تفاوت گوش دادن و شنیدن
8 دی 1398
علت کیپ شدن و گرفتگی گوش
8 دی 1398

بهترین راه برای نشنیدن صدا

 بهترین راه برای نشنیدن صدا

بسیاری از مردم خواب سبکی دارند. خواب آن ها به قدری سبک است که کوچک ترین صدا در اطراف سبب ایجاد مزاحمت در شخص خواهد شد. این افراد حتی اگر صدایی در اطراف باشد نیز از خواب بیدار خواهند شد. در حقیقت ارزیابی شنوایی برای این افراد، نشان دهنده همین میزان حساسیت شنوایی است. یکی از مهم ترین موارد و فجایعی که این افراد با آن سر و کار دارند، خروپف کردن همسر یا یکی از اعضای خانواده است. برخی از این افرادی که خوابشان سبک است، می گویند : «ما دیگر داریم دیوانه می شویم. همین دیشب تا صبح ده بار بیدار شدیم و ادامه زندگی برایمان واقعا دشوار است.» در این نوشتار به این موضوع پاسخ خواهیم داد: بهترین راه برای نشنیدن صدا گوش گیر است، مطالعه بهترین و ارزانترین راه ممکن برای شما!!!

(همین جا در پرانتز درباره خروپف بگوییم که خروپف یک نوع اختلال خواب بوده و در درازمدت باعث ایجاد اختلال در شنوایی شخص می شود. به همین جهت افرادی که خروپف می کنند بایستی برای درمان آن اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره این مطلب را ببینید.)

گروهی دیگر نیز با این که شنوایی حساسی ندارند، اما در محیط های پرسر و صدا کار می کنند. این محیط ها همانند تراشکاری و خطوط تولید، در دراز مدت برای شنوایی افراد به شدت مشکل ساز گشته و ممکن است که شخص را محتاج به استفاده از سمعک نماید.

به همین جهت می خواهیم وسیله ای را به شما معرفی کنیم که بسیار کاربردی بوده و آن چیزی نیست جز گوش گیر خواب یا همان گوش گیر ضد صدا !!!

گوش گیر خواب ضد صدا برای مطالعه

گوش گیر خواب ضد صدا برای مطالعه

نام: گوش گیر یا Ear Plug

یکی از مناسب ترین وسایل برای بهترین راه برای نشنیدن صدا، گوش‌گیر وسیله‌ای است از جنس سیلیکون یا پلاستیک یا لاستیک که در داخل کانال (مجرای خارجی) گوش قرار می‌گیرد تا از رسیدن سر و صدای زیاد به گوش جلوگیری کند. این وسیله در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارد و برای آن که نقش حفاظتی خوبی داشته باشد، باید کاملاً سایز کانال گوش باشد و فرد پس از نصب آن بر گوش خود، احساس کند که صداها را کمتر می‌شنود.

بررسی ها حاکی از آن است که گوش‌بندها به طور متوسط حدود ۱۵ تا ۳۰ دسی‌بل از شدت صداها را می‌کاهند.

جنس: همان گونه که در تصویر می بینید، از جنسی همانند پنبه بوده و بسیار نرم است. این جنس سبب می شود که اولا شما در هنگام استفاده از آن در گوش راحت باشید. ثانیا هیچ محفظه ای در گوش شما برای نفوذ صدا باز نخواهد ماند.

قیمت: نسبتا ارزان در حدود 2000 تومان تا 5000 تومان

از کجا بخریم: می توانید به داروخانه ها رجوع کنید. هم چنین می توانید از مغازه هایی که ابزارفروشی بوده و وسایل ایمنی دارند، تهیه بفرمایید.

گوش گیر از کجا بخرم

گوش گیر از کجا بخرم

نکات استفاده

1- برای راحتی بیشتر در هنگام خواب، می توانید کمی اضافات آن را از بالایش قیچی نمایید. این سبب می شود که هرگاه به صورت یک طرفه خوابیدید، به داخل گوش شما فشار نیاید.

2- در مورد بهداشت و تمیز نگاه داشتن آن دقت فرمایید. می توانید هر چند وقت یک بار یک گوش گیر جدید تهیه نمایید.

گوش گیر در داخل بسته بندی

گوش گیر در داخل بسته بندی

سوال: آیا با استفاده از گوش گیر، دیگر هیچ صدایی نخواهیم شنید؟

صوت یک نوع موج است. طبیعی است که صوت به هر گونه ای می تواند عبور کرده و در نتیجه شما صدا را احساس خواهید نمود. با این حال کسانی که از گوش گیر هنگام خواب استفاده کرده اند، می گویند که دیگر تا صبح اصلا بیدار نمی شویم. این افراد به قدری خواب راحت دارند که اولین روز پس از استفاده از گوش گیر بسیار خوشحال و هیجان زده هستند بنابراین یکی دیگر ازبهترین  راهایی نشندین صدا گوش گیر است .

گوش گیر یا ear plug

گوش گیر یا ear plug

متاسفانه بسیاری با این که به این وسیله نیاز دارند، اما از آن آگاه نیستند. از این رو شما می توانید در آگاه کردن دوستان خود سهیم باشید. از یاد نبرید برای کسانی که خواب سبکی دارند، گوش گیر ضد صدا برای خواب یک معجزه خواهد بود.

