راهنمای انتخاب صحیح سمعک
راهنمای انتخاب صحیح سمعک
6 آبان 1399
دوچرخه سواری ایمن با سمعک
دوچرخه سواری ایمن با سمعک
6 آبان 1399

تاریخچه سمعک ، چه کسی سمعک را اختراع کرد؟

تاریخچه سمعک

تاریخچه سمعک سابقه طولانی دارد و قدمت آن به بیش از 100 سال می رسد . انسان ها از زمان حضور در زمین ، گوش و احساس شنوایی داشته اند . با وجود این ، ما هنوز درمورد نحوه کارکرد گوش و نحوه کنار آمدن با مشکل کم شنوایی در حال یادگیری هستیم . فناوری دیجیتال زمینه شنوایی شناسی را بشدت تغییر داده است و به ما امکان می دهد کاهش شنوایی افراد را بیش از حد آنچه قبلاً ممکن می دانستیم ، برطرف کنیم . با این حال ، تولیدکنندگان سمعک هنوز در حال استفاده از آنچه که دارند ، هستند و مطالعات برای بهبود درک ما از گوش و مغز ما ادامه دارد .

ما می توانیم از گذشته خود بیاموزیم و ردیابی نسب سمعک ها می تواند به ما ایده هایی در مورد بهبود آن ها بدهد . باور کنید یا نه ، تاریخچه سمعک ها یک موضوع غنی است و چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد چگونگی استفاده نسل های قبلی از مفهوم شاخ های سمعک و برق گرفتن آن در موارد جدید وجود دارد .

چه موقع سمعک اختراع شد؟

این امر تا حد زیادی به نوع سمعک شما بستگی دارد . سمعک اصطلاحی گسترده است که می تواند شامل انواع چیزهایی باشد که برای تقویت شنوایی استفاده می شود ، اما اخیراً توضیحاتی در مورد دستگاه خاصی داده شده است که در گوش برای نفی کاهش شنوایی استفاده می شود . با استفاده از تعریف گسترده ، اولین سمعک از شاخ حیوانات ساخته شد . با این حال ، سمعک ها همانطور که امروزه می شناسیم دستخوش تغییرات زیادی شده اند .

تاریخچه سمعک ها

شاخ های سمعک اولین موردی است که افراد اثرات کم شنوایی را اصلاح می کنند . در حالی که آنها نمی توانستند به کسانی که کم شنوایی عمیق یا عصبی دارند کمک کنند ، آن ها صداها را به گوش منتقل می کردند و کسانی را که کم شنوایی متوسط ​​داشتند کمک می کردند . این شاخ ها معمولاً از حیوانات تهیه می شدند و برای استفاده آسان می توانستند آن ها را روی کمربند یا گردنبند حمل کنند . هرچه زمان می گذشت ، این شاخ ها جایگزین شده و به شیپور شنوایی فلزی تبدیل می شدند . تا زمان استفاده از برق ، این تنها شکل سمعک ما بود .

با اختراع تلفن ، سمعک های الکتریکی نیز به واقعیت تبدیل شدند . کسانی که کم شنوایی دارند گفتگوهای بهتری با تلفن را گزارش می کنند ، توماس ادیسون این موضوع را یادداشت کرد ، زیرا خودش دچار کم شنوایی شده بود . او با استفاده از یافته ها و مهارت های اختراعی خود ، یک فرستنده کربن ایجاد کرد ، که پایه ای برای آینده سمعک های کربن است .

با این حال ، او تنها کسی نبود که به سمعک برقی فکر می کرد . در سال 1911 ، Esha-Phonophor توسط لوئیس وبر ایجاد شد . در حالی که این هدیه برای یک دوست در نظر گرفته شده بود ، این طرح سمعک رواج پیدا کرد و منجر به ایجاد شرکت سمعک زیمنس شد . آن ها در ادامه با بهبود طرح های خود به نام شناخته شده ای در ساخت سمعک تبدیل شدند .

انواع بعدی سمعک ها لوله های خلا vac بود که مفهوم سمعک را بیش از پیش بهبود بخشید . با این حال ، این سمعک ها بزرگ بودند . در حالی که پیشرفت در فناوری باعث می شد تا این قطعات در یک جعبه کوچک جمع شوند ، استفاده از این سمعک ها همچنان آزار دهنده است . در حالی که برخی از اولین سمعک های قابل حمل ایجاد شده بودند ، آن ها به بسته های بزرگ باتری احتیاج داشتند و باتری ها دوام زیادی نداشتند .

قبل از شروع استفاده از سمعک های دیجیتال ، ترانزیستورها مسیر سمعک های پیچیده تری را هموار کردند . این فناوری اجازه می داد تا سمعک ها حتی کوچکتر شوند . این یک پیشرفت کاملاً محبوب بود که باعث افزایش فروش سمعک شد و علاقه بیشتری به ایجاد دستگاه های شنوایی پیشرفته تر ایجاد کرد و تاریخچه سمعک ها را نیز متحول کرد .

انتقال از آنالوگ به دیجیتال

با تبدیل سیلیکون به ماده اصلی ترانزیستور ، سمعک ها کوچکتر و انعطاف پذیرتر می شوند . در سال 1996 ، سمعک ها به شکل نهایی خود پیشرفت کردند یعنی شکل دیجیتال . این سمعک های دیجیتالی قبلاً شبیه هیچ چیز دیگری نبودند و با گذشت زمان ویژگی هایی به آن افزودند .

برای اطلاع از قیمت سمعک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...