تمیز کردن سمعک
تمیز کردن سمعک
20 آبان 1399
سمعک فوق العاده Styletto X
سمعک فوق العاده Styletto X از برند Signia
20 آبان 1399

افسانه ها و حقایق درباره سمعک

افسانه ها و حقایق درباره سمعک

افسانه ها و حقایق درباره سمعک – علی رغم اینکه میلیون ها نفر به نوعی دچار مشکل کم شنوایی شده اند ، اطلاعات در مورد سمعک هنوز هم با رمز و راز احاطه شده است . متأسفانه ، افسانه ها و حقایق درباره سمعک مربوط به کم شنوایی و درمان های مربوطه به این معنی است که به عنوان مثال کمتر از 25٪ از افراد با مشکل کم شنوایی در ایالات متحده آمریکا به درمان مورد نیاز خود دسترسی پیدا می کنند .

اگر می خواهید در مورد استفاده از سمعک به حقیقت پی ببرید ، نگاهی به این افسانه های برتر و معنای واقعی که در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت ، بیاندازید …

 سمعک زشت و بزرگ است

یکی از افسانه ها و حقایق درباره سمعک این است که سمعک زشت و بزرگ است . بسیاری از افراد تصور می کنند که سمعک ها بزرگ و زشت هستند . در واقع ، این نمی تواند دور از حقیقت باشد! اما با استفاده از انواع مختلف سمعک های نامریی و بسیار ظریف ، متوجه خواهید شد که بسیاری از آن ها برای دیگران قابل مشاهده نیستند .

برای مثال سمعک Signia Silk کاملا هوشمندانه طراحی شده است . به عنوان یکی از کوچکترین سمعک های جهان ، کاملاً در داخل گوش شما قرار می گیرد .

اگر نگران زشت بودن سمعک ها هستید ، باید در تصورتان تجدید نظر کنید . سمعک Styletto Connect از Signia برای افرادی که با مد روز جلو می روند ایده آل است . Styletto به عنوان بیانیه ای سبک طراحی شده است ، خطوط زیبا و جدید را برای اتصال و عملکردهای پیشرفته با جدیدترین فناوری ها ترکیب می کند .

سمعک برای افراد مسن است

این یکی از رایج ترین افسانه ها و حقایق درباره سمعک ها است . اگرچه کاهش شنوایی مربوط به افزایش سن معمول است ، اما همه افراد در هر سنی مشکل کم شنوایی را ممکن است تجربه کنند . حتی برخی از کودکان و یا نوزادان کوچک برای بهبود عملکرد شنوایی خود به سمعک نیاز دارند ، بنابراین مطمئناً سمعک فقط مربوط به سن پیری نیست .

دلایل زیادی وجود دارد که افراد جوانتر به سمعک احتیاج دارند . از جمله قرار گرفتن در معرض صداهای بلند ، استفاده بیش از حد از هدفون با صدای زیاد یا حتی متولد شدن با کاهش عملکرد شنوایی . بنابراین سن شما مهم نیست ، سمعک برای همه سنینی که دچار کم شنوایی شده باشند مناسب است .

سمعک را می توانید به صورت آنلاین ارزان تر خریداری کنید

شاید خرید وسایل شنوایی ارزان قیمت بصورت آنلاین وسوسه انگیز باشد . اما وقتی سمعک را بصورت آنلاین خریداری می کنید ، هیچ تضمینی برای دریافت هزینه ای که پرداخت می کنید وجود ندارد چرا که ممکن است یک کلاهبرداری حرفه ای باشد .

مهمتر از این ها ، سمعک ها باید توسط یک متخصص شنوایی تجویز و تنظیم شوند . بیشتر کاربران سمعک مجبور هستند هر روز ساعت های زیادی با سمعک های خود زندگی کنند ، پس چرا باید این خطر را بپذیرید؟ با داشتن گزینه هایی متناسب با تمام بودجه ها ، مراجعه به متخصص شنوایی بهترین راه دسترسی به درمان های مقرون به صرفه و سمعک است .

سمعک برای دوست من کار نمی کند بنابراین برای من نیز مفید نخواهد بود

یکی دیگر از افسانه ها و حقایق درباره سمعک این مورد است . لازم به ذکر است عملکرد شنوایی افراد متفاوت است ، بنابراین نیازهای شما به طور چشمگیری با دیگران متفاوت خواهد بود . اگر سمعک برای دوست یا یکی از اعضای خانواده شما مفید نبوده است ، این بدان معنا نیست که برای شما نیز مفید نخواهد بود . مثلاً به دلیل نوع سمعکی که او امتحان کرده یا نداشتن اتصالات حرفه ای ، ممکن است او تجربه ناامیدکننده ای داشته باشد اما این برای همه افراد قایبل تعمیم نیست .

هنگامی که عملکرد شنوایی شما توسط یک متخصص شنوایی ارزیابی می شود ، او می توانند دقیقاً مشخص کند که شما از چه نوع مشکل کم شنوایی رنج میبرید این موضوع متخصص شنوایی را قادر می سازد تعیین کند که چه نوع سمعک برای مشکل شنوایی شما موثرتر خواهد بود .

علاوه بر این ، تنظیم سمعک توسط یک متخصص شنوایی وقت می برد تا سمعک های شما را تنظیم کند تا عملکرد آن ها را تغییر دهد . این تفاوت عمده ای در عملکرد سمعک شما ایجاد می کند و اطمینان حاصل می کند که حداکثر بهره را از دستگاه های شنوایی خود خواهید برد .

برای اطلاع از قیمت سمعک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طنین سمعک

خدمتی دیگر از کلینیک تخصصی شنوایی و گفتار طنین سمعک در دوران پاندمی کرونا:

✅ارزیابی شنوایی

✅ مشاوره و تجویز سمعک توسط متخصص شنوایی در منزل

 

مشاوره تلفنی با خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روانشناسی کودک و آسیب شناس گفتار و زبان در زمینه:

✅مشاوره کودک و خانواده

✅اختلالات یادگیری

✅اختلالات گفتار و زبان

✅مشکلات وسواس و اضطراب

✅مشاوره آنلاین با شهرستانها و خارج از کشور
✅ و ...