مضرات گوش گیر خواب

– اگر کسی دچار پارگی پرده صماخ گوش شده باشد یا زخم و التهابی در کانال گوش خود داشته باشد، نمی‌تواند از گوش‌بند استفاده کند.

– کسانی که دچار عفونت گوش هستند یا گوش‌شان ترشح دارد، نمی‌توانند به راحتی از گوش‌بند استفاده کنند.

گفتاردرمانی در منزل

قیمت سمعک

87 Comments

 1. Avatar آتنا گفت:

  واقعا خیلی خیلی ممنون دیگه واقعا داشتم دیوانه می شدم یکی از دوستان خوابگاهمون بس که خروپف می کنه :))

 2. Avatar یونس گفت:

  امروز میخرم اگه کار کنه واقعا تا ابد مدیونتون هستم
  من خیلی حساسم وقتی میخوابم اگه ناگهان صدایی بشنوم از خواب میپرم و به شدت تپش قلب میگیرم و تا چند دقیقه یه حس خیلی بدی دارم یه حسی که دوست دارم بمیرم ولی نداشته باشم .

 3. Avatar سیمین گفت:

  چه جالب واقعا من دستمال کاغذی میذاشتم که زیاد موثر نبود نمیدونستم وسیله ای هم ساخته شده برای این موضوع حتما امتحان میکنم کنکوریم و خونمون ساعت مشخصی برای استفاده از تلویزیون نیست شبها نمیشه خوابید ممنون از مقالتون ?

 4. Avatar zartosht گفت:

  همیشه صبح ساعت 8 با سر و صدای خانواده بیدار میشدم. اولین بار که از این استفاده کردم ساعت 11 بیدار شدم احساس کردم کسی خونه نیست

 5. Avatar فاطمه گفت:

  بسیارعالی

 6. Avatar کاریس گفت:

  باسلام و احترام
  من از گوش گیر مدتیه استفاده میکنم میخواستم بدونم در دراز مدت باعث عفونت گوش و یا حساسیت نمیشه ؟ چون بعد از استفاده احساس خارش و یا زیاد شدن ترشح گوش رو دارم.

  با تشکر

 7. Avatar payam گفت:

  منم از راهنمائیتون متشکرم ایشالا استفاده کنم شاید جواب بده این همسایه بالایمون شبها دیر وقت خیلی سرو صدا میکنه امیدوارم جواب بده

  • Avatar حمید گفت:

   این نوع گوشگیرها بعد از مدتی باعث جرم گرفتن گوش میشوند و همین مسئله باعث شد بنده که محیط کار پر سرو صدایی دارم بعد از دوبار شستشوی گوش و متعاقب ان پاره شدن یا ضعیف شدن شنوایی عطایش را به لقایش بخشیدم.

 8. Avatar Morteza گفت:

  خونمون اینقدر سروصداست که دارم روانی میشم هرچی هم به خانواده میگم خواب من سبکه سروصدا نکنین صدای تلوزیونو بیارین پایین انگار نه انگار …منم مثل خیلیا شب تا صبح ده مرتبه از خواب بیدار میشم درحالی که خواب حداقل باید 7 ساعت بیوقفه صورت بگیره خیلی اذیتم خلاصه خواب راحتی ندارم پنبه هم جواب نمیده امروز حتما باید اینو بخرم…

 9. Avatar لیلی گفت:

  با سلام من وقتی از گوش گیر استفاد میکنم صدا نمیشنوم ولی احساس میکنم سرم سنگین میشه و سردرد میگیرم. بنظرتون چیکار کنم. خوابمم خیلی سبک با کوچکترین صدا از خواب بیدار مشم.

 10. Avatar پرهام گفت:

  من هم خواب سبک هستم و حتی با بیدار شدن یکی از اعضای خونه بیدار می شم. مدام سر اینکه صدای تلوزیون رو کم کنید دعوا داریم ولی کسی گوش نمی کنه. امیدوارم این پاسخ جواب بده.
  وقتی با صدا بیدار می شم تپش قلب می گیرم تا مدتها خوب نمیشه و بعدش هم خوابم نمی بره. امیدوارم حل بشه

 11. Avatar گیتی گفت:

  من آدمی هستم که خیلی دیر خوابم میبره و وقتی بیدار شدم دیگه تا صبح بی خوابم. اولین باری که از این گوش گیرها استفاده کردم خیلی زود خوابم برد جوری پیش خودم فکر کردم یه ماده خواب آور داره😂 فقط تازگیا که استفاده میکنم خواب راحتی دارم اما وقتی بیدار میشم میبینم سردرد خیلی بدی دارم و گوشام به شدت سنگینه. نمیدونم واسه سردردم باید چکار کنم اما این گوش گیرا واقعا تو داشتن خواب راحت موثره

  • Avatar پرستش گفت:

   سلام
   از این گوشگیر ها نباید بطور مداوم و چندساعته استفاده کرد . یکی از راه های نفوذ هوا به مخ و داخل سر و ایجاد توازن در سر، گوش و مجرای شنواییه. اینکه تا مدت طولانی و مداوم این مجرا بسته بشه میتونه عامل بیماری بشه.
   بنظرم نباید به گوش گیر ها عادت کرد و فقط در وماقع لزوم استفاده کرد. مثل مطالعه و یا زمانی که در جای بسیار شولغی میخواهیم استراحت کنیم.

