5755
2 دی 1398
گوش دادن به صداهای مختلف
محدوده شنوایی انسان
2 دی 1398

سمعک زیمنس مدل Orion2

انواع سمعک‌های زیمنس

سمعک Orion 2 قادر است امکان لذت بردن از زندگی را بدون از دست دادن دقیقه ای برای کاربر فراهم سازد . گرچه اندازه این سمعک بسیار کوچک است اما این سمعک پر از ویژگی های و مزایایی می باشد که صدا را متناسب با اولویت های و نیازهای شنیداری فرد متناسب می سازد .  در ابتدا شرکت نامدار زیمنس با 160 سال سابقه  ،  در زمینه انرژی  ،   اتوماسیون و تجهیزات پزشکی فعالیت می نمود. این شرکت 30 سال پس از تاسیس، وارد صنعت سمعک شد و امروزه بزرگترین برند سمعک در جهان ، زیمنس آلمان می باشد .  با اختراع فونوفور(Phonophor) زیمنس به عرصه کم شنوایی ورود پیدا نمود .  لازم به توضیح است فونوفور وسیله ای است که به منظور تسهیل استفاده از تلفن برای افراد کم شنوا بکار برده می شد.  «فونوفور الفا» اولین سمعک جیبی دنیا بود که توسط سمعک زیمنس آلمان وارد بازار شد . همچنین در سال 1959 میلادی ، اولین سمعک پشت گوشی به نام آریکیولت ۳۲۶ (Auriculette) نیز توسط زیمنس ساخته شد.

در سال 2004 میلادی ، سمعک زیمنس اولین سمعک وایرلس خود را معرفی نمود و در سال 2011 میلادی اولین سمعک ضد آب خود را وارد بازار کرد . شایان ذکر است تمامی سمعک های داخل گوشی Orion 2 به صورت بی سیم قابل کنترل می باشند .  یعنی از طریق جریان بلوتوث کاربر می تواند صدا را از تلفن همراه مستقیما به گوش های خود منتقل کند و گفتار را به وضوح بشنود.  همچنین کاربران می توانند به سادگی برنامه شنوایی و میزان بلندی صدا را به کمک برنامه کاربردی تغییر دهند . اهمیتی ندارد که محیط شنیداری چقدر سریع تغییر کند، زیرا سمعک Orion 2 کمک می کند تا آنچه فرد می خواهد را بشنود. سمعک های سفارشی Orion 2 قادر است شنوایی راحت و منحصر به فردی را عرضه دارند.

سمعک orion 2

سمعک orion 2

انواع مدل های سمعک زیمنس Orion 2 :

 • سمعک مدل داخل گوشی
 • سمعک مدل داخل مجرای گوش
 • سمعک مدل کاملا داخل مجرای گوش
قیمت سمعک زیمنس orion2

قیمت سمعک زیمنس orion2

ویژگی های مهم سمعک زیمنس Orion 2 :

 • سمعک های سفارشی زیمنس دارای سطح بالایی از راحتی در جای گیری در گوش می باشد .
 • سمعک های زیمنس دارای فن آوری پیشرفته ای می باشند که برای متخصصین شنوایی سنجی امکان تنظیمات اختصاصی را فراهم می سازد .
 • میکروفن سمعک های Orion 2 این قابلیت را دارند که بر صداهای اصلی تمرکز کنند و در این میان سر و صدای اطراف را کاهش دهند .
 • میکروفن سمعک های Orion 2دارای گزینه حذف فیدبک به منظور جلوگیری از صدای آزاردهنده سوت هستند .
 • سمعک های Orion 2 قابلیت اتصال بی سیم از طریق بلوتوث را دارند .
 • سمعک های Orion 2 قابلیت استفاده از ریموت کنترل ها برای تنظیمات دستی به کمک گوشی هوشمند را دارند.
سمعک زیمنس اوریون 2

سمعک زیمنس اوریون 2

 • در سمعک های Orion 2 سوراخ تهویه (ونت) وجود دارد که تهویه هوای داخل گوش را تضمین می کند و راحتی قرارگیری را افزایش می دهد .
 • سمعک های Orion 2دارای مدل های انتخابی همراه با کلیدهای کنترلی آسان و تنظیمات ساده می باشند .
 • سمعک های  Orion 2دارای دکمه تغییر برنامه می باشند .
 • سمعک های  Orion 2دکمه چرخشی ، گزینه پوشاننده وزوزگوش جهت کمک به کاهش وزوز و افزایش بهبود شنوایی می باشند .
 • در مدل های انتخابی سمعک های Orion 2 تل کویل  وجود دارد .
 • دارای طراحی ارگونومیکی به منظور قرارگیری و کنترل آسان آن بر روی گوش .
 • دارای یکروفن جهت دار به منظور افزایش سطح شنوایی در محیط های سخت شنیداری با تمرکز بر روی اصوات اصلی و کاهش سر و صدای اطراف .
 • قابلیت تنظیم سمعک مطابق با محیط های شنیداری.
قیمت سمعک زیمنس اوریون 2

