بهترین سمعک گوش را بشناسیم + قیمت سمعک زیمنس، ویدکس، اتیکن، فوناک

همان گونه که در نوشته انواع سمعک گفتیم، قیمت سمعک رابطه مستقیم با نوع تکنولوژی بکار رفته در آن سمعک و نوع برند هر سمعک دارد. در این نوشته می کوشیم تا قیمت هر نوع را با توجه به برند آن یادآور شویم. در ادامه مطلب، بهترین سمعک گوش با قیمت آن که در ایران دارای برندهای مختلف و نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش میباشند،معرفی می شوند.

 نکته حائز اهمیت دیگر این جاست که ما تاکید داریم که مراجعین محترم، در مورد قیمت سمعک برای راحتی در استفاده از آن به ارزان ترین سمعک تاکید نداشته باشند. چرا که هرچه تکنولوژيی سمعک و کیفیت اولیه آن پیشرفته تر باشد، راحتی استفاده از آن و هزینه تعمیرات سمعک در آینده به مراتب کم تر خواهد بود. هم چنین بهتر است که در انتخاب سمعک خیلی روی برند تعصب نداشته باشید.

(مثلا برخی مدام روی استفاده از سمعک زیمنس تاکید می کنند و از سوی دیگر گله می‌کنند که چرا قیمت سمعک زیمنس آلمان بالاست.) سعی کنید که این مطلب را بخوانید و با برندهای مختلف به صورت کاملا بی طرفانه آشنا شوید. نکته دیگر آن‌ که در حال حاضر متاسفانه قیمت سمعک در ایران بدلیل تحریم های ظالمانه نسبتا بالا بوده و به همین دلیل سمعک های چینی یک بار مصرفی وارد بازار شده اند که متاسفانه بیشتر از یک ماه کار نمی کنند.

طنین سمعک با پشتوان ای بالغ بر نیم قرن تجربه از ارائه هرگونه سمعک بی کیفیت به شما عزیزان معذور بوده و کلیه برندهای یاد شده در این نوشتار، (بهترین سمعک گوش و قیمت آن ها نیز قیمت سمعک خوب ) می باشند که خودتان می توانید در اینترنت راجع به این برندها به انگلیسی تحقیق نمایید.

نکته مهم: اگر هر دو گوش شما ضعیف بوده و قصد خرید سمعک را دارید، به شما اکیدا توصیه می شود که سمعک را برای هر دو گوش خود تهیه نمایید. برای اطلاعات بیش تر در این باره نوشته شنوایی دوگوشی را مطالعه فرمایید. بنابراین می بایست قیمت سمعک را برای هر دو گوش در نظر بگیرید. (یعنی در دو ضرب کنید.)

چرا بهتر است برای هر دو گوش سمعک تهیه کنم؟

سوال اولیه: بهترین سمعک گوش یا بهترین مارک سمعک کدام است؟

متاسفانه چندی است که برخی در اینترنت شروع به مقایسه برندهای سمعک با یکدیگر نموده اند. ما با بیش از 25 سال سابقه در امر شنوایی سنجی و آشنایی با تکنولوژی تمامی برندهای سمعک بایستی بگوییم که چنین مقایسه ای از اساس غلط است.

تمامی برندهای سمعکی که در زیر آمده بسیار عالی و قدرتمند بوده و همه آن ها دارای خدمات پس از فروش و گارانتی می باشند. لذا این سوال که مثلا «سمعک زیمنس بهتر است یا سمعک اتیکن ؟» از اساس اشتباه است! تمامی این برندها در امر تولید سمعک بسیار قدرتمند بوده و دارای بخش های تحقیق و توسعه R&D می باشند. (به عبارت دیگر تمامی این برندها غول های قدرتمند صنعت سمعک هستند که با هم رقابت تنگاتنگی دارند.)

به همین دلیل گفته می شود که انتخاب برند امری سلیقه‌ای است. مثلا عده ای از گذشته برند زیمنس را به دلیل اینکه با لوازم خانگی زیمنس آشنایی بیشتری داشته‌اند را بهترین سمعک گوش می‌دانند. اما اصلا نمی توان گفت که مثلا زیمنس بهتر است.

مثلا برخی کلا به دنبال سمعک کاشتنی هستند در حالی که بسیاری دیگر بر این باورند که استفاده از این مدل سمعک ها اشتباه است. یا مثلا بسته به سلیقه کلا برخی سمعک عینکی را ترجیح می دهند.

نکته: علی رغم این توضیحات متاسفانه برخی روی برند سمعک بسیار تعصب دارند. این نکته را در بالا ذکر نمودیم که بدانید برندهای زیر هیچ کدام بر دیگری برتری خاصی ندارند!

تمامی برندهای عرضه شده در طنین سعمک بهترین سمعک گوش و معتبر و دارای گارانتی بوده و پس از خرید سمعک از ما، شما برای اطمینان بیش تر، کارت طلایی طنین سمعک را دریافت خواهید کرد. مزایای داشتن این کارت در پایان همین نوشته آورده شده است.

تجربه طولانی ما در امر فروش سمعک نشان می دهد که موفق ترین افراد در خرید سمعک کسانی بوده اند که روی ویژگی های سمعک تاکید داشته اند نه بر روی برند آن ها. به همین جهت ابتدا شما بایستی متن زیر را بخوانید و به صورت کلی با نام برندها و قیمت آن ها آشنا شوید.

