تاریخچه سمعک
تاریخچه سمعک ، چه کسی سمعک را اختراع کرد؟
6 آبان 1399
تمیز کردن سمعک
تمیز کردن سمعک
6 آبان 1399

دوچرخه سواری ایمن با سمعک

دوچرخه سواری ایمن با سمعک

تور دوفرانس قدیمی ترین رویداد دوچرخه سواری در جهان است و همه علاقه مندان به دوچرخه سواری را به خود جلب می کنند . در حالی که بسیاری از افراد با کم شنوایی احساس می کنند که نمی توانند در ورزش های شدید مانند دوچرخه سواری شرکت کنند ، این یک تصور غلط است . در واقع با داشتن تجهیزات مناسب و سمعک می توانید از دوچرخه سواری ایمن با سمعک به اندازه دیگران لذت ببرید .

این راهنما به شما می گوید که چگونه در جاده ایمن بمانید ، چگونه سمعک خود را برای یک سفر ایمن و لذت بخش تنظیم کنید و همچنین یک کلاه ایمنی مناسب انتخاب کنید . حتی اگر مشکل کم شنوایی نداشته باشید ، بسیاری از دوچرخه سواران در معرض سر و صدای طولانی هستند که به شنوایی آن ها آسیب می رساند . صرف نظر از اینکه از سمعک استفاده می کنید یا نه ، این راهنما می تواند به شما در مورد دوچرخه سواری ایمن با سمعک و سلامت شنوایی کمک کند .

مهم نیست که مشکل کم شنوایی دارید یا نه ، ایمن ماندن هنگام دوچرخه سواری باید اولویت اصلی شما باشد . تصادفات ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، صرف نظر از تجربه و کیفیت تجهیزات آن ها . با این حال ، روش هایی برای بهبود ایمنی وجود دارد .

اصول اولیه دوچرخه سواری ایمن با سمعک

کلاه ایمنی به سر بگذارید ، همیشه به کسی بگویید که کجا می روید . تلفن به همراه داشته باشید و مطمئن شوید که در طول سفر آب کافی به همراه داشته باشید . بسیاری از افراد از توقف و آبرسانی مجدد غافل می شوند ، که این مسیله منجر به کم آبی و گرما زدگی و فرسودگی بدن می شود .

کسانی که سمعک دارند برای دوچرخه سواری ایمن با سمعک در جاده باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند . مهمتر از همه اینها ، مهم است که سمعک خود را بر روی گوش بگذارید و آن ها را به گونه ای تنظیم کنید تا باد حاصل از حرکت در داخل سمعک ایجاد مزاحمت نکند . برای افراد با شنوایی عالی دشوار است که صدای ترافیک ناشی از باد را تحمل کنند چه برسد به افراد کم شنوایی دارای سمعک ، بنابراین مطمئن شوید که در هنگام تجویز سمعک متخصص شنوایی شما سیستم حذف باد و حالت لغو سر و صدای اضافی را بر روی سمعک شما تنظیم کرده باشد .

همچنین می توانید روی سمعک های خود کلاه یا سر بند بزنید تا مانع از برخورد باد شود . بسیاری از دوچرخه سواران عادی این کار را برای جلوگیری از سر و صدا هنگام سرعت در جاده انجام می دهند و در افرادی که سمعک دارند نیز به همین ترتیب عمل می کند .

در حالی که بسیاری از افراد به تنهایی دوچرخه سواری می کنند ، شما باید برای احتیاط و دوری از محیط زندگی خود اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید . اگر قصد سفرهای انفرادی را دارید ، تنظیمات سمعک شما از اهمیت بیشتری برخوردار است ، زیرا کسی در آنجا نخواهد بود تا از طریق نشانه ها به شما هشدار دهد .

از دوچرخه سواری به تنهایی خودداری کنید . دوچرخه سواری با دوستان بدون توجه به میزان شنیدن شما همیشه ایمن تر است .

مزایای دوچرخه سواری در گروه ها

حتی افرادی که سمعک ندارند ، هر زمان که می توانند ، دوچرخه سواری را در گروه انتخاب میکنند . مزیت همراهی با دیگران ، ایمنی سفر شما را نیز بهبود می بخشد . این شبیه مسافرت در گروهایی چند نفره است و هر چه تعداد شما بیشتر باشد ، ایمن تر خواهید بود .

هنگام دوچرخه سواری به صورت گروهی ، می توانید نشانه هایی ایجاد کنید تا در مورد ترافیک و سایر خطرات به یکدیگر هشدار دهید . به این صورت که چندین نفر مراقب اتومبیل و موتورسیکلت باشند، حداقل یک نفر متوجه وسایل نقلیه در حال روبرو شدن می شود .

دوچرخه سواری به صورت گروهی همچنین باعث افزایش آگاهی رانندگان اطراف شما می شود . در حالی که ممکن است یک راننده از یک دوچرخه سوار تنها چشم پوشی کند ، آن ها مجبورند محدوده حرکت بیشتری را برای یک گروه فراهم کنند .

اگر دوستان یا اعضای خانواده ای برای دوچرخه سواری ندارید ، سعی کنید به یک گروه دوچرخه سواری در منطقه خود بپیوندید . حتی اگر خجالتی یا کم تجربه باشید ، اکثر گروه ها از پذیرفتن اعضای جدید خوشحال می شوند . آن ها می توانند به شما نشانگر بدهند و به شما کمک می کنند یاد بگیرید چگونه با خیال راحت و کارآمد دوچرخه سواری کنید . مهم نیست که شما کی هستید ، همیشه خوب است کسی پشت شما را نگاه کند .

برای خرید سمعک می توانید از سایت ما دیدن کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در ایام نوروز و تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...