 12. Avatar شیرین گفت:

  ساعت ۵.۲۰ صبح
  همسرم خروپف که نه خرنااااز می‌کشه
  کلافه شدممم
  همینکه آفتاب بزنه یکیشو میخرمممممم
  عصبی اممممم منم آدمم نیاز به استراحت دارم
  خداااااتت

  • Avatar آوا گفت:

   من هم دیگه دارم دیوونه میشم
   به صورت موازی دارم زندگی و مرگ رو پیش میبرم ، چون با هر خرو پف مخصوصا وقتی اوج میگیره تپش قلب میگیرم در حالی که دارم از خستگی میمیرم
   حتی یک جوری شده که وقتی پیش همسرم هم نیستم صدای خرو پف توی گوشمه
   این گوش گیر هم به شدت باعث درد گوش و سر دردم شد

 13. Avatar بيتا گفت:

  من خيلي خيلي خيلي خوابم سبكه تو خونه ي ما هر كسي يه ساعت خوابي داره ،صداي تلوزيون بماند درست كردن غذاي بي موقع ١٢شب مثلا ،واقعا وقتي با تپش قلب از خواب ميپرم فقط بحث و دعوا ميشه ١روز رعايت ميكنن باز از فردا…😞😞😞😞اگه واقعا جواب بده منو نجات دادين

 14. Avatar بيتا گفت:

  سلاممممممممم من خيلي خيلي خيلي خوابم سبكه تو خونه ي ما هر كسي يه ساعت خوابي داره ،صداي تلوزيون بماند درست كردن غذاي بي موقع ١٢شب مثلا ،واقعا وقتي با تپش قلب از خواب ميپرم فقط بحث و دعوا ميشه ١روز رعايت ميكنن باز از فردا…😞😞😞😞اگه واقعا جواب بده منو نجات دادين

  • Avatar zari گفت:

   منم دقیقا مثل شمام و خوابم خیلی سبکه همسرم چند وقت پیش این وسیله رو برام خرید و از اون موقع دیگه راحتتر میخوابم.

  • Avatar سحر گفت:

   من که همیشه یا انگشتام توی گوشمه یا پنبه.ولی کاری که من میکنم اینه. شبها دوتا پنبه بزرگ توی گوشم میذارم اینقدر فشار میدم که تا ته سوراخ گوشم بره و کاملا مجرای گوشم و ببنده. بعد به کنار میخوابم. اینجوری گوشم روی بالش میخوابه. روی اون یکی گوشمم یه بالش دیگه میذارم. باز بهتر از هیچیه. دستمال کاغذی تو گوشت نذار . صدای خش خش اون از هم بیشتر عصبیت میکنه. من توی خیابونم پنبه میذارم توی گوشم. وگرنه سرسام میگیرم. همیشه سردرد دارم. مخصوصا توی مهمونی یکی بیخ گوشم صحبت میکنه که بقیه نشنون. انگار یه زنبور توی گوشمه. گاهی اوقات به بهونه اینکه گوشم میخاره انگشتمو توی گوشم میکنم تا صداشو نشنوم. از پر حرفی عصبی میشم.

   • Avatar پرستو گفت:

    وای منم دقیقا همینطورم محل کارم پره از آدمای وراج که از چاک دیوارم شروع میکنن حرف زدن کار نمیکنن فقط ور میزنن و میخندن

 15. Avatar کتی گفت:

  سلام دختری دارم 17 ساله یک هفته هست که دایما در گوش راستش صدای اذان میشمود این صدا او را کلافه کرده علت چیست

 16. Avatar ان گفت:

  من هم بعد از استفادهء چند ساعته دچار سردرد و گرفتگى گوش ميشم

 17. Avatar مجتبی گفت:

  آقا این مسجد بغل خونمون منو دیوانه کرده چهارتا بلندگو داره از اون قدیمی ها مال زمان جنگ باورتون نمیشه از استرس صدای بلند اذان صبح تا اذان خوابم نمیبره بعدش خروس همسایه وکلاغ وقور قور کردن قمری ها وصدای بیل رفتگر محل زندگیمو خراب کرده کاش زودتر گوش گیر پیدا میکردم

  • Avatar سحر گفت:

   من میفهممت. خودم مشکل تو رو دارم. همیشه انگشتام توی گوشمه.شبها پنبه توی گوشم میذارم . به کنار میخوابم که گوشم روی بالش باشه . روی اون یکی گوشمم بالش میذارم. بد نیست بهتر از هیچیه. نگران نباش خیلی ها مثل تو هستن. باور کن من توی محل کارم همیشه سردرد دارم از سر و صدا. گاهی اوقات بخاطر سر و صدای اضافی اول چشمامو میبندم بعد انگشتم و توی سوراخ گوشم میکنم محکم فشار میدم .خیلی تاثیر داره. وقتی گوشاتو بگیری ولی بازم عامل صدارو ببینی .حس میکنی صداش تو گوشته.همکارام خیلی آروم کار میکنن من اعصابم خورد نشه. گاهی اوقات به صدای خروس و بیل رفتگر گوش کن. وقتی دیدی داره خیلی عصبیت میکنه از محل دور شو. یه کم تحمل کن تا عادت کنی. منم دنبال راهی هستم بتونم این وضع و درست کنم. کلافه و عصبی شدم. تازه من توی یه مکان شلوغ که پر از بچه هم میشه کار میکنم.صدای جیغ و گریه و بدو بدو . کفشاهایی که صدای جقجقه میدم. انگار رو اعصابم دارن رژه میدن. وقتی پیچر درمانگاه اسم کسی و پیچ میکنه انگار بلندگو توی گوشمه. چند بار ازشون خواستم صداشو کم کنن. ولی نمیشه. همکارام باهام کار دارن باید بلند شن بیان بهم اشاره کنن. چون همیشه یا انگشتام توی گوشمه یا پنبه.