در پایان همین نوشته معرفی برندها، بخشی به نام تکنولوژی و امکانات سمعک وجود دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر در خرید بهترین سمعک گوش حساس هستید، در این بخش ببینید که به کدام امکانات و تکنولوژی ها نیاز دارید و آن ها را روی یک کاغذ یادداشت کرده و در مراجعه به ما همراه خود داشته باشید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

بهترین سمعک گوش زیمنس آلمان SIEMENS

قیمت بهترین سمعک گوش زیمنس SIEMENS

قیمت سمعک زیمنس SIEMENS

اگر از شما بپرسند که مخترع خودرو کیست؟ احتمالا می‌گویید: «کارل بنز» امروزه خودروهای بنز در سراسر دنیا شناخته شده هستند و در همه کشورها اعتبار فوق العاده‌ای نیز دارند. در مورد بهترین سمعک گوش، سمعک زیمنس آلمان نیز چنین ماجرایی صادق است. شواهد گواه بر این است که اولین سمعک، در سال 1878 با توسعه رسیور تلفنی اختراع شد. مخترع این سمعک شخصی بود به نام ورنر ورن زیمنس (Werner Von Siemens). در سال 1913 زیمنس آغازگر اولین خط تولید سمعک شد. جالب است بدانید که برند زمینس هم مانند برند بنز متعلق به کشور آلمان است.

همان گونه که گفتیم، تمامی برندهایی که در این جا می آوریم معتبر بوده و رقابت تنگاتنگی دارند. با این حال به جرئت می توان گفت که سمعک زیمنس به دلیل سابقه بیش از 130 ساله خود، معروف ترین و شناخته شده‌ترین سمعک در جهان محسوب می‌شود.

شاید بتوان گفت که علت محبوبیت فوق العاده سمعک زیمنس ناشی از دو ویژگی فوق العاده آن است. اولین ویژگی، پایبندی شدید به تعهدات و تلاش صادقانه برای بهبود سطح شنوایی است.

دومین ویژگی برند زیمنس نیز استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در سمعک است. زیمنس به این سو گرایش دارد که سال به سال، کیفیت محصول خود را بالاتر ببرد. به عنوان مثال موارد زیر را می توان دید:

  • در سال 2010 زیمنس از نسل جدید سمعک ها با یک تکنولوژی به نام BestSound Technology رونمایی کرد.
  • در سال 2014 زمنیس با نسل جدید BestSound Technology، یک فناری جدید به نام binax را در سمعک ها معرفی کرد و سمعک ها را آپیدیت به روزرسانی نمود.

همان گونه که مشاهده می کنید، بهترین سمعک گوش زیمنس سال به سال در حال استفاده از تکنولوژی روز دنیا بوده و به همین دلیل است که این نوع سمعک محبوبیت فراوانی دارد.

نکته ای درباره سمعک زیمنس: اگر چه شرکت زیمنس در حقیقت قدیمی ترین شرکت تولیدکننده سمعک می باشد، اما این شرکت در نهایت پس از سال ها نوآوری در سال 2015 واحد تولید سمعک خود را به شرکت سیوانتوس (Sivantos) واگذار نموده است که مقر اصلی آن در اروپا و کارخانه تولید محصولات آن در کشور سنگاپور تحت لیسانس کامل می‌باشد. در حال حاضر، برند زیمنس در زمینه تولید سمعک با نام سمعک سیگنیا (Signia) عرضه می‌گردد.

حتما بخوانید» همه چیز در مورد سمعک سیگنیا

قیمت سمعک زیمنس | سیگنیا

قیمت سمعک زیمنس از حدود 2 میلیون تومان شروع و تا حدود 13.8 میلیون تومان در حالت بسیار پیشرفته متغیر است.

نکته: اگر شما نیز علاقه مند به سمعک زیمنس هستید، لازم است با یکی از بهترین مدل های زیمنس که استفاده از آن در ایران نیز بسیار محبوب شده است آشنا شوید. برای این منظور روی لینک سمعک زیمنس اوریون 2 کلیک بفرمایید.

بهترین سمعک گوش ویدکس WIDEX

قیمت سمعک ویدکس WIDEX

تاریخچه شرکت سمعک ویدکس به سال 1956 باز می گردد. این شرکت به همت آقایان توفهلم و وسترمن در کشور دانمارک تاسیس گردید. بهترین سمعک گوش ویدکس نیز در سراسر دنیا بسیار شناخته شده است. این سمعک در حال حاضر در بیش از 150 کشور دارای نمایندگی توزیع محصولات و همچنین خدمات پس از فروش می‌باشد.

علاوه بر آن، این کمپانی عظیم با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تولید و عرضه سمعک، از پیشگامات طراحی و تولید جدیدترین سمعک های هوشمند دیجیتال روز دنیا است.

بسیاری سمعک های اخیر این کمپانی به صورت هوشمند و مجهز به تکنولوژی وایرلس بوده و از این رو محبوبیت فراوانی دارد.

این سمعک نیز برای تکنولوژی روز دنیا اهمیت فوق العاده ای قائل است.در سال 2015 ، ویدکس موفق شد یکه نسل متفاوتی از سمعک های فراهوشمند را به بازار عرضه نماید.

ویدکس مدعی است که یک تکنولوژی انحصاری منحصر به خود به نام Universal program Sound class technology را داراست.

قیمت بهترین سمعک گوش ویدکس

قیمت سمعک ویدکس نیز از حدود 2،500،000 تومان شروع و تا 12،800،000 میلیون تومان متغیر است.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

بهترین سمعک گوش اتیکن OTICON

قیمت سمعک اتیکن OTICON

قیمت سمعک اتیکن OTICON

تاریخچه سمعک اتیکن به سال 1904 باز می گردد. این شرکت توسط Hans Demant تاسیس گردید. این سمعک در دهه های 60 و 70 میلادی به عنوان شرکت پیشرو در صنعت سمعک و وسایل کمک شنوایی شناخته شد.