قیمت سمعک زیمنس اوریون 2

 • دارا بودن گزینه حذف فیدبک به منظور حذف صدای آزارهنده و سوت .
 • دارا بودن نویزر وزوزگوش به منظور حذف صدای وزوز و بالا بردن کیفیت شنوایی به طور همزمان .
 • دارا بودن تل کویل .
 • قابلیت اتصال بی سیم به کمک easy Tek به منظور انتقال جریان صوتی .
 • دارا بودن برنامه touch Control و ریموت کنترل برای تنظیمات دستی پنهان و ساده از طریق تلفن هوشمند .

شنیدن آسان در محیط باز :

با در اختیار داشتن سمعک Orion 2 ، شنیدن در محیط باز مشکل چندانی نخواهد داشت . برنامه  e Wind screen TM در سمعک Orion 2 می تواند به طور خودکار نويز آزاردهنده باد را شناسايی نموده و آن را کاهش دهد . بدین ترتیب کاربر می تواند به لذت بردن از بازی در بیرون خانه و يا قدم زدن در پارک ادامه دهد .

پردازش دوگوشی سمعک یا تعامل دو گوشی سمعک :

قیمت سمعک زیمنس اوریون 2

قیمت سمعک زیمنس اوریون 2

اين امکان در سمعک های Orion 2  فراهــم شده است تا هر دو ســمعک به طور همزمان به منظور فراهم آوردن تجربه شــنوايی پر بار و متعادل عمل کنند . اين بدین معنی خواهد بود که اگر کاربر تغيير برنامه يا تنظيم صدا را بر روی يک سمعک انجام دهد اين تغييرات به طور اتوماتيک بر روی هر دو سمعک اعمال می گردند.

کنترل وزوزگوش :

در محيط هــای آرام وزوزگوش می تواند گيــج کننده و آزار دهنده باشــد .  درسمعک Orion 2  ســيگنال درمان وزوزگوش به صورت اختياری می تواند به رهايی از وزوزگوش کمک نماید . اين ويژگی قادر است با انتشار سيگنال و در نتيجه کاهش تاثيرات وزوزگوش آرامش را به ذهن کاربر بازگرداند .

تمرکز میکروفن سمعک های Orion 2 بر اصوات اصلی :

در سمعک Orion 2، ميکروفـن تطابقی خودکار قادر است گفتار را شناســايی کرده و به طور اتوماتیک بر روی گفتار گوينده مقابل تمرکز کند و در حین این کار ســر و صدای پیرامونی را از بين ببرد . بدین ترتیب کاربر قادر است به وضوح آنچه را که گفته می شود بشنود و از گفتگــو حتــی در محيط های پر ســر و صدا مانند رســتوران های شــلوغ يا مهمانی ها به طــور کامل لــذت ببرد .

سمعک زیمنس اوریون 2

سمعک زیمنس اوریون 2

ارتباط بی سیم یا وایرلس در سمعک Orion 2 :

این سمعک قادر است امــواج بلوتــوث easy Tek TM را به بســياری از دســتگاه های مجهز به بلوتوث متصل نموده و صدای تلويزيون , دستگاه پخش کننده موسيقی , تلفن و ســاير منابــع صوتی را به طور مســتقيم به گوش های کاربر منتقل نماید . کاربران می توانند به منظور آرامش بيشتر و پنهان ماندن سمعک ؛  easy Tek  را نصب نموده و از آن بعنوان ريموت کنترل بــرای تنظيمات پنهان برنامه سمعک يا تغيير صدا اســتفاده نمایند . برای این کار باید برنامه easy Tek  را بر روی گوشــی هوشــمند فرد دانلود گردد تا بتواند از تمــامی عملکردهای ســمعک خود بهره مند شود . علاوه بر اين کاربران می توانند توسط آن به صورت کاملا پنهان , سمعک خود را تنظيم کنند .

سمعک مقاوم به آب و گرد و غبار :

لازم به ذکر است سمعک Orion 2 با دارا بودن استاندارد IP67 در برابر گرد و غبار، عرق و رطوبت بسیارمقاوم می باشد . این ویژگی به کاربران امکان استفاده از سمعک را در محیط های مختلف فراهم می سازد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...