 18. Avatar مهسا گفت:

  منم خوابم خیلی سبکه حتی تیک تاک ساعت مزاحم خوابمه الان پنج ساله از گوش گیر استفاده میکنم و مشکلم حل شده

  • Avatar فرشته گفت:

   شما تو این همه مدت دچار عفونت گوش یا سردرد یا گرفتگی گوش نشدید؟
   من تو خوابگاه زندگی میکنم الان یه هفته گذشته فکر میکردم عادت کنم ولی نشد و میخوام از این گوش گیرها بگیرم ولی نگران عفونت گوش و چیزهایی از این قبیل هستم.

  • Avatar Aria گفت:

   من از وقتی از گوشگیر استفاده میکنم ، بجای اینکه با سر و صدا بیدار شم، با خارش شدید گوش هام بیدار میشم، طوری که تا بهترین حالت حداکثر چهار یا پنج ساعت گوشگیر تاثیر میکنه و بعدش با خارش گوش هام از خواب میپرم..

 19. Avatar سحر گفت:

  سلام. من به سرو صدا حساسم. قبلا توی دبیرستان معلم بودم. با سروصدای بچه ها کنار نمیومدم. حتی بعضی وقتا بچه ها میدیدن از شلوغی شاکی هستم خودشون محکم گوشای من و میگرفتن تا اذیت نشم. که البته بیشتر برای خودشون بود که ازادتر باشن. الان توی ازمایشگاه تشخیص طبی کار میکنم. صدای بعضی دستگاه ها انقدر عصبیم میکنه که موقع کار همونجا انگشتامو توی سوراخ گوشم میکنم صدایی نشنوم.برای اینکه اعصاب من اروم بشه همکارام چند دقیقه ای بدون سرو صدا کار میکنن.مخصوصا زمان خونگیری بچه ها. سرسام میگیرم.اینقدرجیغ میزنن که حس میکنم پرده گوشم پاره میشه. یه روز یه بچه اینقدر گریه کرد که همونجا انگشتم و کردم توی گوشام و چشمام و بستم. بنده خدا مادرش خیلی عذرخواهی کرد.تا دو سه روز صداش تو گوشم بود.به پیشنهاد همکارم مخصوصا زمان خونگیری بچه ها پنبه توی گوشم میذارم .نصف یه بسته کامل پنبه رو توی گوشم میذارم انقدر فشار میدم تا مطمئن بشم صدایی نیست. بازم میشنوم. گاهی اوقات همکارام از روی شوخی سر و صدا درمیارن. ولی مراعاتم و میکنن. موقع خواب صدای اضافه کلافم میکنه همیشه بالشم رو گوشمه. صدای تق تق. تیک تاک ساعت. چیکه کردن آب. خش خش پلاستیک. صدای قاشق و بشقاب. حرکت دادن پا. پچ پچ کردن دو نفر. حتی اگه کسی توی گوشم اروم صحبت کنه یا پچ پچ کنه. به قدری عصبی میشم که گاهی اوقات داد میزنم ساکت باشید. الانم که دارم مینویسم اعصابم خورد میشه حس میکن همه این صداها تو گوشمه. بعضی وقتا از دوستام میخوام که توی گوشام فوت کنن حس میکنم اعصابم آروم تر میشه. دکتر رفتم. میگه چیزی نیست ارامش میخوای. شما بگین با این همه الودگی صوتی ارامش کجا پیدا میشه.اصلا خوب نیست بیشتر اوقات سردرد دارم. بداخلاق میشم. چکار کنم؟ بعضی وقتا دوست دارم یه روزایی گوشم کر باشه.

  • Avatar پرستو گفت:

   سلام منم تقریبا همینطورم بعضی صداها واقعا رو نِروَم میرن مثل صدای صحبت همکارام وقتی یروند حرف میزنن یا صدای تبلیغات بازرگانی یا صدای سین و شین بعضیا که میزنه روانیم میکنه من فک کنم ما ها گوشمون زیادی تیزه

  • Avatar زهرا گفت:

   فکر میکنم شما بیشتر خلقتون اومده پایین و چون تو ذهنتون پر سر و صداست از صدا های خارجی بیشتراذیت میشید

 20. Avatar سحر گفت:

  لطفا راهکاری به من نشون بدید.دارم دیوونه میشم. الان که این و مینویسم از صدای بوق ماشین کنار کلینیک دستمال کاغذی تو گوشم گذاشتم. که خود دستمال کاغذی اینقدر تو گوشم خش خش میکنه اعصابم خورد کرد.