این کمپانی یک شعار ساده و بسیار جالب دارد که هر خریدار سمعک، با شنیدن آن به سوی این کمپانی جلب می گردد. این شعار همیشه زیر برند اتیکن نقش بسته است:

«PEOPLE FIRST»

معادل آن به فارسی می شود: «اول مردم» یا «اول کاربر»

به عبارتی این کمپانی بر این عقیده است که طراحی و ساخت بهترین سمعک گوش ، به چیزی فراتر و عالی تر از تکنولوژی و ادیولوژی نیاز دارد. مثلا فرض ممکن است که یک تکنولوژی روی سمعک ایجاد شود و این تکنولوژی هزینه سمعک را بالا ببرد. اما هنگامی که از کاربر سمعک می پرسیم با این تکنولوژی راحت هستی؟ در پاسخ می گوید: «نه این تکنولوژی برای من هیچ فرقی ندارد.» یا مثلا : «این تکنولوژی جدید هم گران تر است و اصلا هم با آن راحت نیستم و احساس بدی دارم»

کمپانی اتیکن بر این عقیده است که مهم ترین نکته، عقیده مردم و کاربران سمعک است.

البته در کنار این مورد باید بگوییم که این کمپانی نه تنها با تکنولوژی ها بیگانه نیست بلکه خود اولین سمعک اتوماتیک را در سال 1991 به دنیا عرضه نمود. در کنار همه این ها، کمپانی اتیکن معرفی تکنولوژی پیشرفته دیجیتالی و هوش مصنوعی را انجام داد. این کمپانی دارای مراکز تحقیقاتی پیشرفته برای ایجاد نوآوری در سیستم شنوایی در کشور دانمارک می باشد.

به دلیل این که این کمپانی به راحتی کاربر و تکنولوژی روز دنیا (یعنی تکنولوژی مفید که کاربر با آن احساس بهتری بکند نه هر نوع تکنولوژی) جزء بهترین برندهای روز دنیا محسوب می شود.

قیمت سمعک اتیکن

قیمت سمعک اتیکن نیز از حدود 2،800،000 تومان شروع شده و تا18/5 میلیون تومان متغیر است.

حتما بخوانید» قیمت قالب سمعک

بهترین سمعک گوش فوناک PHONAK

قیمت سمعک فوناک PHONAK

قیمت سمعک فوناک PHONAK

سمعک فوناک یکی از شناخته شده ترین سمعک های دنیا است که تاریخچه ساخت آن به سال 1947 و کشور سوئیس باز می گردد. در ابتدا نام کمپانی elektroakustikr fur AG بود اما در نهایت به  نام phonak AG تغییر یافت.

در حال حاضر در میان متخصصین عمل شنوایی، فوناک نامی شناخته شده است. بهترین سمعک گوش فوناک در سالیان دراز فعالیت خود همواره به نیازهای افراد کم شنوا حساسیت بسیاری نشان داده است.

این شرکت از دانشمندان و نخبگان شنوایی شناسی برتر دنیا در کادر خود استفاده کرده و به همین دلیل برندی رو به رشد تلقی می گردد.

این سمعک مانند سمعک اتیکن، شعاری زیبا را در کنار برند خود دارد:

«LIFE IS ON»

به معنای

«زندگی جاری است»

نکته دیگر درباره سمعک فوناک، بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا است. به عنوان مثال این سمعک در سال 2010 از یک تکنولوژی جدید به نام Spice+ شروع به بهره برداری کرد که هماهنگی و هارمونی فوق العاده ای داشت. کاربران می گفتند که با استفاده از سمعک های مجهز به این تکنولوژی در محیط های پر سر و صدا بسیار راحت هستند.

اما این کمپانی نیز لحظه به لحظه راه تحقیق و توسعه را پیش گرفته و آن را ادامه می دهد. مثلا در اواخر سال 2013 سیستم پردازشی خود را متحول کرد و محصولات جدیدی به نام Phonak Quest رونه بازار ساخت.

این روند استفاده از تکنولوژی به قدری برای فوناک اهمیت داشت که در اوایل سال 2015 از یک تکنولوژی جدید به نام Venture رونمایی کرد.

برند فوناک از جمله برندهایی است که لحظه به لحظه در حال ارائه تکنولوژی روز دنیا به کاربران خود در کشورهای مختلف است.

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک نیز از حدود 2،600،000 تومان شروع شده و تا 14.5 میلیون تومان متغیر است.

بهترین سمعک گوش یونیترون Unitron

قیمت سمعک یونیترون Unitron

قیمت سمعک یونیترون Unitron

کمپانی سمعک یونیترون کانادا با هدف ارتقا کیفیت زندگی برای افراد کم شنوا، در سال ۱۹۶۴ فعالیت خود را در زمینه ی ارائه‌ی بهترین سمعک گوش با کیفیت آغاز نمود سمعک یونیترون یکی از موفق ترین کمپانی های تولید کننده ملزومات شنوایی در سطح جهان می باشد .

سمعک یونیترون در ۲۰ کشور جهان دارای نمایندگی می باشد که انواع خدمات از قبیل فروش و تعمیرات و خدمات پس از فروش انواع سمعک را بر عهده دارند.

