاز به سمعک هایی که می توانند در برابر رطوبت و آب مقاومت کنند دارید، پس شما باید برخی از پیشرفته ترین و با دوام ترین انواع سمعک ضد آب در بازار را که شرکت های مختلف به فروش می رسانند، بررسی کنید. اجازه ندهید مشکلات کم شنوایی سرعت شما را کم کند. اجازه دهید یکی از متخصصین شنوایی به شما کمک کند تا بهترین سمعک ضد آب را متناسب با سبک زندگی و بودجه خود پیدا کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه نگهداری از سمعک مقاله “چند نکته مهم در مورد نگهداری از سمعک” را حتما بخوانید.

ممکن است سمعک ضد آب شما دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر خرابی داشته باشد. برای تعمیرات سمعک لازم است که قطعه خراب شده را شناسایی کنید و تعویض آن را انجام دهید تا تعمیر سمعک ضد آب به خوبی انجام شود. البته دقت داشته باشید که تعمیرات سمعک ضد آب لازم است در لابراتور انجام شود. حتما به سالم ماندن سمعک ضد آب خود اهمیت بدهید و برای تعمیر آن اقدام کنید.

خرید سمعک

در این جا سعی کردیم شما را با فواید سمعک ضد آب و ویژگی‌های این نوع سمعک به خوبی آشنا کنیم تا بتوانید خرید سمعک ضد آب را با دقت و آگاهی بیشتری انجام دهید. پس از آشنایی دقیق با سمعک ضد آب، پیشنهاد می‌شود که برای کاهش مشکلات کم‌شنوایی و حل مشکل شنوایی خود یا اطرافیان خود، برای خرید سمعک از کلینیک شنوایی‌سنجی طنین سمعک اقدام کنید. طنین سمعک امکان خرید سمعک در تهران را با کیفیت و کارآیی بسیار عالی و قیمت بسیار مناسب برای شما فراهم می‌کند و می‌توانید انواع سمعک را با بهترین کیفیت خریداری کنید. برای خرید سمعک می‌توانید با شمار‌ه‌های مورد نظر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید و دیگر نگران شنوایی خود نباشید. در خدمت شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...