  • Avatar سحر گفت:

   من همیشه تو مهمونیا مشکل دارم. همه با هم حرف میزنن. طرف نشسته کنارت مثل زنبور دو ساعت تو گوشت وزوز میکنه. هر کدوم یکی دو تا بچه. که جیغ و دادشون سر سام آوره. موقع خواب صداشون توی گوشمه. مجبور میشم با سر درد بخوابم. همبن مشکل و توی محیط کارم دارم. دیروز از سر و صدای زیاد کلافه شدم. فقط نیم ساعت انگشتام توی گوشم بود تا تعمیرات محل کارم تموم بشه. دو تا مسکن خوردم تا سردردم خوب بشه.کسی جرات نمیکرد طرفم بیاد. کوچکترین صدا اعصابم و خورد میکنه. حتی اگه یکی مستقیم توی مجرای گوشم خیلی اروم صحبت کنه عصبی میشم انگار داره توی گوشم فوت میکنه.بیشتر اوقات پنبه توی گوشم میزارم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟

 21. Avatar شیرین بانو گفت:

  سلام .
  این نمونه ها خوبن اما من نمونه بهتری دیدم که تاثیراتش چندبرابره و کیفیتش عالیه. حتی زیردوش و داخل استخر هم ازش استفاده کردم. صدا رو اصلا نمیشنوی وقتی میذاری. موم گوش ژله ای clever . من از یه داروخانه اطراف میدون ونک گرفتم.

  • Avatar کبری میرزایی گفت:

   منم استفاده میکنم ولی جنسشون خوب نیست از کجا جنس خوب که بشه شستش یکبار مصرف نباشه هر داروخونه ای میرم از این زردا دارن یکبار مصرفن میشوریشون سفت میشن دیگه مثل اول نیستن منی که هر شب استفاده میکنم یگلا. مصرف بدردم نمیخوره

 22. Avatar سحر گفت:

  سلام. واقعا موم گوش ژله ای اگه توی گوش باشه چیزی نمیشنویم؟ من خیلی وقتا سردرد دارم از سرو صدای زیاد. الودگی صوتی زیاده. از خونه گرفته تا محل کار و خیابون. عادت ندارم از هنس فری استفاده کنم. گوشم درد میگیره . ولی سرو صدا هم کلافم میکنه. با کوچکترین صدایی از خواب بیدار میشم. به صدای اضافی حساسم. همکارم وقتی با انگشت اروم چند بار پشت سر هم به میز میزنه. عصبی میشم. چه برسه به صداهای بلند.دوستام میدونن چطوریم. وقتی با هم جمع میشم پنبه میذارم توی گوشم. ولی فایده نداره. مشکل من بیشتر موقع خوابه. میخوام چیزی باشه که هیچ صدایی نشنوم. انگار که کر باشم.

 23. Avatar سحر گفت:

  سلام.فکر میکنم فوت کردن توی گوش یه کم اعصاب ادم و اروم میکنه. من احساس میکنم صداها کم میشه. واقعا با صداهای اضافه اعصابم خورد میشه. گاهی اوقات دوستام باورشون نمیشه برای همین باهام شوخی میکنن و با سرو صدا میرن رو اعصابم. منم مجبور میشم گوشام محکم بگیرم که نشونم. وقتی که سردرد دارم بدترم. حتی صدای خودمم عصبیم میکنه. گوش گیر توی گوشم میذارم . ولی گوشم درد میگیره.

 24. Avatar Ghazalelatife گفت:

  من اینو استفاده کردم اصلا خوب😑😖 نیست فکنم نمونه های بهترش هست البته قیمتاش بیشتره

 25. Avatar فهیمه گفت:

  سلام.منم دقیقا همین مشکلو دارم.با کوچکترین صدایی با تپش شدید قلب از خواب میپرم.از اول اینطور نبودم.یکی دو بار نصفه شب با صدای دزدگیر ماشین همسایمون از خواب پریدم.الان از ترس فشاری که لحظه پریدن از خواب بهم دست میده نمیتونم بخوام.میگن هول کردی .رگ هولتو بگیر.کلا خدا نصیب نکنه.بد مشکلیه

 26. Avatar Shiva گفت:

  من میخوام موم گوش رو واسه خواب تهییه کنم امیدوارم جواب بده دیگ دارم روانی میشم اولی که میخوام بخوابم اگ سرو صدا باشه خوابم میپره دیگ تاصبحم تخوابم نمیبره

 27. Avatar Shiva گفت:

  امیدوارم این موم گوش واسه خواب جواب بده دیگ دارم دیوانه میشم

 28. Avatar زینب گفت:

  منم خوابم خیلی سبکه و پنبه گذاشتم چند بار ولی صبح که بیدار شدم سرم احساس سنگینی و یکم سردرد داشتم به نظرم این گوشگیرها خوب نیس هیچی بهتر از خواب تو محیط آروم و راحت نیس باید محیط آرومی ایجاد کنیم که غیر ممکنه 😥

 29. Avatar وحید گفت:

  سلام دوستان. من مدت ها با شنیدن صداها مشکل داشتم و زندگی برام تلخ شده بود. سر و صداها شدیدا اذیتم می کرد و زندگیم مختل شده بود؛ تا اینکه موم داخل گوش رو پیدا کردم. واقعا موثره و خودمم باورم نمیشد که اینقدر به درد بخور باشه.الان خیلی راحت ترم و بدون اعصاب خوردی میخوابم. البته چون ایران زندگی نمی کنم، نمیدونم در ایران هست یا نه ولی به احتمال زیاد باید باشه. امیدوارم در وحله اول فهم و شعور مردم بالاتر بره و از تولید سر و صدای اضافه و مزاحم خودداری کنند و در مرحله بعد بتونید از این وسیله استفاده کنید و آرامشتون رو بدست بیارید.