انواع محصولات سمعک یونیترون به بیش از ۴۵ کشور جهان عرضه می شود و تمامی سمعک‌های این کمپانی بر طبق استاندارد‌های ساخت سمعک و بررسی‌های مداوم توسط متخصصین در این زمینه ساخته  و تولید می‌شوند . نکته‌ی قابل توجه این است که تمامی تولیدات کمپانی سمعک یونیترون علاوه بر تست صحت محصول در آزمایشگاه توسط افراد کم شنوا نیز تست می گردد، در واقع توسط بیماران تست شده و در صورت مناسب بودن و رضایت و عملکرد درست به بازار جهانی عرضه می شوند.

قیمت سمعک یونیترون

قیمت سمعک یونیترون نیز از حدود 2،300،000 تومان آغاز شده و تا سقف 12/5 میلیون تومان متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نوشته سمعك unitron را ملاحظه بفرمایید.

لیست قیمت سمعک یونیترون

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید بهترین سمعک گوش هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

بهترین سمعک گوش استارکی Starkey

سمعک استارکی Starkey

سمعک استارکی Starkey

استارکی، برند سمعکی بسیار معروف و خوش آوازه از کشور آمریکا است. تاریخچه ساخت این نوع سمعک، به سال 1967 باز می گردد. در این سال، استارکی آمریکا کار با با تعمیرات سمعک شروع کرد، اما با پیشرفت چشم گیری تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین کمپانی های سمعک دنیا شد و به شکل امروزی درآمد. برخی این سمعک را قویترین سمعک دنیا می دانند.

این شرکت از همان سال 1967 در شروع کار خود، سمعک را با دوره آزمایش 90 روزه و هم چنین گارانتی عرضه نمود. به مرور تیم متخصصان شنوایی نیز به این شرکت پیوستند و متعهد شدند که مناسب ترین راه حال را به جهت فراهم نمودن شنوایی بهتر در راستای ارتقاء ارتباطات اجتماعی افراد ارائه نمایند.

این شرکت آمریکایی و خوش نام سمعک، برای مسائل تحقیق و توسعه و پیشرفت تکنولوژی خود اهمیت ویژه ای قائل بوده و به همین دلیل همیشه تکنولوژی روز دنیا را در سمعک خود ارائه می دهد.

مثلا در اوایل سال 2013، این شرکت سمعک Xino Tinnitus با تکنولوژی Multiflex Tinnitus را برای بیماران مبتلا به وزوز گوش ارائه داد. هم چنین سری سوم سمعک داخل گوشی وایرلس با سیستم عامل BluWave 3.0 را عرضه نمود.

سمعک استارکی و بهترین سمعک گوش

در سال 2014 سمعکی به نام Halo ارائه شد که با گوشی‌های اپل همگام سازی (sync) می شد. این سمعک می تواند به صورت بسیار عالی به محصولات ایفون، ای پد و ای پاد شرکت اپل اتصال یافته و از طریق آن می توانید موسیقی بشنوید و یا از طریق سمعک با تلفن همراه خود مکالمه نمایید.

در سال 2015 استارکی، سمعک هوشمند و وایرلس سری Z را ارائه داد. هم چنین در ژانویه سال 2016 این شرکت با شرکت Bragi همکاری را شروع نموده و اولین هدفون هوشمند جهان به نام Dash را عرضه کرد. در همین سال، چندین سمعک از جمله سمعک وایرلس Halo2 با سازگاری فوق العاده با آیفون ارائه شد.

همان گونه که مشاهده می‌کنید، برند امریکایی سمعک استارکی هر سال در جهت آخرین تکنولوژی ها گام برداشته و این برند سمعک، هر ساله تکنولوژی فوق العاده ای برای ارائه دارد.

قیمت سمعک استارکی

قیمت سمعک استارکی نیز از 2،400،000 تومان تا سقف 16 میلیون تومان تغییر می کند.

بهترین سمعک بلتون Beltone

بهترین سمعک گوش، سمعک بلتون

سمعک بلتون نیز از آن دسته سمعک های خوش نام در صنعت تولید و عرضه سمعک شناخته می شود. این برند، تاریخچه ای دیرینه داشته و گفته می شود که تاسیس کمپانی رسمی آن در ایالات متحده امریکا به سال 1940 باز می گردد.

سمعک بلتون، کمپانی موفق و به روز بود و در سال 2013 در نمایشگاه جهانی EUHA در هانوفر با ارائه تکنولوژی نوین Ear to Ear Communication موفق به دریافت جایزه برترین تکنولوژی روز سمعک دنیا گردید. بسیاری به علت ارائه تکنولوژی شنوایی سه بعدی ارائه شده از سوی این کمپانی، کمپانی بلتون را یکی از بهترین کمپانی های تولید و عرضه سمعک می شمارند.

وضعیت پوشش بیمه ها برای تهیه سمعک

وضعیت پوشش بیمه ها برای خرید سمعک، کاملا بسته به نوع بیمه شما دارد. در هر حال شما ابتدائا می بایست سمعک را از ما خریداری نموده و در مرحله ثانویه برای دریافت هزینه از طریق بیمه خود اقدام فرمایید:

نوع بیمه تعرفه خرید سمعک (تومان)
خدمات درمانی کارکنان دولت (بستگی به نوع قرارداد دارد) حداکثر 882،000
تامین اجتماعی حداکثر 1،260،000
* خدمات درمانی نیروهای مسلح هر گوش 1،000،000 – دو گوش 1،400،000
بیمه پارسیان 700,000
شرکت نفت 1,350,000
بانک ملی 1،500،000 -1،000،000
بیمه آسیا 1,500,000
بیمه میهن 500,000
بیمه پارسیان 700,000
بیمه نظام آسایش (بستگی به نوع قرارداد دارد) 500،000 – 250،000
بیمه ایران (بستگی به نوع قرارداد دارد) 2،000،000 – 600،000
بیمه البرز 700,000
هواپیمایی (بستگی به ایرلاین دارد) حداقل 250،000
بیمه آتیه سازان حافظ بستگی به نوع قرارداد دارد
صدا و سیما هر گوش 900،000
بیمه البرز 700,000
شهرداری هر گوش 900،000
بانک ملت یک گوش 1،800،00 – دو گوش 2،700،000
بانک سپه، تجارت و کشاورزی یک گوش 1،800،00 – دو گوش 3،200،000

* در مورد پرسنل محترم نیروهای مسلح، ارائه فیش حقوقی سرپرست خانوار نیز الزامی می باشد.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

امکانات و تکنولوژی‌های انواع سمعک های امروزی

دانش، روز به روز در حال پیشرفت و تکنولوژی نیز روز به روز در حال گسترش است. این گسترش دانش و تکنولوژی، بر صنعت ساخت سمعک‌ها نیز تاثیرگذار بوده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که برندهای مختلف سمعک در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری داشته اند. به گونه‌ای که شاید دیگر نتوان سمعک‌های امروزی را با سمعک‌های قدیمی مقایسه نمود.

تکنولوژی روز دنیا، سمعک‌ها را به سمت و سوی کوچک شدن، هوشمندی و نیز سهولت استفاده سوق داده است. اگر آشنایان شما در گذشته از سمعک استفاده می کرده اند، احتمالا به خاطر دارید که در آن زمان، افراد از گذاشتن سمعک در جیب خود احساس رضایت نداشتند. اما امروزه با سهولت استفاده از سمعک ها دیگر یک سمعک به قدری کوچک شده است که نزدیکان شخص هم متوجه استفاده او از سمعک نمی گردند. جالب اینجاست که یک پژوهش آماری در سال های اخیر نشان می دهد که امروزه 91% افرادی که از سمعک استفاده می کنند، از آن رضایت کامل دارند. هم چنین 90% این افراد استفاده از سمعک را به افراد خانواده و دوستان به شدت توصیه می کنند.

در این قسمت می‌خواهیم تکنولوژی‌های مختلفی که در سمعک‌های امروزی استفاده می‌شود را برایتان یادآور شویم. بهتر است که در حین خرید سمعک چک کنید که سمعک مورد نظر شما، این تکنولوژی ها را داشته باشد. اما قبل از آن، نکته زیر را با دقت بخوانید:

در بخش زیر امکانات سمعک های امروزی با توجه به موقعیت استفاده از سمعک شرح داده شده است. برای راحتی شما این امکانات و تکنولوژی ها را به رنگ سبز آورده ایم. اگر روی خرید سمعک خود وسواس دارید، می توانید موارد و امکانات زیر که به آن ها بیش تر احساس نیاز می کنید را یادداشت برداری نموده و در مراجعه به ما آن ها را یادآور شوید. در غیر این صورت خود ما به شما بهترین گزینه را پیشنهاد خواهیم داد. در مورد قیمت سمعک نیز این نکته را فراموش نکنید که هرچه امکانات انتخابی شما بیشتر باشد، قیمت سمعک نیز بالاتر خواهد رفت. پس سعی کنید که برای بهینه ساختن قیمت سمعک خود، آن امکاناتی را که مهم تر است یادداشت فرمایید. امکانات و تکنولوژی‌های سمعک‌های امروزی عبارتند از:

در مکالمه چهره به چهره یا یک به یک

مکالمه چهره به چهره یا یک به یک با بهترین سمعک گوش

مکالمه چهره به چهره یا یک به یک

متداول ترین استفاده از سمعک، در مکالمه های روزمره چهره به چهره (face-to-face) امروزی است. افرادی که دچار مشکلات شنوایی هستند، پس از اولین بار استفاده از سمعک که صدای طرف مقابل را به وضوح تمام می‌شوند، بسیار ذوق زده و خوشحال می گردند. اما در مکالمه‌های دو نفره وقتی صدا خیلی نزدیک می‌شود، امکان سوت زدن سمعک وجود دارد. تکنولوژی فیدبک کنسلیشن (Feedback cancellation) در این موارد می‌تواند به شدت به شما کمک نموده و مانع این امر شود. البته خبر خوب اینجاست که امروزه اغلب برندهای سمعک از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند.

در جلسات کاری (بیزنس میتینگ)

جلسات کاری (بیزنس میتینگ) و بهترین سمعک گوش

جلسات کاری (بیزنس میتینگ)

یکی از چالش هایی که برخی استفاده کنندگان سمعک با آن مواجه می گردند، در سر جلسات کاری و اداری است. جلساتی که احتمالا بیش از ده نفر دور یک میز نشسته اند و هر کدام دیدگاه خود را ارائه می دهند. یکی از مهم ترین امکاناتی که بهترین سمعک گوش باید داشته باشد، میکروفون جهت دار یا میکروفون دایرکشنال (Directional microphones) است. در صورتی که سمعک شما میکروفون دایرکشنال داشته باشد، سر جلسه می‍توانید روی صدای هر شخص در بین صداهای مختلف تمرکز (زوم) کنید و از میان صداهای مختلف صدای او را به وضوح هرچه تمام بشنوید.

