تکنولوژی سمعک هوشمند چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

درمان افسردگی کودکان با بازی
درمان افسردگی کودکان با بازی چگونه است؟
2 آذر 1401
تفاوت اختلال نقص توجه و بیش فعالی
تفاوت اختلال کمبود توجه و اختلال بیش فعالی چیست؟
2 آذر 1401

تکنولوژی سمعک هوشمند چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

ساختار سمعک هوشمند چیست؟

سمعک‌ها نیز مانند هر ابزار و هر چیز دیگری با پیشرفت تکنولوژی به تکامل خود ادامه می‌دهند. سمعک‌های امروزی که اغلب به آنها سمعک‌های هوشمند نیز گفته می‌شود؛ قادر هستند با موقعیت‌های مختلف گوش بدون دخالت کاربر سازگار شوند. در این مقاله سعی کردیم به بررسی کامل تکنولوژی سمعک هوشمند بپردازیم و ببینیم که سمعک‌ «هوشمند» چیست و چگونه به مردم کمک می‌کند هر روز بهتر بشنوند!

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک هوشمند محبوب‌ترین و موثرترین گزینه درمانی برای درجات مختلف کم شنوایی است. عملکرد خودکار در سمعک هوشمند به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی با محیط تعامل داشته باشند. همچنین سمعک هوشمند به طور مرتب الگوریتم‌های دستگاه نویز را مرتب می‌کند و صدای مورد نظر را در زمان واقعی افزایش می‌دهد.

سمعک هوشمند برای بهتر شنیدن

در جامعه امروزی که همه چیز مبتنی به ارتباطات است، شما باید همه‌ی صداها را به شکل ایمن و بدون نویز بشنوید. با استفاده از سمعک‌های هوشمند شما می‌توانید صداهای محیط را به خوبی بشنوید و همه دستگاه‌های خود را همگام‌سازی کنید و بین منابع صوتی به راحتی و بدون به خطر انداختن کیفیت صدا حرکت کنید.

ویژگی‌های سمعک هوشمند

چند ویژگی‌ در مورد سمعک هوشمند وجود دارد که آن را از دیگر سمعک‌ها متمایز می‌سازد. ویژگی‌های سمعک هوشمند عبارتند از:

۱.بسیار هوشمند هستند

از نظر بالینی ثابت شده است سمعک‌های هوشمند تنها سمعک‌هایی هستند که در محیط‌هایی مانند رستوران‌های شلوغ یا مهمانی‌ها شنوایی بهتری را نسبت به زمان عادی ارائه می‌کنند.

۲.قابلیت سازگاری دارند

چه در حال رانندگی با ماشین باشید، چه در یک کنسرت یا رستوران؛ فرقی نمی‌کند سمعک هوشمند قادر است به شکل خودکار آن محیط را شناسایی کند و با آن سازگار شود. بنابراین سمعک‌های هوشمند نیازی به تنظیمات دستی ندارند.

جهت خرید سمعک هوشمند با طنین سمعک تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: ٢ -٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

۳.قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف را دارند

سمعک‌های هوشمند به دستگاه‌های i0S و Android متصل می‌شوند و قابلیت تبدیل شدن به هدست شخصی با کیفیت بالا را دارند. با استفاده از سمعک‌های هوشمند می‌توانید در تمام طول روز بدن نگرانی در مورد عمر باتری از شنیدن صداها لذت ببرید. همچنین با استفاده از فناوری بلوتوث، سمعک‌های هوشمند می‌توانند به دستگاه‌های مختلفی مانند تلویزیون، تلفن‌های هوشمند، زنگ در، هشدار دود و غیره متصل شوند. در نتیجه، سمعک‌ها اساساً به هدست‌هایی با کیفیت بالا تبدیل می‌شوند که تماس تلفنی، تماشای تلویزیون یا پخش موسیقی را به یک تجربه گوش دادن یکپارچه تبدیل می‌کنند .

۴.قابلیت خود تنظیمی دارند

هدف سمعک هوشمند این است که با برداشتن سیم‌ها و سایر اتصالات فیزیکی، فرآیند شنیدن را تا حد امکان طبیعی سازند. اکثر سمعک‌های هوشمند به شما امکان می‌دهند تا در صورت نیاز تنظیمات دستی را انجام دهید، اما دستگاه‌های هوشمند به مرور زمان ترجیحات گوش دادن شما را یاد می‌گیرند و به صورت خودکار تنظیمات را شروع می‌کنند .این بدان معناست که می‌توانید صبح‌ها سمعک خود را بپوشید و دیگر مجبور نیستید تا زمانی که سمعک را برمی‌دارید، دوباره آن را لمس کنید.