  • Avatar کبری میرزایی گفت:

   تو ایران نمیدونم باسه ولی من اراک زندگی میکنم اراک که نیست هر جا میرم از این بدرد نخورا دارن از این زردا کاش یکی پیدا میسد که از این موما برام میغرستاد بخدا منم خوابم سبکه این همسایه ها نمیذارن

 30. Avatar احسان گفت:

  عزیزان، موسیقی آرام و بیکلام گوش بدید تا خوابتون ببره. هدفون‌های earplug تهیه کنید و به موسیقی گوش بدید. فقط موسیقی بیکلام و آرامبخش، چون خودش نقش معالج داره.

 31. Avatar حسن گفت:

  من بااین وسیله خیلی وقته آشناهستم وخیلی ازش راضیم.زمانی بچه خواهرم که الان۱۵سالشه به دنیااومده بود وخواهرم خونه مامیموند،صدای بچه دیوونم کرده بود،اون یکی دامادمان که درنساجی کارمیکرد ازاین پنبه ها درکارخانه استفاده میکردکه بهم پیشنهاددادازش استفاده کنم،ومن ازش استفاده کردم،واقعامحشره.نزدیک یک سال هم که میشه خونه خریدم صدای سگها شبا اذیت میکنه،بازم این پنبه ها به دادم رسیدن.ولی الان که اومدیم مأموریت وصدای خروپف هم اتاقیم دیوونم کرده و اون پنبه ها رو نیاوردم،کم مونده بزنم طرفو توخواب بکشم،وااااااااای

 32. Avatar مبینا گفت:

  من خیلی تو خوابیدن حساسم یعنی یه صدای کوچیک مثه پچ پچ بیاد از خواب میپرم واعصابم خیلی به هم میریزه حتی پنبه و این چیزا هم به دردم نمیخوره وقتی ام سر کلاسم انگار نه انگار که تو کلاسم،انگاراومدم باغ وحش. ازدست شون عصبی میشم با این دادو جیغای مسخره شون یعنی دیوونه شدم دیگه هیجا برام آرامش نداره موندم با این اعصابم چی جوری با اینا سر کردم. من دیگه مسکن نمیخورم چون عارضه داره باید چی کار کنم

  • Avatar سحر گفت:

   مسکن برای چی میخوری؟ گوش گیر بذار توی گوشت. خیلی خوبه. من توی محیط ازمایشگاهم صداهای زیادی بیخ گوشمه. شلوغی درمانگاه و صدای جیغ و داد بچه ها موقع خونگیری. پیچر درمانگاه که هر چند ثانیه صداش درمیاد اونم با صدای بلند. کلافم میکنه. بعضی اوقات از صدای دستگاه ها سرسام میگیرم. حتی همکارم که از روی عادت اروم با انگشت یا خودکار روی میز میزنه عصبیم میکنه. اوایل پنبه میذاشتم توی گوشم ولی فایده نداشت. گاهی اوقات انگشتامو توی گوشم میکرد ولی نمیتونستم کار کنم. تا همکارم برام گوش گیر خرید. عالی بود. برای اولین بار ارامش پیدا کردم. دیگه سردرد نداشتم. فقط وقتی که درش میارم گوشام یه کم میخواره. ولی خوبه.

 33. Avatar بلوکی گفت:

  عالی بود ممنون از اطلاع رسانی تون. از وقتی تهیه کردم دیگه صبح ها ی زود با مدرسه بغلی مون از خواب نگیرم….

 34. Avatar علیرضا گفت:

  دوستان فکر نمیکنم کسی به اندازه من از این وضعیت بیشتر رنج برده باشه. سرو صدای تلویزیون انسان ها موجودات اشیا همه چیز اذیتم میکنه و پشت سرم به شدت درد میگیره طوری شده که با تلفن اصلا نمیتونم صحبت کنم به قدری عصبی میشم که توی اخلاقم تاثیر گذاشته گاهی اوقات حس سردردش بد تر از مرگه خیلی دکتر رفتم میگن عصب گوشت حساس شده زندگی برام زجر آور شده نمیدونم چکار کنم هر کس راه حلی داشت خواهش میکنم راهنماییم کنه.

 35. Avatar سحر گفت:

  من به شدت به صدا حساسم. با صدای بلند گوشام درد میگیره.یه بار توی محل کار موقع خونگیری، یه بچه طوری توی گوشم جیغ کشید که تا سه روز گوشام درد میکرد و سوت میکشید.کلافه شده بودم .مدام پارچه گرم روشون میذاشتم تا دردش کمتر بشه. باور کنید صداش تا خود مغزم رفت. همینطوری به صداهای مختلف حساسم. از پچ پچ کردن یکی توی گوشم تا صدای بلند تلویزیون و بوق ماشین. همه میدونن چطوری هستم. سعی میکنن مراعات کنم. موقع خواب و کار کردن و بیرون رفتن پنبه توی گوشام هست. دکتر گفت گوشات زیادی تیزه. گاهی از سر و صدای دستگاههای ازمایشگاه و صحبت همکارا با هم و زنگ زدن مدام تلفن اینقدر اعصابم خورد میشه که کسی جرات نمیکنه بهم نزدیک بشه. همکارم صدای کلفت و بلندی داره حرف زدن معمولیش فرقی با داد زدن نداره. اینقدر بیخ گوش من با تلفن به مدت طولانی حرف میزنه که حس میکردم بلندگو توی گوشمه. چند بار باهاش دعوام شده .شبا توی گوشام صداش و میشنوم. همیشه سر درد دارم. یه بار برای وسیله ای ابر خریده بودم توی خیابون اینقدر الودگی صوتی بود که داشتم دیوونه میشدم. سریع دو تا تیکه بزدگ از ابرارو کندم گذاشتم توی گوشام. دیروز بخاطر تعمیرات کارم و همکارام انجام دادن فکر میکنید چکار میکردم . توی رخت کن انگشتام توی سوراخ گوشام بود تا دو ساعت. که دیگه خودم خسته شده بودم. من نخوام گوشام تیز باشه چکار کنم من از هر صدای اضافی عصبی میشم.