برخی سمعک‌ها نیز دارای یک کنترل از راه دور به شکل یک خودکار هستند. خوبی این کنترل این است که هر کس آن را ببیند، تصور می کند که یک خودکار در دست شما است. شما می توانید دکمه سالن کنفرانس را روی آن فعال نموده و دیگر با شنیدن صدا از جهت های مختلف هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. برخی سمعک‌های مجهز به وایرلس نیز دارای اپلیکیشن و برنامه ای برای گوشی هوشمند شما بوده و شما می‌توانید از روی اپلیکیشن گوشی، به کمک وایرلس به سمعک اتصال یافته و گزینه سالن کنفرانس را فعال نمایید.

در هنگام تماشای تلویزیون

تماشای تلویزیون خانوادگی و قیمت بهترین سمعک گوش

تماشای تلویزیون خانوادگی

تماشای یک فیلم یا سریال در کنار اعضای خانواده، یکی از شیرین ترین لحظاتی است که در زندگی هر فرد رخ می دهد. با این حال مشکلی که در این موارد بیش‌تر به چشم می‌خورد، دشوار شدن شنیدن صدای فیلم مخصوصا فیلم‌هایی است که شدت صدا در آن زیاد و کم می شود. (حتما دیده اید که در فیلم ها در برخی صحنه ها مثل صحنه درگیری صداها زیاد و برخی صحنه ها مثل گفتگوی دو نفر در تاریکی شب شدت صدا کم است. این مورد در فیلم های اکشن بسیار رخ می دهد.)

در مورد تماشای تلویزیون 2 تکنولوژی در سمعک به کمک شما خواهد آمد. تکنولوژی اول وایرلس استریمینگ (Wireless streaming) نام دارد. اگر سمعک شما دارای وایرلس استریمینگ باشد، شما می توانید آن را با تلویزیون ست کرده و مستقیما از سمعک خود صدای فیلم را بشنوید. این صدا به قدری واضح است که ممکن است حتی برخی اعضای خانواده کنار شما، برخی دیالوگ های فیلم را که متوجه نمی شوند، از شما که سمعک دارید بپرسند!!!!

تکنولوژی بسیار مفید دیگر که امروزه در سمعک‌ها استفاده می شود، تکنولوژی کنترل خودکار صدا یا همان Automatic volume control می باشد. سمعک های مجهز به این مورد، می توانند صدای محیط را به صورت خودکار برای شما زیاد و کم نمایند. به همین جهت در مواردی که مثلا صدای فیلم خیلی زیاد یا کم می‌شود، خود سمعک برای شما صدا را تعدیل خواهد کرد تا با بهترین کیفیت بتوانید صدا را دریافت نمایید.

در داخل خودرو

داخل خودرو با بهترین سمعک گوش

در هنگام رانندگی، یکی از مهم ترین مواردی است که شما به شنیدن دقیق صدا و مخصوصا جهت صدا نیاز خواهید داشت. فرض کنید که یک مسافر در داخل خودرو شما یا از بیرون خودرو شروع به صحبت نماید و شما متوجه جهت صدای او نشوید! این مشکل پس از مدتی اعصاب شما را به هم خواهد ریخت. برای حل این مشکل نیز 2 تکنولوژی می توانند به شما کمک کنند. یکی از آن ها استفاده از سمعک های وایرلس دوگوشی (Binaural wireless hearing aids) است. این سمعک ها به کمک وایرلس با یکدیگر ست شده و صدا را به صورتی به دو گوش شما می رسانند که جهت صدا را به صورت دقیق تشخیص دهید.

تکنولوژی دومی که می تواند در این زمینه (یعنی داخل خودرو) به شما کمک شایانی نماید، استفاده از میکروفون های دایرکشنال یا میکروفون جهتی (adaptive directional microphones) است که چندی بالاتر به آن اشاره نمودیم. هر کدام از این تکنولوژی می توانند به شما در تشخیص جهت صدا (چه صدای مسافران و چه صدای ترافیک) کمک شایانی نماید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

در سر میز شام

سر میز شام با بهترین سمعک گوش

سر میز شام، یکی از زیباترین لحظاتی است که اعضای خانواده در کنار یکدیگر جمع می شوند. در این هنگام اعضای خانواده بعضا دوست دارند لحظات و خاطراتی که برایشان اتفاق افتاده است را برای یکدیگر تعریف کنند. همان گونه که پیش تر نیز گفتیم، یکی از بهترین امکانات سمعک که به شما کمک می کند تا سر میز شام از میان حرف های مختلف روی صحبت های یک نفر متمرکز شوید، میکروفون های دایرکشنال یا میکروفون های جهتی (directional microphones) هستند.

با این حال، در مورد جلسات کاری مثلا صبحانه کاری، قضیه اندکی فرق می کند، چرا که میزهای کاری معمولا بزرگ بوده و فاصله میان شما و همکارتان در آن سوی میز نسبتا زیاد است. در این میان شما می توانید از میکروفون های وایرلس (wireless mini-microphones) استفاده نمایید. شما با نصب یک میکروفون بسیار کوچک وایرلس در وسط میز، می توانید صدای همه اعضا را با وضوح بسیار بالا، (حتی بالاتر از همکاران خود که گوش بدون سمعک دارند) بشنوید. البته لازم نیست که حتما یک میکروفون تهیه کنید. شما می توانید اپلیکیشن میکروفون را روی گوشی هوشمند خود دانلود کرده و گوشی خود را وسط میز قرار دهید. بدین ترتیب گوشی شما به صورت یک میکروفون عمل کرده و به شکلی هوشمند تمامی صداها را به داخل سمعک شما پخش می کند.