۵.تعاملی هستند

می‌توانید سمعک‌های هوشمند را به‌صورت بی‌سیم از طریق برنامه‌های گوشی هوشمند کنترل کنید تا صدا، برنامه و حتی سایر تنظیمات پیشرفته مانند فوکوس میکروفون را تنظیم کنید. اگر تنظیماتی را که سمعک به طور خودکار انتخاب می‌کند دوست ندارید، تغییراتی را که ترجیح می‌دهید انجام دهید تا دستگاه‌ها نحوه پاسخگویی در موقعیت‌های شنیداری مشابه را به خاطر بسپارند.

۶.قابلیت بهبود شنوایی را دارند

مهمترین کار سمعک بهبود شنوایی شماست. به عبارت دیگر، اینکه آیا سمعک‌های هوشمند می‌توانند به آیفون شما متصل شوند یا نه، نباید عامل اصلی تصمیم گیری شما هنگام خرید سمعک باشد. درعوض، برای خرید سعمک باید با یک متخصص شنوایی صحبت کنید و سمعکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد، کیفیت صدای عالی داشته باشد و به شما کمک کند در محیط‌های مختلف بهتر بشنوید .

چرا باید سمعک هوشمند را انتخاب کنیم؟

سمعک راه طولانی را پیموده است و مدل‌های امروزی آن مملو از ویژگی‌های پیشرفته‌ای هستند که پوشیدن آن‌ها را راحت‌تر می‌کند! سمعک از نظر طراحی و قابلیت استفاده بسیار پیشرفت کرده است. همان طور که گفتیم سمعک‌های هوشمند محبوب ترین و موثرترین گزینه درمانی برای هر نوع کم شنوایی هستند زیرا عملکرد خودکار دارند.

با سمعک‌های دیجیتال، می‌توانید به راحتی همه دستگاه‌های خود را (چه گوشی هوشمند، تبلت یا حتی تلویزیون هوشمندتان ) همگام‌سازی کنید و بین منابع صوتی به راحتی و بدون به خطر انداختن کیفیت صدا حرکت کنید. بعلاوه، طراحی سمعک شیک‌تر و مدرن‌تر شده است، بنابراین لازم نیست در مورد مدل‌های قدیمی و معایب آن نگران باشید. شما می‌توانید با تکنولوژی رو به جلو حرکت کنید و بهتر از همیشه بشنوید!

با اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند تجربه شنیداری منحصر به فردی داشته باشید

بخشی از چیزی که اتصال بی سیم سمعک هوشمند را بسیار باورنکردنی می‌کند، سهولت استفاده از آن است که همراه با سمعک پیشرفته ارائه می‌شود. در بیشتر موارد، می‌توانید برنامه‌ای را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید که به شما امکان می‌دهد صدا را تنظیم کنید یا تنظیمات سمعک خود را تغییر دهید. می‌توانید بسته به محیطی که در آن هستید، تجربه شنیداری سفارشی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنید و همه این‌ها با لمس ساده صفحه‌نمایش گوشی‌تان امکان پذیر است.

قابلیت‌های بی سیم با بلوتوث سمعک هوشمند

ویژگی‌های بی‌سیم سمعک هوشمند برای بهبود توانایی شنوایی شما و سهولت برقراری ارتباط با دیگران کار می‌کنند. بسیاری از سمعک‌ها می توانند از طریق فناوری بلوتوث به تلفن شما متصل شوند تا مکالمات واضحی در در هنگام مکالمه داشته باشید. اینکار باعث می‌شود بازخورد بهتری داشته باشید و نیازی نیست از مردم درخواست خود دوباره حرفهای خود را تکرار کنند. سایر فعالیت‌های صوتی مانند لذت بردن از پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی، گوش دادن به موسیقی و موارد دیگر نیز می‌توانند مستقیماً در دستگاه‌ هوشمند شما پخش شوند و این موضوع به شما اجازه می‌دهد که یک بار دیگر از سرگرمی‌های مورد علاقه خود لذت ببرید.

هزینه سمعک هوشمند

قیمت سمعک هوشمند بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. بنابراین هزینه سمعک می‌تواند متغیر باشد. معیارهایی که می‌توانند بر قیمت سمعک تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • سطح فناوری
 • امکانات
 • سبک سمعک
 • اندازه

برای خرید سمعک نمی‌توان یک گزینه واحد را به همه پیشنهاد داد. بنابراین تعیین هزینه ثابتی که برای همه صدق می‌کند کار آسانی نیست، زیرا خرید سمعکی که بتواند نیازهای شما را برطرف کند بسیار مهم است. همچنین قابلیت استفاده و ویژگی‌های سعمک نیز در قیمت آن تأثیر دارند. این ویژگی‌ها کمک می‌کنند بتوانید بیشترین سود شخصی را از سرمایه گذاری و خرید سمعک ببرید. سمعک می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد، اگر گزینه‌ای را انتخاب کنید که در دراز مدت بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

جهت خرید سمعک هوشمند با طنین سمعک تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: ٢ -٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

کدام سمعک برای شما مناسب است؟

با فهرستی از سمعک‌های مختلف که این روزها در حال افزایش است، انتخاب بهترین سمعک برای برطرف کردن نیازهای شما می‌تواند دلهره آور به نظر برسد. عوامل بسیاری وجود دارند که متناسب با آن می‌توانید بهترین مدل سمعک را انتخاب کنید؛ از جمله توانایی شنوایی منحصر به فرد، الزامات سبک زندگی، بودجه، و ترجیحات برای ویژگی‌های خاص و سبک های سمعک. در این مورد می‌توانید روی کمک مشاوران و متخصصان ما حساب کنید زیرا آنها در پیدا کردن سمعک متناسب با نیازهای شما متخصص هستند.

اولین قدم برای یافتن سمعک مناسب برای شما با ارزیابی شنوایی همراه است که این امکان را می‌دهد دقیقاً مشخص شود که کدام ویژگی سمعک برای شما بهترین کارایی را دارد. بنابراین اگر مشخص شد که به سمعک نیاز دارید، متخصصان ما همه گزینه‌های موجود را با شما در میان خواهند گذشت تا بتوانید بهترین سمعک را انتخاب کنید.

سمعک هوشمند چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

 • سمعک هوشمند مانند یک شنوایی سنج شخصی برای شما عمل می‌کند
 • از طریق بلوتوث به گوشی یا تبلت متصل می‌شود
 • این سمعک تست شنوایی سفارشی را انجام می‌دهد
 • با یک لمس می‌توانید سمعک هوشمند را متناسب با کم شنوای‌تان تنظیم کنید
 • تنظیمات برگزیده شنوایی خودتان را می‌توانید با استفاده از برنامه دستگاه هوشمندتان شخصی سازی کنید
 • برای تهیه سمعک هوشمند نیازی به مراجعه به شنوایی سنج نیست و این موضوع باعث صرفه جویی در هزینه‌های شما می‌شود. زیرا سمعک هوشمند به طور خودکار تست شنوایی را برای شما در هر مکان و هر زمان انجام می‌دهد
 • سمعک هوشمند قادر است نیازهای شنوایی هر دو گوش را به شکل سفارشی تنظیم کند
 • فقط به این دلیل که نیاز شنوایی شما تغییر می‌کند، نیازی به تعویض سمعک هوشمند نیست. به سادگی می‌توانید تست شنوایی را دوباره اجرا کنید و سمعک کنترل شده با اپلیکیشن شما مطابق با نیازهای شنوایی فعلی شما دوباره سفارشی سازی می‌شود.

سمعک بلوتوث چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

 • به مکالمه، تماس تلفنی، تماشای تلویزیون و موارد دیگر کمک می‌کند!
 • از طریق اتصال بلوتوث به تلفن، تلویزیون، تبلت یا لپ تاپ خود متصل شوید. با آیفون، اندروید یا هر دستگاه دیگری که با بلوتوث کار می‌کند می‌توانید با سمعک هوشمند کار کنید.
 • هنگامی که تماس تلفنی برقرار می‌کنید یا دستگاه در حال پخش صدا است، سمعک هوشمند به‌طور خودکار به حالت بلوتوث می‌رود.
 • از صدای پخش دیجیتال بدون نویز پس زمینه لذت ببرید.
 • هنگامی که صدایی از دستگاه‌های دیگر پخش نمی‌شود، سمعک هوشمند به طور خودکار به حالت سمعک بر می‌گردد.
 • سمعک هوشمند راه حل همه کاره برای نیازهای شنوایی روزمره شما است.

سخن آخر

همان طور که دیدید خرید سمعک هوشمند بهترین راه برای درمان مشکل کم شنوایی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سمعک‌های هوشمند و نحوه استفاده از آن‌ها در زندگی، می‌توانید همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید اطلاعات موجود در مورد سمعک را در وب سایت ما بررسی کنید. هدف ما این است که دوباره شما را با دنیا وصل کنیم و روز به روز شنوایی واضح را به شما ارائه کنیم. برای تعمیر سمعک یا هر سوال دیگری در مورد سمعک همین الان با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...