 36. Avatar گلی گفت:

  سلام .منم به شدت به صدای بلند و صدای اضافی حساسم. دکتر بهم گفت گوشات زیادی تیزه. مجبورم پنبه توی گوشم بذارم. گوش گیر باعث میشه گوشم خارش شدید پیدا کنه که کلافه کنندس. به جای پنبه از ابر استفاده میکنم . خیلی بهتره. دیشب یه مهمونی بودیم که از سر و صدای بچه هاشون سر سام گرفته بودم.توی اتاق نشستم با انگشتام گوشام گرفته بودم. دو تا مسکن خوردم تا سردردم بهتر بشه. یه همکار دارم عادت داره درگوشی صحبت میکنه. حالا هیچ کس توی اتاق نیست میاد مستقیم توی سوراخ گوشم حرف میزنه. بارها تذکر دادم ولی انگار دوست داره عصبیم کنه. عمدا کارشو تکرار میکنه. دوستام مراعات میکنن. ولی گاهی از روی شوخی صداهای اعصاب خورد کن درمیارن. من به صدای خش خش پلاستیک. زدن با انگشت و خودکار روی میز. چک چک اب. تیک تاک ساعت. پچ پچ توی گوشم و خیلی چیزای دیگه حساسم. خودمون خالی از الودگی صوتیه. وقتی هم مهمون داریم ابر توی گوشم میذارم. ولی گاهی از پس سر و صداها برنمیام عصبانی میشم سردرد میگیرم. صدا ازاری واقعا ازار دهندست.حتی بچه های فامیل میدونن باید اروم باشن. وقتی من هستم اروم بازی میکنن.من معلم هم هستم. شاگردام مراعات میکنن ولی گاهی از صدای همونا دیوونه میشم. داد میزنم تا جایی که از ترس تااخر کلاس صداشون درنمیاد.

  • Avatar سحر گفت:

   منم دقیقا شبیه توام وقتی یه نفر توی سوراخ گوشم صحبت میکنه عصبی میشم. دوستام گاهی عمدا این کار و میکنن. کلا از سر و صدای اضافی و بلند متنفرم. توی مهمونه همیشه پنبه توی گوشمه. اسفنجم خوبه. ولی باید کاملا فشرده بشه توی سوراخ گوشت.

 37. Avatar غصنفر گفت:

  من توی یه مجتمع اپارتمانی زندگی میکنم. اکثرا همسایه ها بی فرهنگن و بچه هاشون وقت بازی صدای حیوون از خودشون در میارن و جیغ میکشن . متاسفانه پول اجاره خونه ویلایی ندارم و اپارتمان هم این مشکلاتو داره . کاش یه گوشی اختراع میشد که صدا را به صفر دسیبل برسونه و وقت خواب هیچ صدایی را متوجه نشم . فقط اینجوری میتونم به ارامش ابدی برسم

 38. من دوست دخترم خیلی خروپف میکنه
  الان هم پیشم خوابیده صداش داره ستون های خونه رو میلرزونه
  دارم فکرمیکنم من بااین ازدواج کنم چطور تا آخر عمر درست حسابی بخوابم
  من اصلا حساس نیستم رو سرو صدا ولی خداییش دیگه این خروپف نیست شیحه کشیدنه 😔
  دفعه قبل مجبور شدم قبل خواب لورازپام بخورم که شب و راحت بخوابم
  خورده بودم تا سه روز نمیتونستم دیگه از خواب بیدار شم

 39. Avatar سارا گفت:

  سلام. وای فکر میکردم من مشکل دارم شماها هم مثل من هستید. دارم دیوونه میشم از سر و صدا .پشت خونمون باشگاه ورزشی هست کنارشم تالاره. از صبح زود با داد و بیداد باشگاه بلند میشم. شبا هم با سر و صدای تالار عروسی نمیتونم بخوابم. پنبه هیچ فایده ای نداره. سرسام گرفتم. گوش گیر هم نمیشه استفاده کرد. گوشام به شدت درد میگیره و میخاره. شما بگید چکار کنم. از بس بخاطر سردرد مسکن خوردم. معده درد هم گرفتم. عصبی شدم.حتی صدای ساعت هم نمیتونم تحمل کنم. موقع غذا خوردن پنبه یا اسفج توی گوشام میذارم. از سرو صدا قاشق و بشقاب و حرف زدن زیاد دیوونه میشم. دوست دارم یه وقتایی کر بشم.باور کنید همیشه انگشتم توی گوشمه.