حتما بخوانید» سمعک گوشواره ای

در هنگام مکالمه با تلفن

مکالمه با تلفن با بهترین سمعک گوش

یکی از جالب ترین تکنولوژی‌هایی که در مورد بهترین سمعک گوش و تلفن وجود دارد، این است که سمعک های جدید با تکنولوژی دیجیتال وایرلس (Digital wireless) امکان ست شدن با گوشی‌های هوشمند مثل سیستم عامل اندروید و ios را دارند.

تصور کنید که گوشی شما زنگ می‌خورد و شما با زدن یک دکمه می توانید از طریق خود سمعک با طرف مقابل مکالمه کنید. در این مورد دیگر نیازی نیست که گوشی را نزدیک گوش خود ببرید.

تکنولوژی دیگری که در سمعک ها وجود دارد، وجود یک قسمت به نام تله کویل (telecoil) در سمعک است. تله کویل در سمعک به شما کمک می کند که امواج مغناطیسی تلفن را به داخل سمعک شما جذب کرده و آن ها را به صوت تبدیل می کند. تله کویل معمولا روی سمعک به صورت T نمایش داده می شود و شما می توانید با تنظیم دکمه روی حرف T از این قابلیت استفاده نمایید.

در رستوران، کافی شاپ و هر محیط شلوغ دیگر

بهترین سمعک گوش

اگر از جمله افرادی هستید که زیاد به این محیط ها می روند، از مورد استفاده میکروفون های جهت دار میکروفون دایرکشنال (Directional microphones) فراموش نکنید. این میکروفون ها به شدت برای این محیط ها مناسب بوده و به شما کمک می کنند از میان انواع صداها، روی صدای دلخواه خود تمرکز (یا همان زوم) کنید.

هم چنین همان گونه که گفتیم می توانید اپلیکیشن میکروفون وایرلس را دانلود کرده و گوشی خود را روی میز بگذارید. در نتیجه شما صداهای اطراف میز را در سمعک خود با کیفیتی عالی خواهید شنید.

در سینما و سالن موسیقی کنسرت

رفتن به سینما با بهترین سمعک گوش

اگر از جمله افرادی هستید که به سینما و کنسرت علاقه مند هستند، باید بدانید که در این مکان ها کلیه صداها با شدت بالایی پخش می گردند. سمعک های عادی معمولا در صداهای بلند، دچار اعوجاج صدا می شوند. به علاوه ممکن است که در سینما و یا کنسرت، شدت صدا زیاد و کم شده و مرتب تغییر کند. این مسائل شاید باعث گردد که شما اندکی احساس ناراحتی نمایید. اما جای نگرانی نیست. در این موارد تکنولوژی کنترل ولوم خودکار (Automatic volume control) به کمک شما خواهد آمد. به همین جهت شما می توانید با کمک سمعک مجهز به این تکنولوژی از این بابت آسوده باشید.

برخی سینماها و سالن های موسیقی نیز برای هر صندلی یک هدفون خاص دارند. در این موارد نیز تله کویل (telecoil) به کمک شما خواهد آمد. شما با استفاده از تله کویل می توانید صدا را به صورت مغناطیسی از طریق هدفون دریافت کرده و در سمعک خود با کیفیت بالا دریافت کنید.

در هنگام نماز و مسجد

نماز با بهترین سمعک گوش

مسجد از جمله مکان هایی است که شدت صدا در آن متغیر است. ممکن است در هنگام خطبه ها شدت صدا زیاد بوده و سر نماز نیز شدت صدا کم شود. در این میان تکنولوژی کنترل ولوم خودکار (automatic volume control) به کمک شما خواهد آمد.

حتما بخوانید» سمعك برنافن

در محیط آزاد مثل پارک و خیابان

با بهترین سمعک گوش در خیابان

در محیط های آزاد، شما با صداهای بسیار زیادی مواجه هستید که به آن ها نیازی نداشته و سبب سردرگمی شما می گردند. مثلا صدای باد، صدای برگ درختان و بسیاری صداهای دیگر که تقویت همه آن ها در گوش شما، ممکن است که تمرکز شما را به کلی برهم بزند. در این میان تکنولوژی یافتن و کاهش شدت نویز دیجیتال (Digital wind noise detection and reduction technology) به شما کمک خواهد کرد. این تکنولوژی نویزهای محیط بیرون مثل صدای باد را به صورت خودکار برای شما پیدا کرده و آن ها را کاهش می دهد. در نتیجه شما با قدم زدن در محیط بیرون احساس راحتی و آرامش زیادی خواهید نمود.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید بهترین سمعک گوش هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

وزوز گوش

رفع وزوز گوش با بهترین سمعک گوش

وزوز گوش یکی از مشکلات متداولی است که به آن در اینجا اشاره نمودیم. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از سمعک ها امروزه می توانند فوق العاده در وزوز گوش موثر واقع گردند. سمعک ها با تقویت صدای محیط، باعث می شوند که شخص صدای وزوز گوش را احساس نکرده و آرامشی فوق العاده به او دست بدهد. گزینه صدادرمانی (sound therapy) روی سمعک ها، نشان از فوق العاده موثر واقع شدن این نوع سمعک ها در از بین بردن وزوز گوش دارد.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید سمعک هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

چرا طنین سمعک؟ خرید بهترین سمعک گوش از طنین سمعک چه مزایایی دارد؟

کلینیک شنوایی سنجی طنین سمعک با بیش از 25 سال سابقه در امر شنوایی سنجی و تجویز و تعمیرات تخصصی سمعک، از معدود مراکزی است که پس از خرید سمعک نیز همراه شما خواهد بود.

تجربه نشان می دهد که بسیاری از مراجعین پس از خرید بهترین سمعک گوش، در چند ماه اول یا حتی سال اول، نیاز به تعمیرات سمعک پیدا می کنند. این موارد معمولا یا به دلیل خرید سمعک از مراکز غیر معتبر (سمعک های چینی که با نام اصلی فروخته می شوند) و یا عدم استفاده صحیح از سمعک است. (متاسفانه برخی مراکز غیر معتبر با تبلیغات بسیار قوی، سمعک را به قیمت نسبتا ارزان 500 هزار تومان فروخته اما در هنگام خرابی سمعک، به جای پاسخگو بودن به کاربر می گویند: «سمعک ارزان این مشکلات را هم دارد.» و گاه پیش آمده که برخی کاربران برای یک سمعک 500 هزار تومانی، 400 هزار تومان نیز خرج تعمیر کرده اند.)

ما در طنین سمعک علی رغم بسیاری، به هیچ عنوان پس از خرید سمعک، شما را رها نخواهیم کرد و برعکس شدیدا تاکید می کنیم که تا پایان دوره گارانتی به صورت 100% رایگان پاسخگوی خدمات مورد نیاز شما خواهیم بود. اما چگونه ؟

چگونه طنین سمعک همراه شما خواهد بود؟

هر بیمار نیازمند به سمعک، پس از تهیه بهترین سمعک گوش از کلینیک طنین سمعک، کارتی با عنوان «کارت طلایی طنین سمعک» دریافت خواهد نمود. شکل ظاهری این کارت به شکل زیر است:

کارت طلایی طنین سعک

کارت طلایی طنین سعک

طنین سمعک، مرکزی است که نه تنها پس از خرید بهترین سمعک گوش شما را رها نمی کند، بلکه با نوبت دهی به کمک این کارت اکیدا به شما تاکید می کند که برای معاینات و بررسی ها به صورت دوره ای و کاملا رایگان مراجعه نمایید. این امر باعث خواهد شد که سمعک شما برای سال های سال بدون هیچگونه نیاز به تعمیرات حتی بسیار جزئی کار کند. دقت کنید که هزینه این خدمات کاملا رایگان بوده و قیمت سمعک شما، مطابق با قیمت سمعک در بازار است.

دارندگان این کارت می توانند از مزایای زیر به صورت 100% رایگان بهره مند گردند:

1- معاینات دوره ای کاربر سمعک

با توجه به این که وضعیت شنوایی کاربر سمعک ممکن است که در طول دوره استفاده تغییر کند، ما به صورت دوره ای با تاریخ هایی که در کارت طلایی طنین سمعک درج می گردد، شما را معاینه خواهیم نمود. در این میان شما می توانید مطلع شوید که وضعیت شنوایی شما چقدر تغییر یافته است.

2- ارزیابی کاربر سمعک در نحوه استفاده از آن

ما در طنین سمعک پس از خرید، بهترین سمعک گوش توسط بیمار به صورت دوره ای سمعک شما را ملاحظه و بررسی خواهیم نمود. این بررسی های دوره ای و کاملا رایگان که هر چند ماه یک بار انجام می شود، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر سمعک را در آینده به شدت کاهش خواهد داد. چرا که اگر شما در نحوه استفاده از سمعک خود، مشکلی داشته باشید در طول این معاینات به آن پی خواهید برد.

3- بررسی دوره ای سمعک از لحاظ کارکرد و خرابی های احتمالی

اگرچه تمامی سمعک های کلینیک طنین سمعک(با بیش از 25 سال سابقه) ، اورجینال(اصلی) بوده و دارای گارانتی می باشند. با این حال در هنگام بررسی ها، اگر هر گونه ایرادی از سمعک مشاهده شد، طبق گارانتی به صورت رایگان برای شما تعمیر و رسیدگی خواهد گردید.

همان گونه که گفته شد، این خدمات برای شما به صورت 100% رایگان انجام خواهد شد.

ارائه خدمتی ویژه از طنین سمعک: تجويز سمعك توسط متخصص در منزل براي افراد كم توان يا معلول و كهنسال

یکی دیگر از خدمات ما در طنین سمعک ارائه انواع خدمات شنوایی سنجی ، تجویز سمعک ، قالبگیری و معاینات شنوایی در منزل می باشد.

این مرکز به منظور تسهیل در امر کمک به مددجویان کم شنوایی که دچار معلولیت جسمی و حرکتی بوده و یا افراد کهنسالی که قادر به خروج از منزل نمیباشند و یا افراد با ناراحتی های قلبی عروقی که خروج از منزل برای آنها خطرناک است سرویس ویزیت در منزل را فراهم آورده و بدین منظور کلیه خدمات کلینیکی را به بهترین شکل ممکن توسط متخصص شنوایی در منزل ارائه می نماید.

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی، مشاوره و خرید بهترین سمعک گوش هم اکنون با کلینیک طنین سمعک تماس بگیرید!

شماره تماس: ٢-٦٦٩٦٢٩٥١ (۰۲۱)

بیش تر بخوانید: مرکز گفتار درمانی بزرگسالان و شنوايي سنجي

شرکت فن آذرخش، ارائه دهنده و اولین سازنده طرح ادیومتر

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

ارزیابی شنوایی

مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

در تعطیلات سال جدید می‌توانید مشاوره آنلاین و تلفنی با خانم دکتر قاسمی داشته باشید. جهت هماهنگی به شماره واتس آپ ۰۹۳۳۰۴۸۱۶۳۹ پیام ارسال نمایید.

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

مشاوره کودک و خانواده

اختلالات یادگیری

اختلالات گفتار و زبان

مشکلات وسواس و اضطراب

مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
و ...