  • Avatar سحر گفت:

   سللم. چه جالب پشت خونه ما هم باشگاه ورزشی و تالاره . فکر کنم توی یه محلیم. دقیقا منم مشکل شما رو دارم. سروصداها دیوونم کرده. پنبه فایده‌نداره. گوشگیر هم باعث سردرد میشه. گوشای منم میخاره. ۲۴ ساعته سر و صداشون تو گوشم. کاش سوراخ گوش یه دریچه داشت هر وقت دوست داشتیم می بستیمش که صدایی نشنویم. البته اگه تا اون موقع با این الودگی صوتی کر نشده باشیم.

  • Avatar پریسا گفت:

   سلام بچه ها من یه راهی اختراع کردم خیلی خیلی جلوی صدارو میگیره با آرد و قند آب شده خمیر درست کردم دوتا گوشامو کیپ کردم بعدش صبح ک پاشینم او خمیر سفت شده راحت از گوش شبیه قالب میاد بیرون بعدا میشه باز گذاشت ولی خودم دارم میرم پیش متخصص اختلال خواب میگن که درمان داره به امیدخدا

 40. Avatar مهدی گفت:

  سلام، ممنون از اطلاعات خوبتون، میرم ببینم، ژل گوش پیدا میشه

 41. Avatar زهرا گفت:

  سلام دوستان
  من چند وقته ازش استفاده میکنم و راضیم، مخصوصا نوع فومی 3M، میتونید از دیجی کالا تهیه کنید و وقتی ازش استفاده میکنید صداهای زیر رو تا 80 درصد نمی شنوید.

 42. Avatar حسین گفت:

  افتضاحه، گوش رو داغون میکنه

 43. Avatar امیر گفت:

  یه رفیق داشتم چند وقت پیش اومده بود خونه من … بعد من خیلی شبا خوابم سبکه یادم نمیره تا صبح ده بار بیدارش کردم گفتم چرا خر و پف میکنی … یادمه اخرین بار نصف شبی رفت داروخونه یه دونه ازینا گرفت داد بهم تا صبح تخت خوابیدم … دیگه ازون روز هیچ وقت خونه من نیومد :)))

 44. Avatar علی گفت:

  دوستانی که با کوچیکترین صدا از خواب پا میشن یا کلا به صدا حساسن مشکل از شما نیست از بس با گوشی کار کردین دچار خشکی مغز شدین…. خشکی مغز به دلیل کار کردن زیاد با موبایل ، کم خوابی ، کم خوردن غذا و مخصوصا آب هستش آب زیاد بخورید گوشی بی صاحابه لعنتی رو بذارید کنار امواج مایکرو ویو گوشی باعث کوچک شدن و خشک شدن مغز میشه شبا قبل خواب دو قطره روغن بنفشه تو هر کدوم از سوراخ بینی تون چکه کنید و دو سه دقیقه سرتون و بالا نگه دارید تا وارد مغزتون بشه خشکی مغزتون بعد از سه ماه درمان میشه با این دستور انشاالله.

 45. Avatar حسین گفت:

  خدایا این گنجشکا صبح به صبح پشت پنجره میشینن سرو صدا میکنن دارم دیوونه میشم من گفتم شاید من فقط به صدا حساسم

 46. Avatar امیرحسین گفت:

  خیلی وسیله پرکاربردی هست مخصوصا هنگام تیراندازی برای سربازها خیلی کمک میکنه

 47. Avatar شیوا گفت:

  سلام خیلی ممنون از سایت که این وسایل رو معرفی میکنه من از این گوش گیر گرفتم صدا رو تا حدودی کم میکنه اونطور نیست که میخواستم،کاش یجوری درستش میکردن واقعا هیچ صدایی نشنوی حتی کوچیکترین صدا مثل یه آدم که شنوایی نداره من خیلی حساسم و عصبی میشم از این صداها نمیتونم اصلا بخوابم و از این گوشگیر برای وقت خوابیدن و مطالعه میخواستم امیدوارم برای کسانی که در معرض خطر نیستن گوشگیری درست کنن هیچ صدایی عبور نکنه این گوشگیر ها رو بر اساس یه سری افراد که شغل های بخصوصی دارن که مثلا آتیش سوزی و یا اتفاقی بیفته متوجه بشن تا یه حدودی صدا رو کم میکنه اگه به دو دسته گوشگیر درست میکردن یکیش اصلا صدا عبور نمی‌کرد خوب بود حتی اگه قیمتش هم بالا بود ارزش داشت.

 48. Avatar کوپید گفت:

  سلام منم مشکلم عین دوستان هست. خواب سبکی دارم. متاسفانه خانواده ام رعایت نمیکنند و من گاهی ۴۸ ساعت بیدار میمونم همراه با سردرد. منم باید تهیه کنم. گاهی فکر میکنم بیماری اعصاب دارم و اعصابم ضعیف شده که تحمل سروصدا برام سخته.

 49. Avatar Mreza گفت:

  خونمون انقدر سروصداست که دیگه فرقی با باغ وحش نداره😆
  واقعا خیلی ممنونم

 50. Avatar سپید گفت:

  وای بابای من همش کنترل تلویزیپن دستشه با تا اخر شب مستند صبح با صدای شبکه خبر موقع نماز صبحم یهو درا باز میکنه تپش قلب گرفتم دوهفتس پروپرانول میخورم باید یکی از این گوش گیرا بخرم.

  • Avatar Mirzaie گفت:

   سلام لطفا با وقت قبلی تشریف بیارید براتون قالب گیری کنیم مشکلتون حل میشه ان شاالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *